Condica Salajencelor. Capitol special 100

Condica Salajencelor. Capitol special 100 | Autor: silvana_salajan

Link direct la acest mesaj

CONDICA SALAJENCELORCapitol special 100MAMICI CU 1 BB Elutaf- mami de for2nity- mami de diplodocus- mami de giulia_71 - mami de Maria - mami de mihaela_specht - mami de olim - mami de felicity05 - mami de dianalaura-mami de nazdravanDarkBendis - mami de livya - mami de Tania - mami de MAMICIcu 2 BB-icisilvana_salajan - mami de si mic si scumpicmihaela_s - mami de si babymom75 - mami de si anacezara - mami de carmenardelean - mami de si bimilit - mami de si claudiasabou- mami de si In asteptarea lui BlueEyespiticutzmikirikiPrieteneaileene

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

oti multumim de capitol nou.
sa fie plin cu vesti bune
miha am gasit adresa era intrnetpolyglot
o duminica excelenta sa aveti
mergem sa papam si noi ca o pregatit colegu mici si apoi la somn cu totii ca la 5 pleaca la madrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Moama ce caldura! Va servesc cu o inghetata sau cu o felie de pajituraCami sunt foarte open mind sa stii. Nu ma caracterizeaza ne open mindul. Doar ca stiu cum e la bloc. Si mai stiu si ca fetele Adrianei sunt mici inca sa aiba asa o responsabilitate. Simai stiu ca Adriana vine acasa rupta de la scrbici ca sa mai curete, imbaieze, pieptene catelul. si mai stiu ca un caine miroase si lasa par peste tot daca nu ii faci toaleta zilnic. Si mai stiu ca un caine trebuie deparazitat periodic atat intern cat si extern, fiind un pericol pentru copii (cititi despre chistul hidatic si o sa vedeti)Cred ca e suficient. Stiu ca pe fete le-o prins flama si le e drag, insa daca nu le responsabilizezi sa aiba ele grija cainelui nu va vad prea bine. Deci eu spun un NU hotarat animalelor in apartament. Asta e parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni. Daca merg la cineva si are pisisca sau caine, am o greataaaaaaaaa inclusiv sa ma asez undeva. Am impresia ca mi se lipeste par peste tot, am si atacuri de panica si asfixiere. Amu ori am cu capul ori sunt alergica la par (ceea ce nu e exclus avand invedere la cate sunt alergica) Nu stiu daca Paula va tolera animalul cu alergiile ei. Sa speram ca da.Daca observi ca incepe sa tusesca sa iei in calcul si posibilitatea unei alergii la parul de animal.Buuun.Miha. Matzele mele nu se jucau. ele se aparau. Cel putin una din ele era super salbatica. Niciodata nu a stat sa o prind si sa o mangai. mereu a fugit de oricine. In clipa in care le-am inchs intr-o camara sa le prind si sa le deparazitez, asta de care zic, m-a muscat. Rau. S-a comportat ca un animal salbatic incoltit. ori mie nu imi trebuie asa ceva pe langa casa. Adevarul e ca atunci cand a fatat matza. Alex era micut si nu am pus maina pe pui. apoi i-a dus in pod si nu i-a coborat decat de curand. prea tarziu, ca deja erau salbatici. asa si mai am un of. Aici in Simleu nimeni nu vrea sa imi opereze matza. A ramas doar varianta injectiei da e cam tarziu ca Tzitzi iar e gravida. Dupa ce fata o sa o duc la vet.Noa gata, am fugit ca am o intalnire cu colegii de scoala generala. Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Buna dimineata si azi!

Ieri am avut o zi foarte grea, de dimineata de cum am ajuns la serviciu am vazut ca cu o noapte inainte se stricase aerul conditionat si era o caldura acolo...si peste zi a fost la fel, inca si mai si, noi cele care lucram am fost terminate, transpirate, coapte! Ca batrinii, saracii, n-au avut nimic, si asa la dush se pling ca li-i frig.A curs apa de pe mine pina la amiaza ce m-am dus acasa de nu stiu cite ori, parca toata pielea mi-era o sita prin care cineva strecura apa.Si pauza de lunch am luat-o mai tirziu cu o jumatate de ora, si cu lucrul am ramas in urma si am fost tot pe fuga...am avut o colega noua, care nu prea stia mersul lucrurilor si ma tot intreba si imi cerea ajutorul.Si a trebuit sa plec acasa cu o ora mai iute, ca m-am cerut, sa ajung la padure la ziua cuiva, la b-day party.Am facut pe drum mai bine de o ora, trafic, eu m-am lipit de scaunul din masina si am incercat sa-mi revin din oboseala.
Sper ca azi sa nu mai fie la fel, ca tare nasol e!

Rudy e acuma aici linga mine, roade un papuc.L-a "inceput"acu citeva zile si apoi i l-am lasat lui, ca colegu nu il mai poate purta asa rupt si nu mai avem ce face cu el.Erau niste slapi mai vechi.
A mincat, a baut apa, inainte de asta a facut si pipi si caca, acuma nu mai are griji.Imediat il pun in "patratelul" lui, ca trebuie sa ma imbrac si sa ies pe usa.

Adriana, eu mi-am cumparat 2 carti despre catei ca el, inca le studiez.Exagereaza un pic ei cu sfaturile, dar alfel ma bucur ca m-am gindit sa le iau ca altfel probabil aveam surprize.
Mai pove cind ma intorc, dupa amiaza.

Am plecat la munca.
va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

salut fetelor!
Noi suntem la mama, am venit un pic in vizita, am fost intr-o tura si pe la tarabe...dar na, nu prea e nimic de vazut, si sunt toate scumpe. Si le gasesti si in magazin.
Ieri am fost la cules de prune, am fost rupti, am ajuns acasa la 8 si ceva, ne-am spalat, am mancat, un pic la tv si somn de voie. Adica pana m-a trezit Stefan.
N-am apucat sa citesc din urma, sper sa reusesc cat de curand.
Felicitari noua pt capitolul 100!

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Varsta lui Ianis
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Io va si va doresc o saptamana frumoasa. Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si io fug la ca alex are o luna de vacanta la gradi,a sa ca de maine suntem amandoi acasa, nrabdare si tutun
va doresc o saptamana excelenta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Neata

, ceai...apa


O saptamana minunata






Amr 17 z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Miki, multam de apa. Am hotarat ca nu mai beau cafea pana nu trece canicula, ca mi-o fosta cam rau aseara ( de fapt destul de rau) Asa ca apa plata cu lamaieeeeeeee!Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

- apa plata cu lamaie

Vreau si eu soare. Azi iarasi scot geaca din dulap...offf





Amr 17 z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiriki
- apa plata cu lamaie Vreau si eu soare. Azi iarasi scot geaca din dulap...offfAmr 17 z Wohlleben ist die beste Rache!...Miki
Daca m-ai vedea cum arat nu ai mai vrea soare. Sunt transpirata toata, pe fatza imi curg suvite de sudoare, copilul e transpirat tot, tot. Noi vrem putina racoare, nu multa ca nici mie nu imi place frigul. In casa nu avem decat 29 de grade, ieri am avut 30 si un pic Afara e innorat si caaaald. E zapuseala. Stii ce ar fi paradoxal? Pe cand ajungi in Ro sa se schimbe vremea, sa prinzi tot ploi si racoare. Deja canicula tine de prea demult...Dulciuri

Mergi la inceput