INSEMINARE [40]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

anda 15, daca ai intrebari puna, raspund cu placere.

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Felicitari, Sensibila!

AI confirmat ceea ce ce noi stiam deja. Ma bucur tare mult pentru tine, mai ales ca esti singura de pe forum pe care chiar am vazut-o.



20+ moi si Cezarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Anda si eu am facut 2 inseminari reusite la Dacia, cu Cezara Bucur. Intreaba ce vrei sa sti. Si eu si Macarie suntem pacientele Cezarei, iar Micomic este a lui Bechir. Daca te duci vineri, inseamna ca te insemineaza Cezara, nu-i asa?


20+ moi si Cezarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

macarie , multumesc pt incurajari.

dankutza, condoleate si o pentru cezarica.

sensibila, felicitari .


eu ma simt mai bine.maseaua nu ma mai doare f tare si incepe sa se si desumfle.sper sa fie totul ok.
in rest , asteptam zilele sa treaca, linistit, fara eforturi si fara speculatii.
o sa vad pe 18 ce o sa fie.
pana atunci pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

[quote]citat din mesajul lui dankutza

Anda si eu am facut 2 inseminari reusite la Dacia, cu Cezara Bucur. Intreaba ce vrei sa sti. Si eu si Macarie suntem pacientele Cezarei, iar Micomic este a lui Bechir. Daca te duci vineri, inseamna ca te insemineaza Cezara, nu-i asa?


20+ moi si Cezarica

Buna seara,

La Dacia o sa fac IA, dar nu cu Cezara, ci cu Denisa Nica.
Sunt putin cam ingrijorata deoarece nu ma simt ca la celelalte 2 stimulari, adica nu ma simt asa butoias ca datile trecute, ca aveam senzatia ca-mi sare foliculu din burta(era si maricel, cam 26mm), nici mucilaginos nu ma simt(adica cam lipseste mucusul ala ca albusul de ou) si in plus vrea sa fac inseminarea vineri, ziua 13 la un ciclu de 28-29zile. Nu o fi prea devreme totusi?
Sunt cam paranoica deja, de ieri am tot citit forumul cu inseminarea, toate paginile care se mai pot citi, si nu-mi ramane decat sa sper intr-o minune.

Dankutza, am citit povestea ta si m-a impresionat hotararea ta in a merge pana la capat, si mai mult faptul ca ai ramas aici sa le sustii pe cele ramase in cursa.
Sa ai o sarcina usoara si o fetitza frumoasa si sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

am reusit in sfarsit sa ma programez pt operatie, am inebunit
dostora dar vroiam neaparat luna asta , ma internez luni si marti imi
face laparoscopia....abia astept.
dancutza, mie mi se pare cam ciudat cum a decurs treaba cu inseminarea mea....poate reusesti tu sa ma luminezi sau cine are cunostinte despre asta, pe doctora nu o mai deranjez si asa imi pare ata de rau ca nu am stat sa imi faca ea inseminarea si am lasat-o pe Bechir(nu-i contest profesionalisnul dar eu pe mana cezarei trebuia sa merg...deci...la prima monito in ziua 11 imi spune ca ovulez cu stanga si sunt 3 foliculi pe ovarul stang ( trompa buna), ovarul drept fara activitate la a doua monito ziua 14 sa gasit un folicul pe ovarul drept (trompa infundata) ovarul stang fara activitate in fisa de la IAS scrie clar, OS fara activitate, OD 1 folicul de 22,5.....este normal???!!! in conditiile astea trebuiea sau nu sa se faca IAS??!!cu care ovar am ovulat eu pana la urma? eu pe stanga am simtit dureri...

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Micomic, mladitele de zmeur contin progesteron natural si astfel dr mi-a zis ca se ia dupa ovulatie pt cele care vor sa ramana insarcinate.Pt dismenoree,amenoree,fibrom,chist se ia pe toata perioada CM.Eu de ex iau toata luna pt ca eu nu am ciclu decat cam pe la 4-5 luni fara tratament,asa ca mie trebuie intai sa-mi regleze ciclu ca sa am si ovulatie.Dr tau homeopat trebuie sa stie aceste lucruri.

Anda,pt cresterea endometrului sunt plasturi,geluri,pilule,cu estrogen.Intr-adevar nu toti medicii dau asa ceva(nu stiu de ce).efecte secundare nu are.Mie dr mi-a prescris plature cu estrogen vreo 4 zile si a crescut exact cat trebuia :la 9-10mm exact in ziua ovulatiei si inseminarii.

Sensibila,doar acum la 9 sapt ai aflat de baby?ai amanat testul?cum ai avut rabdare?Ne bucuram toate pt tine!!!!!FELICITARI INCA O DATA!!

Macarie,succes la operatie si mergi fara frica.e floare la ureche.pt mine asa a fost.si vezi ca primele 2-3 luni dupa laparo sunt sanse foarte mari sa ramai gravidutza natural!!!!!

Bafta fetelor!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buna dimineata
Am fost si m-am intepat dar rezultatul abia maine dupa ora 17. Dar sa va povestesc prin ce chinuri am trecut dimineata...am crezut ca mor. M-a trezit la ora 5 o durere crunta de burta...cu crampe din alea de te iau cu transpiratii...exact ca in momentul in care vin rusii. Ma duc frumusel la baie ca zic gata...asta a fost...m-am dereglat...mi-a venit la 23 de zile...Ma duc la baie ...nimic! Ma intorc in pat...dureri in continuare de ma zvarcoleam...cam pana pe la 6 asa m-a tinut. Mi-a fost frica sa iau nurofen...Acum sunt bine dar nu stiu ce a fost cu durerea asta...pateam asa doar cand ma invadau...dar acum?! In Z 23?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

carla 2008, in 2007 am facut laparo cu aceasi doctora chiar pe 1 mai si pe 27 mai am avut ultimul CM ....eram gravi natural dupa numai 1 luna de la laparo.., acum am o fetita de 1 an si 5 luni si vreau sa repet figura...de operatie nu imi este frica deloc din contra abia astept s-o fac ca sa pot trece la" inseminarea natural"
yarrina te asteptam cu beta mare ,
anda 15, nu esti superstitioasa nu?! vrei sa faci IA vineri 13?!

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

dankutza – ms mult. Condoleante pt bunica ta si eu ma gandesc cu groza ca si bunica mea e destul de rau. In fine astea sunt ale vietii, nu ne putem impotrivi orice am face. Sper ca sunteti bine amandoua.
soricica – ms mult.
carla_2008 – ms mult si tie. Nu am aflat la 9 saptamani. Acum m-am hotarat sa anunt. Deoarece am mai avut o sarcina care s-a terminat cu un avort menstrual si vroiam sa vad mai intai ce se intampla. Stiam din z 15 dupa IAD cand am facut si Beta HCG si in plus am facut si eco la 6 saptamani.
yarrina – multa bafta la beta. Dar unde l-ai facut de dureaza atat ?
MACARIE – eu refuz sa ma pronunt pt D-na Bechir pt ca si la mine a facut niste chestii care nu mi-au parut normale. Si ca atare mie mi se pare un pic delasatoare. Adica eu nu ovulasem inca in z20 (aveam cm la 35 de zile) si ea imi zice sa vin luna viitoare ca e prea batran foliculul, c anu mai creste si ca nu se mai poate face luna asta. Am ramas socata si am plecat direct la Moisa, care mi-a facut IAD deoarece foliculul crescuse . Nu s-a prins atunci, dar macar mi-a facut IAD cum mi s-a parut normal. La urmatoarele 2 pregatite de Dr Moisa, am ramas insarcinata. Pt mine e doctorita perfecta. E super ok si ne respectam reciproc. Intentionez sa si nasc cu ea, daca totul merge bine

e in burtica +9
Dr Anca Moisa
IAD reusita 16.06.2009
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png

Mergi la inceput