seacret spa

seacret spa | Autor: cristi22na

Link direct la acest mesaj

buna, ati folosit produse de la aceasta firma?am fost abordata de o tipa in auchan care prezenta o pila pt luciu si un tratament pt cuticule cu 120 ron.as vrea sa stiu daca sunt bune produsele..merci

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

nu a auzit nimemi de pila care da luciu unghiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si pe mine m-a agatat o fatuca in auchan, mi-a dat luciu de m-a usturat unghica sa m-a frecat atat de tare incat s-a incins. Mie mi-ar fi facut cu ochiul uleiul pentru cuticule. Dar cum nu se vand separat nu am riscat sa cumpar tot setul.

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si pe mine m-a prins o fatuca in Auchan cu luciul... acu cateva luni... la unghia cu pricina si acum am o dunga pana unde a fost data cu pila... e denuvelata... daca in 2 secude de dat cu pila mi-a luat din unghie incat sa fie vizibil ... ce se intampla daca o faci saptamanal Iar luciul n-a tinut mai mult de 2 zile. Deci pe mine m-a convins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imeda spune:

eu mi-am cumparat kit-ul ala ieri, mi-am dat luciu la toate unghiile, arata super, nici nu mai am nevoie de lac. nici nu e foarte scump, la 120 de lei include si o lotiune de corp care e foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Pe mine m-a "lustruit" in Carrefour. Cu maaare grija ("va rog sa-mi spuneti daca se incalzeste unghia sa ma opresc"). Mi-a placut efectul! Mi-a aratat doua tipuri de kit, insemnand cel de 120 si unul care nu avea chestia aia de impins cuticulele la 80 lei. Cum ziceam: mi-a placut, insa nu pot sa zic ca nu pot trai fara, asa ca ma mai gandesc daca imi iau sau nu.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluoo spune:

Buna,
eu am cumparat setul si dupa o luna bufferul s-a terminat, adica, partea gri cu cristale care da luciul s-a disytus, si cand m-am dus inapoi sa-l inlocuiesc cum mi s-a spus la cumparare, mi s-a spus ca nu se poate inlocui decat daca buferul este defect, nu daca se termina..Asa ca nu va sfatuiesc sa dati 120 de ron pe el.
Nu merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

pila pt luciu gasesti cred de toate marcile si ulei de cuticule mai bun decat uleiul de migdale...nu cred sa merite asa ceva 120 de lei

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Buna,

Si pe mine m-au "agatat" fetele, si am cumparat setul respectiv, mie una imi place bufferul, da luciu unghiilor si la mine chiar dureaza. Intr-adevar partea dura nu trebuie folosita foarte des, sau insistent (scrie si pe cutie). In schimb mi se pare tare aiurea ce ti s-a intamplat, Raluoo, cum adica nu-ti schimba cubuletul daca s-a consumat una dintre parti, cand il cumperi ti se spune ca e garantat 2 ani si e suficient sa vii cu el, nu se spune nimic despre starea in care ar trebui (sau nu) sa fie. A, si crema de corp e ok, adica hidrateaza dar nu e grasa, iar uleiul pentru cuticule are o compozitie buna (cat despre efect, nu stiu ce ar trebui sa faca, desi il folosesc constiincios ).

Anyway, pe mine m-au mai agatat o data (acum le evit), si am mai cumparat un scrub pentru corp si unul pentru fata. Pe cel pentru fata nu l-am folosit inca, cel pentru corp mi se pare bun, exfoliaza dar e si uleios, deci nu deshidrateaza, iar eu chiar aveam mari probleme cu pielea de pe corp (era groaznic de uscata), acum s-au mai reglat. Dar sunt scumpe produsele, si abordarea lor devine deranjanta la un moment dat (mai ales ca eu sunt genul de om fraier care se simte prost sa refuze sa cumpere dupa ce te tin 20 de minute acolo si te dau cu diverse maglavaisuri, de-aia mai bine le ocolesc).

Mergi la inceput