Albinutze de Mai-Iunie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Nicuratze,

multumesc pt imbratisari si pt flori, am banuit eu ca pentru povestea de la "Parinti singuri" sunt :). Cand ai chef, poti sa-mi mai citesti postarile de la ghiocei :), din cand in cand mai sunt episoade noi :)).

Albinutelor
le doresc multa sanatate si... "miere-n stup", adica multe flori si belsug sa fie!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Noi aseara am avut intalnire cu mamici si gravidute de Iasi! Avem copilasi minunati!
Picky iti inteleg disperarea si neputinta! E bine sa te descarci! Linck-ul cu pozele lui Matei nu merge, am sa-l sterg! Uite poze noi noi:

http://family.webshots.com/album/573346566TbWbke?start=192

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosminica

lauraa, fff frumoase pozele. si mi-a placut si rochita ta de la botez.

mamica fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

http://www.flickr.com/photos/38664904@N04/


multumesc frumos si sper in curand sa-mi fie mare

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze

ANCA,ti-am citit povestea.

MARIA,tu nu ai spus de poze,sau n-am fost eu atenta? (noroc cu PICKY).
E minunat Darius mi-aduce aminte de Raducu cand era mic..iar tu esti tare slaba,cred ca esti mai slaba ca inainte de sarcina,nu?

LAURRA,ati avut un botez de vis.Din poze se vede ca au facut ceva spectacol ursitoarele.Si eu tot cu niste kg in plus ma "laud"...

COSMINICA,,gata.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)



am fost cei mai fericiti parinti si ne-am distrat cat am putut mai bine in cinstea minunei noastre; dam noi si kg noastre jos.Eu am toate costumele marimea 40, deci nu o sa mai am haine de servici daca nu iau masuri in curand

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Acum am reusit si eu sa revin la scris si la citit...

Mi-a luat azi mai toata ziua sa calc niste rufe...nu ca ar fi fost mult de calcat dar micuta mea toata ziua a fost maraita si agitata...colicii bate-i vina ...si pe seara a inceput o criza puternica...de cum a venit tacsu de la munca am pus-o in carucior si hai la plimbare...acum vad ca mi-a adormit dar ofteaza in somn si uneori da sa planga ...
Laurraa vad ca v-ati distrat super bine la botez si ideea cu ursitoarele a fost minunata...iar Maya e o scumpa mica si o frumusica...superbe rochiile....de ludat nu ma laud cu kg..ca vreau sa le fac sa plece de la mine...
Maria ma bucur ca usor, usor incepi sa ti pasul cu noi....Nasol ca nici plimbatul nu il linisteste...durerea e puternica mai tot timpul..ma refer la crize...are legatura cu ce mananci...rosi, bulion, lactate, fructe..etc...sau indiferent ...cica se zice ca,...colici apar la bebei atunci cand laptele mamei e prea gras...dar oare asa o fi?!..te pup colega mea de suferinta si sa speram ca vor trece si la noi colici ca sa poata bebei sa rada cu drag...nu de alta dar acu' fac 3 lunite...
Memo deci am suspectat eu bine...picaturile...Ce cutu ai? Iesi la plimbare separat cu ei sau si cu bebe si cu cutu? Ca de mine se mai amuza lumea uneori cand ma vede si cu carucior si cu catel...si al meu trage...ii tot zic sotului sa cumpere un ham...sa il pun in fata la carucior si sa il pun pe Picky sa traga...dar sotul nu vrea ca ii e frica sa nu ne tamponam de copaci prin parc
Asa am sperat..dar din pacate minunea nu tine o viata...azi al meu sot a pus gura pe o tigare ..nu a mai rezistat...
Babypussycatt felicitari ptr bebe si te asteptam sa ne dai un semn de viata...
Anca_nicolae felicitari sitie ptr strumfi...si ptr bebe de mai... ca ai ajutat o albinuta sa isi gaseasca stupul
Badriana...am vazut ca ai intrebat si alte mamici...sper ca te-au lamurit...dar toti pediatrii spun ca un bebe alaptat la san nu se constipa...el poate sa nu iasa afara si 7-10 zile...mie mi s-a parut mul si eu am ajutat-o pe a mea cu termometrul...acum ca ii dau din nou picaturi ptr colici iese in fiecare zi...
Alynta...multumesc mult de tot ...si eu ma rog la DD ca sa se vindece mai repede...tot se simte rau...nu se fac analize la sange fara trimitere de la medic...rezultatele se dau luni ca in weekend nu se lucreaza...umflatura de la gat tot se accentueaza si nimeni nu stie de la ce...ok, a fost lovit la cap...are vertebrele dintre spate si gat tasate, ok se refac dar de la ce a inceput sa i se umfle la gat(ganglioni, chist, hematom ca nici ei nu stiu) dupa 8 zile de la lovitura, si cu febra, stari de sufocare, de voma...il trimite de la un doctor la altul, de la un laborator la altul..ii face tratament injectabil...dar un diagnostic clar ...nu ..doar daca reusim sa taiem si sa vedem ce e acolo...chiar nu se mai gasesc doctori competenti prin unele spitale???! ma ingrozeste....(scuze ca m-am intins...si sper ca nu v-am plictisit)
...Unde au disparut pozele cu Matei?!Ca nu le gasesc ...
Blue noi o inscriem prin ambasada ca in tara cred ca e multa bataie de cap....dar cand ne intoarcem ca trebuie al meu sa isi reinoiasca pasaportul roman(intai trebuie sa caute aia de la ambasada daca sotul meu mai apare ca cetatean roman) si apoi mergem cu actele noastre si rezolvam cu micuta ...asa ca parerea mea e tot la amdasada sa faci ca iesi cu mai putina bataie de cap decat daca faci in tara
Cris imi pare rau ca fetita ta e tare maraita..are ceva anume sau o vrea doar pe mami? Sper sa depasiti fazele acestea
Carla tu iar ai fugit la mare?! Sau te pregatesti de botez pe ascuns ?

