Cand D-zeu te rasplateste

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Madalina , povestea ta a reusit sa ma enerveze.De ce ? Din cauza lui Alin.
Sper ca ti-ai dat seama acum ca nu merita si nu mai cedezi in fata lui!

Dupa sarcina daca nu ti se mai potrivesc protezele nu trebuie sa dai 500 de euro pe ele. Sunt acoperite de acsa de asigurari de la noi, asta daca nu sunt foarte speciale.

Ma bucur ca ai trecut peste toate greutatile si sper sa reusessti sa rteci in continuare si peste Alin asta

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Madalina, sanatate multa si zambeste: nu numai ca Dumnezeu te rasplateste, dar te si iubeste, ca uite ce suflet mare ti-a dat, uite ce sora si parinti de milioane ti-a dat!
Esti un model pentru mine, esti o inspiratie!

Alunga-l pe Alin din viata ta, nu merita nici macar un sut in fund... Daca nu vede cat de pretioasa esti, daca vede numai handicapul, nu merita nici macar o privire de mila indreptata asupra lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

XIO ,cupa mea de proteza a costat 5000 de euro,iar cei de la asigurari iti deconteaza o suma de bani odata la 5 ani.Eu cand am facut protezele in 2005 am dat pe ele 23 mii de euro si cei de la asigurari mi-au dat 80 milioane.Ii multumesc l-ui D-zeu deocamdata inca mai port purta protezele si o sa le port purta si dupa ce nasc,e mai greu dar reusesc si incerc sa le pun mcar odata la doua zile.
Multumesc tuturor ca aveti rabdare sa citit povestea si sa ma sfatuiti.
la toata lumea

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Madalina esi o fata de aur.Inspiri multa lume in momente critice cel putin pe mine da.Poate ne intalnim intr-o zi ca nu stam asa de departe una de alta

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Madalina... sa iti dea Dumnezeu multe sa acopere orice lipsa din sufletul tau de pana acum. Sanatate, putere, zambet, prietene.


Vreau sa iti multumesc ca existi, si ca ai scris povestea ta frumoasa si puternica. Va veni o perioada grea, dar nemaipomenita. Si ca esti tare. Mai tare ca oricine cunosc. O sa salvez linkul. si de cate ori imi va fi greu - sa citesc optimismul si seninatatea din viatza ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Madalina, in primul rand felicitari pt puiutul din burtica.
In al 2 lea rand , scoate-ti din cap ideea ca esti handicapata, ca nu esti! ai un suflet minunat, curat, care lipseste cu desavarsire "bipedului" de Alin! el este cel handicapat, e handicapat sufleteste! tu iti poti pune proteze pentru picioare, insa el nu-si poate pune proteza de suflet.
tu iti vei tine puiul in brate si te vei bucura de cea mai dulce iubire din cate exista, el isi va purta putrezicunea in suflet!
Nu plange dupa el, nu plange ca ramane copilul fara tata! crede-ma, e de infinit de ori mai bine sa fie fara el, decat cu asa "tata". asta nu e tata!!! asta e un spermatozoid mare cu 2 picioare!
imagineaza-ti ca a murit, ca s-a evaporat, ca l-au furat extraterestrii...orice!!! numai scapa de el! purifica-ti sufletul si mintea de molima asta! si intareste-te sa poti sa nu-i mai raspunzi la telefon, sa nu-l mai primesti, sa dispara total din viata voastra! ai gresit o data ca l-ai iertat, de 2 ori, de n ori...dar nu mai persevera in greseala! acum ii esti datoare puiului tau sa il feresti de monstrul asta cu nume inselator...ALIN...da, ar fi trebuit sa te aline, dar ti-a facut numai mizerii...
o sa apara acela care o sa te aline cu adevarat, in curand...e in burtica ta si abia asteapta sa o cunoasca pe mamica lui cea minunata.
Hai, fruntea sus!!! si nu te mai otravi cu ganduri rele!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Madalina-te imbratisez cu mult drag
esti speciala cu un suflet bun si mare
experienta vietii tale ar trebui scrisa pe multe pagini,poate asa multi incearca din experienta ta sa aprecieze adevaratele valori in viata
ai linga tine persoane speciale care te iubesc foarte mult iar bebelusul tau iti va umple viata de fericire,vei fi o mama buna si fiul tau o sa-ti rasplateasca toata dragostea
nu te mai gindi la ce a fost,o sa fie greu dar ai linga tine persoane minunate




mami de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Madalina, ai tot respectul meu pentru ca ai reusit sa scapi de acea taratura cu chip de om!



Fii tare in suflet si buna la inima, dar nu mai fii naiva!

====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+30/31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

sunt socata. cum sa=ti ia banii de proteza???

e un parazit, care nu te iubeste deloc.
nu mai vb cu el!!!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:



Doar atat



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput