Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna ziua, fete dragi! Din pacate, de la inceputul lui decembrie v-am putut urmari doar din umbra, va citeam zilnic, dar cand ma decideam sa intru sa va dau vestea cea buna, iar ni se intampla ceva rau. Dar din fericire, astazi va pot da o veste mare. SUNT MAMA. Pe 24 iulie la 9,25 am nascut prin cezariana, la 35 de saptamani, o fetita de 2630 g, Apgar 8. Am avut o sarcina grea si cu probleme, numai cu stat in pat, numai cu internari de saptamani lungi in maternitate, sangerari, tratamente de mentinere, col deschis, membrane gata gata sa cedeze... Nici nu vreau sa ma mai gandesc, au fost cele mai lungi luni din viata mea, fetita s-a nascut prematur, dar de vineri suntem acasa la noi si suntem bine. Multumim lui Dumnezeu si Maicutei Sale ca ne-au ajutat sa ne vedem minunea sanatoasa. La fetita i-am dat numele Maria (Mariuca o alintam noi) si acum pe 15 august va fi botezul. Va rog sa ma iertati ca am lipsit asa mult timp si nu am putut sa va dau vestea in timp real (intai cea a sarcinii si apoi cea a nasterii). Multumim tuturor celor care ne-au pomenit si pe noi in rugaciunile lor. Fiti binecuvantati. Dumnezeu sa fie cu noi cu toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Noce: Ce frumos ai descris ceea ce ai simtit.....felicitari din suflet!!! M-au emotionat cuvintele tale....
Carmelly: Trimit pm cand reusesc sa ajunhg la posta.
Caciantoni: Sfanta Treime si Maicuta Domnului sa te insoteasca la tot pasul.Doamne Ajuta sa fie bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

daniela, felicitari pentru printesa ... Doamne ajuta sa fie sanatoasa, sa va puteti bucura de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_23 spune:

Noce, emotionanta povestea ta, mi-au dat lacrimile...multa santate lui bb Filip si voua parintilor ca sa puteti sa-l cresteti si sa-i mai faceti un fratior sau o surioara

Daniela, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa.


Maria, spune-mi terog, dc ai prmit pm de la mine si ce trebuie sa fac,daca trebuie sa fac ceva anume.Multumesc.

o zi usoara tururor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Daniela ce veste minuntata ne aduci......mai avem o cocutza in grupul cu pitici.....Daniela, in timp ce citeam mesajul tau ma treceau fiori, gandindu-ma la cat de greu ti-a fost.....un lucru pot sa iti spun, AI UN COPIL SUPERB si cred ca nu gresesc can spun ca a meritat fiecare secunda din suferinta ta
te felicit mamico si multa santate va doresc!
BB Mariuca este o frumusete de fetitza
Dumnezeu sa aiba grija de voi si sa va bucurati de minunea Maria!


sunt coplesita de vestile bune pe care le-am citit astazi
adevarul ca nici nu-mi trebuie mult sa intru in starea asta



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

noce bine ca ai avut parte de o nastere buna si copil sanatos ,speram sa avem si noi acele clipe minunate pe care le-ai avut si le ai tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Daniela eu acu am vazut ca esti botosaneanca de-a mea!....unde ai nascut? activeaza-ti PM...vreau sa vorbesc cu tine cand o sa ai timp



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Iris: Am primit pm; incerc maine sa pun plicul la posta.Activeaza-ti pm-ul si tu, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_23 spune:

maria, am incercat sa activez Pm, nu stiu daca mi-a si reusit :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Va multumim tuturor pentru urari si pentru gandurile bune. Bucuria ce o traiesc eu zilele acestea si nu o mai credeam posibila, v-o doresc si voua tuturor cat mai curand. Mvb, da sunt botosaneanca de a ta. Am nascut la maternitatea Botosani, acolo unde mi-am petrecut si ultimele luni din viata (cu mici intreruperi), ti-am trimis eu PM.

Mergi la inceput