Eu nu cred ca mai apuc weekend-ul acesta sa intru , ca o sa avem casa plina de copii...trebuie dusi la parc, facut mancare, si ce ramane in urma lor...trebuie sa fac eu luni....Asa ca va urez de pe acum un weekend placut, rabdare multa si sa reusiti sa depasiti orice moment greu.....

Am scris cat sa nu imi duceti dorul in weekend ..Noapte buna !!!!


Va pupicesc dulce pe toate si pe albinute si pe bondarei si sper ca nu v-am plictisit cu scrisul meu...



Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra



spor la treaba week-endul acesta; multumim de aprecieri
Si a mea ieri a fost maraita iar acum ma uimeste; la 9 dim s-a trezit a ras cu mine si a gangurit de ma intrebam cum de n-o doare gatul si am pus-o in leagan cat fac eu patul, curatenie, etc sa vb cu ea si cand colo a adormit SINGURA la 10.30.Bebelusii astia tare ciudati

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

bune feteleeeeeeeeeee


sunt disperata dupa ce ca sunt obosita franta acum ma doare in gat si am temperaturaaaaaaaaaaaa imi arde fata si ochii in cap ce sa iau ce am voie cat alaptez ???????????

imi este asa rau si bebe plangeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Clodyda de mancare la copil...e protejat de anicorpii tai...m am dus pe forumurile de aici si mamele au alptat cu febra si bb n a avut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata fetelor, n-am citit nimic din urma dar trebuie sa va salut si sa va spun ca suntem bine, doar foarte aglomerati.
Joi am fost la doctor si m-a laudat pentru cum ma prezint, a zis ca dpdv medical arat ca si cum n-as fi nascut niciodata, m-a intrebat daca fac gimnastica si i-a placut ca n-am nici o vergetura si am mult lapte, m-am simtit tare bine . Am recoltat si pentru Papanicolau, ca n-am mai facut de 2 ani, sper sa fie bine.

Azi schimbam Bonnisan-ul cu Espumisan si continuam cu Colic Baby, adica n-am scapat de colici. Citesc din urma si mai scriu pe parcurs, va pup pe toate.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
la mine este inca dimineata asa ca eu sunt la cafeluta(fara cofeina)cu voi. Am inceput si ieri sa scriu dar din pacate nu a fost chip sa termin mesajul, al meu copil tot greu cu somnul ziua si tot vrea sa stai numai cu el, altfel maraiala la greu.Dar macar doarme cat de cat noaptea, cu toate ca ieri a fost cea mai epuizanta zi pt mine,mi se acumulase prea multa oboseala, am fost singura toata ziua asa ca seara pe la 9 s-a intamplat o chestie cam naspa, pana de laptic.A fost prima data cand mi s-a intamplat dintr-un san sa nu mai curga nimic, cu toate ca apa am baut la greu , dar el m-a supt ieri cam din ora in ora si eu am ajuns la epuizare fizica de oboseala asa ca pana...Pana la urma s-a saturat el cumva dintr-un san, ca mi-a dormit aproape 6 ore neintrerupte noaptea, a mai marait el la un moment dat in somn dar a dormit.
Vroiam sa va intreb daca voi, atunci cand va adorm bebeii la san, ii puneti apoi pe umar la eructat? Copilului meu nu-i place deloc la eructat iar daca a adormit la san si eu i-l pun pe umar se trezeste si de aici apar problemele ca nu mai adoarme la loc, incepe cu foiala ca nu vrea sa stea nicicum, maraiala si scanceala, basca ca de multe ori nici nu eructeaza, deci ne chinuim degeaba. Voi cum faceti?


http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#
http://picasaweb.google.com/ganesha1606/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha
Vroiam sa va intreb daca voi, atunci cand va adorm bebeii la san, ii puneti apoi pe umar la eructat? Copilului meu nu-i place deloc la eructat iar daca a adormit la san si eu i-l pun pe umar se trezeste si de aici apar problemele ca nu mai adoarme la loc, incepe cu foiala ca nu vrea sa stea nicicum, maraiala si scanceala, basca ca de multe ori nici nu eructeaza, deci ne chinuim degeaba. Voi cum faceti?



daca sebastian imi adoarme la san se intimpla de multe ori sa nu il mai pun la eructat, pt ca il pun degeaba...daca doarme nu imi eructeaza si doar se trezeste...asa ca il pun direct in pat, si caputul intro parte..

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput