Ingineri fosti, viitori...(30)

Ingineri fosti, viitori...(30) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!

(29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu primesc cu mare bucurie micul dejun copios al lui Pisi ca iar sunt hamesita dupa 20000m de rowing. Am mainile cu batai de nu pot sa tin nimic in ele. Noroc ca nu sunt la degete ca altfel nu mai puteam scrie si cum scrisul acum tine loc la mine de vorbit ce m-asi fi facut eu...
Nico merci mult de capitol nou. Ce face Andruita?
Pisi sa stii ca si Roxanei ii plac scrisorile. Cred ca toti copiii au ceva cu postasii. Ea se uita si la un desen cu postasul Pet sau cam asa ceva. Nu am cautat geanta cu pricina de mi-a venit rau pe aici.
No si eu cum zice Pisi fug la treaba ca zbiara dupa mine.
Va pupic!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:



Pisi si noi trimitem periodic scrisori. Mai nou i-am aratat cum functioneaza fax-ul asa ca face schimb de desene cu o prietena. Dupa ce trimitem ma intreaba din 5 in 5 min daca nu a primit raspuns.
Cum sunt pustii fara voi? Le place la bunici? banuiesc ca vorbiti la telefon.
Cristina eu am renuntat de tot la sport. cand citesc cat faci tu imi porpun sa ma apuc si eu dar trece ziua prea repede.

Cu Andra aveti dreptate. Au spart doua masele. Inca nu am scapat de febra. Ma enerveaza ca ajunge repede la 40. Ieri a gafat si bona. i-a dat dat prea putin nurofen si nu si-a facut efectul. Am ajuns iar la impachetari . peste noapte a fost asa de agitata incat i-am dat suzeta pe la ora 4. A dormit saraca pana la ora 9. Am renuntat la suzi de luni bune dar mai aveam una in casa . La mine s-au adunat multe si nu stiu de ce sa ma apuc mai repede.
De la concediu mi-am luat gandul. Sotul nu poate pleca decat dupa 10 august .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!
Katicu intarziere la multi ani pt Krisztinuta, sa creasca mare si sa fie sanatoasa! ce mai faceti voi? ca nu te mai vede omul deloc pe aici.plecati in concediu?
Elena la multi ani pt Razvan, sa fie sanatos si sa va umple sufletele de bucurie!
Pisi avem vacanta de ieri, asa ca am activitate din plin, maine le-am promis ca-i duc la bazin. voi ce faceti, va plictisiti fara copii? ce as schimba umpic cu voi, da vine sora-mea saptamana viitoare si atunci am ajutor!
Nico si ai mei au avut saptmana trecuta febra cate o zi, apoi le-a trecut. si ft multi si din copii vecinilor si de la gradi au facut febra tot asa cate o zi. multa sanatate andrei! acusi are 2 ani, acuma pe 9 parca???
Anca iti inteleg supararea in ce priveste parul ca am patit-o si eu anul trecut, mie mi l-a ars, m-a lasat prea mult cu suvitzele si mi-a trebuit mai mult de jumate de an sa se regenereze...insa tu esti frumoasa oricum.
Cristina ft frumoase pozele din concediu, si tu radiezi in toate

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la si-un mic dejun proaspat si satios sa ne mearga toate din plin, ca azi nu mai avem nici o scuza, fiind miercuri ...

Eu, tot in butoiul cu melancolie ... ma topesc toata cand vorbesc cu piticii la telefon si-mi spun ca ma iubesc mult si ca le este taaare dor de mine ... Nu m-am gandit ca va fi atata de greu! ... Repet, Cristina, toata stima pentru tine ca poti sa rezisti atata vreme fara puiul tau, departe, printre straini care au alte culturi, alte mentalitati ... cum e mai rau!

Claudita, ma bucur ca ne-ai mai dat si noua o veste de la tine si ca vi-s in vacanta! ... Nu te plange, ca-i mult, muuuuuult mai rau fara copii, ca nu sti ce sa faci cu timpul, cu ce sa-l umpli ... Eu m-am apucat sa fac ordine in biblioteca, in dulapuri, am spalat toate geamurile ... azi ma apuc si de boxa de la subsol ... Si cand termin ... ce naiba sa mai fac???

Nico, zici ca te pregatesti de chef??? Doamne, dar ce repede trece timpul! Am vazut aseara o inregistrare cu puii mei, cand Ducu avea 3 luni si Vladi 2 ani si 3 luni si ma intrebam ca toanta: cand Dumnezeu au crescut copilasii astia asa de mult, ca parca ieri ar fi fost facuta inregistrarea???

No, nu ma luati in seama, ca deja am inotatoare de cand stau in butoiul cu melancolie! ... Pana la sfarsitul lui august ma voi transforma in sirena, probabil!

Fug, ca urla treaba dupa mine!

trupa, oriunde s-ar afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Hai ca am o veste mare...ieri toata ziua Maria a spus cand vroia sa faca pipi
O zi buna la fete

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineneata!
Sa ma asez frumos la masa ca imi sta bine la masa dupa basicile din palma pe care le am. Am sa fac o poza ca sa va arat dar diseara ca poate am mai mult timp.
Nico Imi parare rau ca esti atat de alergata si obosita suni din postare. Aveti nevoie si voi si copiii de concediu. Deci propuneti amndoi o data si tietiva de ea. Eu stiu cum eram cand lucram acasa. Niciodata nu vei termina treburile dar asculata la mine ca am trecut prin multe: din rahatul asta de viata nu ramanem decat cu ceea ce vedem si cu ce simtim alaturi de cei dragi.
Pisi ma admira..., alti ma considera nebuna, denaturata si nu mai zic cum. Asa cum am mai zis nu am avut de ales din pacate.
Pisi cand termini la tine da o fuga pana la Targoviste ca manuta mea nu a mai facut asa atent ceva prin casa din martie cand a fost ultima data cand am stat pe acasa.
si lasa sa vezi tu ce ocupata o sa fi cand vin baietii acasa de o sa mai vrei vreo cateva zile de respiro.
Cat despre crescut.. eu m-am uitat la pozele noastre de la casatorie si m-am speriat cat de mult am imbatranit. 10 ani deh...
Calaudia bine ai revenit pe la noi. Eu ma bucur ca sunteti bine. Si Roxy tahaie dar nu face febra. Cred ca este efectul marii si al salinei.
Anca felicitari pentru prima zi uscata complet! la mai multe!
Ancuta tu nu mai zici nimic?
Eh si sa ma apuc si de treaba ca ieri nu mi-a iesit nimic dein ceea ce am facut.

Pupici!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Pilula de ras:

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi.
Il batea Vasile pe Agassi, de nu-i venea sa creada.
- Ba Vasile, domnu' ala nu-i Agassi?
- Ba da mai Ioane.
- Si tu stii tenis, ma?
- Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No ia ca iara l-am batut.
- Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata.
- Du-te in fundu' gradinii, acolo-i un broscoi,ala-ti indeplineste orice dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el ca-i cam surd.
Se duce Ion la broasca si ii spune ca vrea mult aur.
Cand ajunge acasa, constata ca in batatura avea un taur.
Se plange la Vasile:
- Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.
- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis??



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

A fost frumos la petrecerea lui Razvan. El a fost foarte vesel si fericit toata ziua, a primit cadouri frumoase care l-au fascinat. A primit printre altele o masina de curse mare, rosie si una de politie, un pic mai mica si e innebunit dupa ele. Si acum umbla prin casa cu ele in cate o mana.
A facut o pasiune pentru cumnatul meu si l-a coplesit cu afectiunea lui, abia reusea cumnatul sa se strecoare sa fumeze cate o tigara.
Insa nepotelul meu intr-o clipa de neatentie a cazut pe niste trepte si s-a lovit la frunte, la nasuc, la buza si a suferit si asta ne-a cam intristat putin. Dar a dormit un pic si dupa ce s-a trezit am reusit sa il inveselim.
Nu am reusit sa descarc decat cateva poze aici http://family.webshots.com/album/573908873qjHPuQ

Eu sunt asa intr-o stare mai trista...schimbari la serviciu care ma sperie un pic, ma streseaza criza asta si toate previziunile sumbre pe care le tot aud, nu imi ajung banii, m-am saturat sa trag de salariu la maximum ca sa imi ajunga pana la urmatorul, socrul meu are si el niste probleme de sanatate, sora mea nu isi gaseste de lucru...etc
Sper sa imi revin repede.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Eu inchid, eu deschid barul pe aici!

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la si un mic dejun copios , ca WE-ul bate la usa (mai ales pentru mine) si trebuie sa-l asteptam cum se cuvine!

Deci, maine predau stafeta la micul dejun cui se ofera voluntar, ca eu plec la Viana, sa profit de libertatea asta prea mare de care tocmai ma plangeam ieri! ...

trupa, oriunde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Sarut mana Pisi ca ai facut oficiul. Maine il fac eu - promit.
Eu astazi am terminat cursa de 150000m rowing a doua. I-am batut pe baieti ceea ce ma face foarte fericita.
Elena te vad tare intoarsa... Imi pare rau sa te vad asa. Imi aduci aminte de mine acum vreo 3 ani... Si eu ca si tine atunci numai ganduri negre aveam dar nu avem decat o posibilitate: sa luptam pana la capat si sa ne rugam la Dumnezeu sa aiba grija de noi. la mine a avut grija chiar daca nu mi-a dat cea mai usoara sarcina de indeplinit. In viata sunt momente cand trebuie sa alegi intre doua rele pe cel mai mic si pe cel mai benefic pentru tine. Asa am facut eu. si sper sa treaca vanzoleala asta care este in toate institutiile.
Ma bucur ca Razvan a avut o aniversare frumoasa chiar daca cu un mic incident. Asa sunt copiii se mai lovesc, mai foac boacane...
Eu vb care sunt mama speriata tot timpul de asa ceva...
Pisi pai asa faci deci te relaxezi la Viena. Vreau si eu! Ia-ma si pe mine in valiza.nu ca as incapea dar macar asa spiritual.
Va pupic fetelor si sa aveti o zi super, super!

Cristina

Mergi la inceput