fiv la cluj 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

utica,daca este clinica privata au pretul lor,ar fi bine sa intrebi,am inteles ca ajunge si la 1000e la privat
daca e spital eu am dat 5 mil dr,1.5 mil anestezist,50ron asistenta care a intrat in sala cu mine,asta sapt trecuta
succes



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

uratica ... tinem pumnii la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

buna dimineata fetele scumpe si dragi!!!!

vad ca uratica a deschis un nou capitol,sa fie cel norocos

uraticotin pumnii stransi stransi pt tine,o sa reusesti,te asteptam sa ne povestesti cum a fost!!
turqoisemi-am facut un plan de bataie,dar e greu sa ma apuc din nou,imi lipseste total elanul,dar incetut ma mobilizez eu cumva si o i-au de la capat!!!trebuie sa fim bataioase,caci dzeu ne da, dar nu ne baga si in sac ,nu?cu siguranta vom reusi ,eu sant f f f optimista!!!cred ca intr-un an ,doi toate fetele de aici vom avea puiutii nostrii,doar ca trebuie sa avem rabdare si sa nu ne pierdem speranta!!!

krytu cum te mai simti?ai facut eco?o sarcina usoara iti doresc si ai grija de tine!!!eu am stat multi ani in germania si sant ca acasa acolo,dar cred ca tot acasa voi face prima incercare FIV,daca nu voi reusi atunci voi merge pt fiv acolo!!!

lilicicate-ai intors din concediu?hai intra pe la noi caci tare iti duc dorul!!!

bytzima bucur ca ti-a iesit bine laparoscopia,o sa vezi ca pana la urma vei reusi,am intrebat-o pe iaura21 de tine!!!

iaura21cand am fost la eco eram ziua16,ovulasem deja,de aceea aveam dureri de burta!!!!pana la urmatorul CM ma apuc de analize,ma testez toata,ce sa mai!!!

cris25ma bucur ca ti-a placut de dr surcel,in leg cu HSG,eu tot prin august am facut anul trecut,dupa ce a venit prof Sfranjeu din concediu,sincer nu e chiar asa de nasol,prof este f f f fbun si lucreaza f f f fin,o sa-ti faca inainte o inj pt relaxare si ai sa vezi ca in 2 minute esti gata.conditiiile sant super,e fff curat acolo.hai curaj!!

moniland hai cu povestea nasterii si cu pozici de printese!!!refacere usoara iti doresc!!

restul fetelorsi o zi frumoasa va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata fetelor..
am aparut si eu in peisaj..
uratica tinem pumnii,o sa reusesti sunt sigura.
cris,eu am fost un pic la mare,e prietena mea la mine ,asa ca suntem tare plimbarete..
astept sa ma apuc de treabamai am un pic de asteptat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

iata-ma si pe mine, proaspat intoarsa din concediu si evident, din nou pe baricade.
va salut pe toate, citesc din urma ca sa ma pun la curent cu ce ati facut cit am lipsit si ma intorc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

Mara, draguta bine ai revenit, ne era dor de tine
Anamy, daca vrei un impuls ti-i trimit pe ai mei o zi sa vezi cum in ziua urmatoare gasesti toate resursele necesare pentru mobilizare, sau si mai bine te astept sa-ti dea putere, pe teritoriul cunoscut o fac cel mai bine
Uratica, deja la ora asta cred ca ai scapat si iti sarbatoresti reusita, si noi alaturi de tine
Bruni, esti in perioada in care trebuie sa faci doar ce iti face placere, sa te deconectezi, sa te relaxezi, sa-ti incarci bateriile pentru ce va urma, nu peste mult timp vei fi in focuri
Oare ce s-a intamplat cu Madd, care stie ceva sa ne asigure si pe noi ca e ok.
Georgetani, de saptamana viitoare suntem si noi la mare,probabil vom sta pana in septembrie, daca vrei sa ne intalnim, te astept la mine. tel meu 0726/388304 sau 0743/100170

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

uratica,pai nu ne spui nimik???



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

anamy, nu am mai apucat sa vb. pe mess dar o sa vb. noi ...
bytsi bine ai revenit cu forte noi, acum tre sa faci neaparat ceva repede,unde faci IA tot la sibiu?
uratica nu trebuia sa fi dat deja examenul de traseu? hai sa ne zici cum a fost ca deja intram la idei
cris si eu am facut hsg la interservisan ,acum 2 ani si a fost cel putin pt mine , foarte ok ,o mica jena in rest nimik , cum zicea si anamy iti da o inj de relaxare un halatel si un nr de ordine si intrati pe serii in salon si apoi la raze , o sa dureze putin mai mult dar trece repede, succes
restul fetelor

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

iaura,pai am vorb cu dr Ispasoiu si am hotarit ca in August tre sa fac inseminarea,asa mi-a zis si dr din Iasi
mi-a zis sa fac stimulare cu 150 ui gonal/zi,dar cum nu dispun acum de vre-o 45mil pt IA si stimulare + drumuri,i-am zis ca merg pe CM natural,daca nu voi avea fol in z9 ,voi incerca la celalalt CM cu stimulare...
iti dai seama ca deja plec la drum cu aceleasi sanse ca si pina acum si dr mi-a zis clar fiindca totul este ok si laparascopic si cu folicul si endo bun,la noi pur si simplu nu e sa fie...

am discutat odata despre fiv pe CM natural cu el si ca la Giulesti pretul este jum,el mi-a zis ca a vorb cu ai mai mari de la clinica care pot lua hotariri sa faca niste kituri de reduceri,mi-a zis daca se rez pina va trebui sa fac inseminarea el ma anunta
caci si el a fost deacord cu fiv pe cm natural ,caci atunci vom vedea exact daca exista ovocit si daca are loc fecundarea
deci ,sper sa fie ok ,sa am folicul luna care vine ,daca nu nu's tre sa fac iarasi stimulare

te pupic,ai inceput serviciul?



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

anamy si iaura21 ... mai am o intrebare, daca tot ati facut si voi HSG recent... Este vreo problema daca se face in Z14-Z15? Am inteles ca Sfrangeu se intoarce din concediu in 10 sau 15 august. Daca se intoarce in 10, e ok...daca sta pana in 15, la mine luni 17 august ar trebui sa fie Z14 (daca nu intarzie deloc luna asta). Chiar n-ash vrea sa pierd timpul ... Oare e ok in Z14?

Mergi la inceput