Ingineri fosti, viitori...(30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata!
Oti, ce bine sa te mai vad pe aici. Chiar ma intrebam ce e cu tine insa in nebunia din jurul meu n-am apucat sa si exteriorizez intrebarea.
Stiu ca trebuie sa imi vad interesul, singura problema este ca am mai multe interese: si sa fac , si sa imi pastrez job-ul (in perioada asta tb. sa tin cu dintii). Astia de la mine au cam inceput sa se uite chioras la chestii de genul: "lipsesc putin, am o treaba" sau "plec cu 1 ora mai devreme azi". Pana acum n-ar fi fost o problema, mai ales ca toti suntem cu bun simt si constiinciosi si recuperam in alte zile. Le tremura insa asa de rau scaunele sub fund englezoilor ca cea mai buna metoda pt a se apara e sa-i muste pe romani de poponet cu fiecare ocazie, justificata sau nu.
Pisi, nu vreau sa reclam la OPC, am facut-o deja. Vreau sa reclam OPC pt ca sunt indolenti. M-am chinuit 1 saptamana sa inregistrez o reclamatie si cand, in sfarsit, am reusit, am fost luata peste picior.
Cristina, in principiu cei de la OPC au 30 zile termen legal sa te informeze de rezultatul investigatiei si rezolutia gasita. Asa ca astept cu nerabdare. Daca va fi asa cum spui tu, imi voi pierde orice speranta ca ceva in tara noastra va merge vreodata asa cum trebuie. Nu stiu daca v-am zis ca am reclamat in Austria un angajat de la casieriile de pe autostrada ca ne-a furat de 10 euro cand am platit o taxa de tunel. Si, desi nu era in atributiile Politiei sa se ocupe de asta, ne-au ajutat totusi sa depunem reclamatie la compania care gestiona autostrada si facea incasarile. In mai putin de 1 luna am primit scrisoare acasa ca cererea a noastra a fost indreptatita si ne vor vira cei 10 euro in cont. Nu era o suma mare dar pur simplu din principiu am vrut sa facem reclamatie pt ca am fost prostiti pe fata numai din cauza faptului ca aveam numere de Romania si nu vorbeam limba germana. Oare ma pot astepta ca vreodata in Romania sa decurga lucrurile asa?
Nico, 1 an nu e asa de lung pe cat pare cand vine vorba de construit case. Asa ca iti tin pumnii sa mearga treaba bine. Te-ai interesat de casele pe structura de lemn sau metalica? Mie mi se par o idee destul de ok, mai ales ca sunt si cu mult mai ieftine si in max. 5-6 luni ai casa gata si te poti muta in ea.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Intru si eu repede sa va pup dulce. Am ramas singura in birou, la ora 15 se termina programul.
Otilia draga imi era dor de voi. Imi place cum povestesti de fete. Si eu asi fi vrut sa treaca timpul mai incet. Parca Andra a crescut prea repede.
Anca eu m+am pierdut pe drum. Nu stiu de ce reclamatie e vorba. Sa inteleg ca au fost probleme la coafor_/? Off acum vad ca tastatura e prost setata dar nu mai stau sa modific.
Elena mi+ai facut o pofta cu branzoicile.... eu tot raman restanta la mancare. Am ajuns la 55 kg. Azi mi+am comandat mancare la birou sa fiu sigura ca am o ciorbica.
Trebuie sa plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Fetelor, vreau sa va rog sa ajutati o fata de 26 de ani care are nevoie de tot ajutorul pe care il poate primi.
La semnatura mea gasiti un link pe care daca-l accesati veti afla mai multe informatii.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
La multi ani Mariilor, Marinilor si alte derivate.
Eu din campul muncii ca asa ii sta bine romanului plecat la munca in strainatate...
Mai am vreo jumatate de ora si termin si ma duc un pic la shopping. Ma intorc maine dimineata la treaba iar.
Ancuta eu ma indoiesc ca vei vede vreun rezultat dar iti tin pumnii sa mearga pentru tine. Eu nu mai am de mult incredere in sistemul din Ro dar asta sunt eu ...
Nico spor la construit casa. Sper sa va iasa asa cum va doriti voi. Mie mereu mi-a fost frica de a ma apuca de asa ceva si apoi nu sunt buna de curte. Ma uit la mama cata munca este sa mentii frumoase straturile de flori si toate cele pe langa casa si sincer iti spun nu as putea sa o fac. Cred ca sunt generatia bloc si asa voi muri din pacate.
Va pupic si sa aveti zi superba!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Am facut branzoaice, placinta cu branza insiropata (care se mananca cu linugrita) si tarta cu branza. Si niste fursecuri cu ciocolata, ca aveam o ciocolata de casa care imi iesise prea amara (ca am pus prea multa cacao)si m-am gandit sa o valorific.
Asa ca week-endul asta mi-am indopat familia cu dulciuri pe alese. Si bucuria mea cea mare e ca Razvan isi revine, au spart gingia deja doi canini si vad ca se mai pregateste o maseluta, dar a inceput sa aiba pofta de mancare si chiar a mancat bine placinta...el care nu suporta branza in general.


Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
multa cu laptic. Restul de bunatati le astept de la Pisi. Eu am nevoie de cafea intravenos daca se poate. Ar fi trebuit sa fiu fresh dar ... asta este.
Cristina daca imi propunea cineva sa ma mut la casa in urma cu 5 ani asi fi refuzat din start. Eu sunt obisnuita cu piata la 2 pasi, magazine, banci, scoli. Stiu ca o sa fie greu dar cred ca merita pentru pustime. Sotul a fost mai greu de convins desi el a locuit la casa in oras. La curatenie nici nu imi vine sa ma gandesc. Greu reusesc sa pastrez ordinea in 50 mmp. Nu stiu ce ma apucat cu casa, stiu doar ca imi doresc tare casuta mea, cu terasa mare, cu loc de joaca pt copii, etc.
Anca m-am gandit si la cea din lemn dar o sa fie pana la urma din caramida. Am stabilit cu sotul sa o vindem daca nu putem sa ne obisnuim acolo (pamantul e in oras, la 3 km de centru, dar parca tot imi e groaza cand ma gandesc la bona, cumparaturi). Daca ar fi pe structura din lemn s-ar vinde mai greu. Avem firme de constructii cu care colaboram si ne-au asigurat ca in max 6 luni va fi gata. Acum ne e greu sa alegem un model. Tot cautam.
Elena mama da bucataresti nu gluma. Eu nu pot sa ma laud decat cu o ciorba de fasole cu afumatura. Andra e la tara la bona de sambata asa ca putem sa mancam cu afumatura. Joi m-am vrednicit sa fac o supa la ora 21 si am adormit la ora 22 . De supa mi-am amintit dimineata la ora 6.10 cand m-am trezit. Norocul meu ca am oale bune si nu s-a intamplat nimic. Dimineata am pus fideaua si am plecat la birou.
Azi am o sedinta importanta asa ca va rog sa imi tineti pumnii.
dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Bafta la sedinta, Nico!


Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata, trupa.
Nico, ce inseamna "gata" in sa 6 luni? La rosu sau cu finisaje? Tin pumnii la sedinta.
Eu am inceput sa vin cu cea mai mare sila la servici . Sper sa fie doar o faza si sa treaca.
Elena, mi-ai facut pofta cu bunatatile! Eu am mancat la greu dulciuri in weekendul asta - si nu numai - si desi m-am apucat de sport, in loc sa ma mentin macar, iau proportii vazand cu ochii.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la festin, caci avem de toate: , fresh de toate felurile, capucino, ciocolata calda, ceiut, laptic si o delicioasa , sa ne mearga toate din plin si sa uitam ca azi nici iarba nu creste!

Melodia zilei este:



Eu sunt happy-lica de serviciu azi, caci mi-am adus copiii acasa in WE, asa ca am iesit abrupt din butoiul cu tristete si nici nu mai vreau sa stiu de el!

Nico, succes cu constructia casei si in gasirea proiectului ideal, care sa se muleze perfect pe ceea ce va doriti, dar la costuri sub cele estimate!

Elena, m-ai lasat paf cu cate minuni sti tu sa gatesti! ...Vorba Nicoletei: eu fac doar felul 1 si 2, iar la desert ... fructe! Cu prajiturelele ne delectam doar duminica, dar le cumparam de la cofe, ca io-s varza la ..."dulcegarii"!

Cristinica, dulce si apasat un roman destoinic aflat in campul muncii tocmai in Strainezia!

Ancuta, eu am priceput ca OPC-istii-s varza! Te intrebam doar, ca si Nico, ce ai reclamat, de fapt??? Adica, ce ai patit la coafor, ca-s tare curioasa??? Poate ai scris, dar eu n-am prins faza

AncaD, ce goluri umpli, mama???

No, iara urla treaba dupa mine, asa ca fuuuug!

trupa, oriunde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Tot din campul muncii...bineinteles...
Pisi, Nico ati pus masa asa ca eu ma asez.
Nico si eu iti doresc sa iti iasa o casa asa cum iti doresti tu si sa te acomodezi. Stiu ca este super. Eu ma uit cand ma duc la mama cat de fericita este Roxy cu catelul, prin leaga, prin gradina...
Dar deh asa cum ma stiti eu sunt una care nu prea intru in hora la ceava care stiu sigur ca imi va face viata imposibila. Eu sunt tare comoda dar asta este ... noroc ca au ai mei casa.
Ancuta sper ca nu este ceva foarte rau pe la serviciul tau de esti asa cu sila. Este cel mai rau cand ajungi sa mergi la treaba intr-un loc care nu iti tihneste. Eu vb din experienta.
Sper sa treaca.
Elena nu as fi buna pe langa tine ca eu cred ca m-as face cat casa ca atre pofticioasa mai sunt... Si eu fac dulciuri si aici dar incerc sa le dau la altii.Este cea mai buna solutie.
Si sa ma duc si la treaba ca eu trag sperante sa termin pana la sf lui septembrie toate experimentele.
Ah era sa uit mi-am luat rochie pentru aniversarea mea si a sotului. Acum ramane sa vad unde o port.
Pup toate fetele!

Cristina

Mergi la inceput