Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(41)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Floric,

legat de capsor, chiar nu ai de ce sa iti faci probleme pentru ca:

1. cum ne-ai relatat, exista unele momente si pozitii in care isi tine totusi capul, asta este f ok, si anuleaza vreo suspiciune de anormalitate;
2. copiii isi tin capul cu adevarat, adica foarte stabil si pe durata mai lunga abia dupa jumate de an, cam simultan cu statul in fundulet;

So, nu-ti face deloc griji in privinta asta. Ce poti face tu este sa-l pui mai des pe burta si sa-l stimulezi sa-si ridice trupsorul pana la brau, proptindu-se in manute, desigur.

Dodo-pui,

azi, cum am vorbit ieri, dupa 5-6 plec la Ikea, insa tocmai am citit mai sus la pisigri ceva de centru de activitati de la carrefour... hai sa aflam ceva detalii ca sa merg in locul cel mai potrivit, ok? Lysbeth a cumparat centru din Ikea, sau cine? Corecteaza-ma dc gresesc!

Pisigri si Lysbeth, please descriere si pret despre centrul de actrivitati cumparat de voi de la Ikea/Carrefour!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

dodo, bravo pentru tot ce-ati realizat si mult curaj de-acum incolo! de medici asa idioti nici nu vreau sa vorbesc, vorba lui Floric, nu ai cu cine/ce te ajuta daca ei sint la nivelul asta :(

am fost sa vad catalogul carrefour online si am vazut un centru de joc care e 3 in 1: piscina si numaistiuce, e la pagina paispe/cinspe, in stinga sus

http://www.carrefour.ro/index.php?pg=vcatalog&catalog=001

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Floric, abia acum m-am prins ce ziceai.
Si la noi e la fel. Vorbeste cu el cand il prinzi de manute si-l ridici. El isi incordeaza gatul voluntar, ca orice om, nu e cu el in erectie. Scuzati. Fa-l atent ca il ridici si isi salta singur capul de jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia

multi pt mamicile lor !!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

dodo, bravo pentru tot ce-ati realizat si mult curaj de-acum incolo! de medici asa idioti nici nu vreau sa vorbesc, vorba lui Floric, nu ai cu cine/ce te ajuta daca ei sint la nivelul asta :(

am fost sa vad catalogul carrefour online si am vazut un centru de joc care e 3 in 1: piscina si numaistiuce, e la pagina paispe/cinspe, in stinga sus

http://www.carrefour.ro/index.php?pg=vcatalog&catalog=001

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Acest centru de joaca Bodo la primit se numea la quelle 'fortareata cu cos de bashet"(are cos de baschet,de aruncat inele la 2 tinte si salteaua mare de topait pe ea)-nu are piscinutza

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Pe fuga: al meu e asta http://www.okazii.ro/catalog/21629017/Salteluta-de-joaca-pentru-bebe-bertoni.html a fost 130 ron



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Doamneee, nu ma mai opresc sa ma cutremur cand aflu despre medicii din tara asta si de personalul medical in general (asisitente, infirmiere, bla bla bla). Experienta ta Dodo, a mea sau a unei fete despre DC (a carei poveste o puteti citi aici sunt exemple ce demonstreaza credinta sotului meu: ar trebui ca in fiecare spital din tara un pacient sa omoare minim cate un exemplar de vaca furajata (a se citi orice grad de personal medical) si poate intr-un an de zile am avea si noi competitivitate, responsabilitate si RESPECT.
Ne trateaza ca pe niste imbecili aspura carora ei au drept de viata si de moarte, profita de suferinta noastra si ne santajeaza la un nivel de nesimtire frate cu nemernicia, isi fac meseria ca orice sudor/sofer/portar fara sa se implice, sa puna suflet, sa simta daruire pentru o meserie ce i-ar putea aduce aproape de divinitate.
Sunt convinsa ca printre aceste scursuri sunt si cateva exemplare minunate carora eu una le multumesc din suflet ca exista si le incredintez de respectul meu sincer, dar din pacate nu ies in evidenta de ata mocirla si mizerie...si ma tem sa nu fie acoperiti si patati si ei de restu...

Dodo, te imbratisez cu drag


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae


Dodo-pui,

azi, cum am vorbit ieri, dupa 5-6 plec la Ikea, insa tocmai am citit mai sus la pisigri ceva de centru de activitati de la carrefour... hai sa aflam ceva detalii ca sa merg in locul cel mai potrivit, ok? Lysbeth a cumparat centru din Ikea, sau cine? Corecteaza-ma dc gresesc!

Pisigri si Lysbeth, please descriere si pret despre centrul de actrivitati cumparat de voi de la Ikea/Carrefour!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Nu greseti cu nimic...Lysbeth spunea ca a dat un milion in Ikea...Pisigri nu a spus..

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Galushca

Floric, abia acum m-am prins ce ziceai.
Si la noi e la fel. Vorbeste cu el cand il prinzi de manute si-l ridici. El isi incordeaza gatul voluntar, ca orice om, nu e cu el in erectie. Scuzati. Fa-l atent ca il ridici si isi salta singur capul de jos.


Asta fac mereu, il prind eu de incheietura mainii lui si ii arat intentia mea de a-l ridica, dar el...nika. Si mai mult, cand il tin strans simt cum ii trosnesc (e prea mult spus) oasele. Eu il ridic dar el ramane cu capul pe spate. FFF rar a colaborat si s-a incordat.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

gigelica20

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput