ajutor - ecografie dr. Pelinescu

ajutor - ecografie dr. Pelinescu | Autor: ralu_seby

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor , este primul mesaj pe care il scriu pe acest forum, in speranta ca voi reusi sa primesc putin ajutor din partea voastra. Sunt o viitoare mamica, insarcinata in 21 sapatamani si miercuri am fost la 4D pentru analiza de morfologie fetala la dnul dr. Herghelegiu. Toate bune si frumoase mai putin o usoara dilatatie in zona rinichilor, la scurgerea lichidului spre uretra..pe scurt dr. a scris: posibil sindrom de jonctiune pielo-ureterala, cu specificatia de a urmari evolutia in primii ani de viata ai copilului. Bineinteles ca din bucuria de a afla ca baietelul meu va fi un copil sanatos au inceput siruri de lacrimi si ganduri si tot felul de consumari interioare. Cititnd pe net am aflat ca aceasta problema este mai des intalnita la baietei, in 10-40% din cazuri, poate conduce in timp catre hidronefroza, tratament cu antibiotice la nou-nascut si posibil operatie in primii ani de viata. Doctorul care imi urmareste sarcina este pana la inceputul lunii septembrie plecat din tara. Am reusit sa iau totusi legatura cu dansul pt f putin timp si mi-a recomandat o ecografie noua in saptamana 26 de sarcina la dr Pelinescu la Medlife. Problema este ca sunand la respectiva clinica, am aflat cu stupoare ca nu mai exista niciun loc liber pana in noiembrie..aceeasi situatie si in cazul dr. Herghelegiu, Pop, Albu etc..Trebuie neaparat sa ajung la aceasta ecografie si dr meu nu mai poate fi momentan contactat pentru a putea obtine nr. de mobil al dr. Pelinescu.
Exista cineva care il cunoaste pe dr. Pelinescu, care ma poate ajuta sa intru in contact cu dansul, sa ii spun problema mea, sa vad dc ma poate ajuta? Doamnele de la receptia Medlife mi-au raspuns foarte sec, spunand ca nu mai sunt locuri, nu exista o lista de asteptare si nu au cum sa ma ajute...
Va multumesc pentru rabdarea de a citi acest lung mesaj si sper din tot sufletul ca exista o mica speranta pentru puiul meu. Pupici!