BONA PERICULOASA DIN DR. TABEREI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Dumnezeule, am inceput sa tremur numai cand am citit, cand am mai vazut si imaginilie... Sper sa ajunga la puscarie! La fel si menajera, macra ea putea sa apere copiii!

Edit: cred ca ar trebui pus la generale subiectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Imi pare foarte rau, incerc sa imi imaginezi ce simti stiind ca ti-a maltratat copiii ... mi s-a facut rau numai cand am vazut cum a dato jos pe Alexia de pe scaun ...

Si sa zicem ca bona nu te-ar fi suportat pe tine, ca poate te ura, dar cu copiii ce avea ? Mult curaj!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Doamne, merita puscarie. Nu stiu cum te-ai abtinut si ai avut rabdare si pentru discutii, eu as fi fost imediat cu mana-n gatul ei .
Si in tot acest timp copiii nu-ti spuneau nimic ? a fost numai reactia de aparare a baiatului ?
Sunt convinsa ca ei vor uita repede, mai ales daca ai ales consilierea psihologica, pentru voi parintii insa e mai greu sa uitati.
Da si numele menajerei, ca si ea e la fel de ticaloasa.
Iti urez succes in lupta cu acesti monstrii numiti oameni ! Suntem alaturi de voi !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Ingrozitor , dupa ce am citit, prima reactie a fost senzatia de voma, pur si simplu mi s-a strans stomacul...

Nu te lasa pana nu le bagi in puscarie pe individele astea !!!

Poate ca demersurile la televiziuni vor avea sau nu succes (incearca si la postul Acasa - Povestiri adevarate, ei sunt sensibili la aceste subiecte; reporterii pot transforma drama traita de voi intr-un reportaj in care nu este nevoie sa va declinati identitatea, iar chipurile sa nu va fie filmate), dar ai putea sa postezi fotografiile celor 2 pe toate forumurile/siteurile cu/despre/pentru copii si parinti, mi se pare ca exista si un site special dedicat pentru cautarea unei bone, eventual anunta si agentiile de plasare a bonelor (macar pe cele care au adrese de mail si site-uri oficiale), in cazul in care individele au de gand sa-si caute de lucru in alta parte.

Eu personal as incerca sa le fac de ras si in comunitatea in care locuiesc cele 2 (in bloc sau in cartier). E suficient sa arunci vorba in "clubul pensionarilor" din zona, se va imprastia ca focul; si nu poti fi acuzata de calomnie, pentru ca ai dovezi clare in sprijinul acuzatiilor tale...



Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:


Bietii pui, prin ce au trecut... Sa dea Domnul sa uite total de acest urat episod din viata lor si fara repercursiuni!
Iti doresc toata puterea din lume si sa nu te lasi pana ce nu vor fi pedepsite!
Plang numai citind ce ai scris, nici nu am puterea sa ma uit la filmul postat de tine...imi dau seama ce e in sufletul tau!

Lora, mami de Iustina
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank">ratuste in concurs, lo1 si lo2

Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :
858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone
www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

mi sa facut rau numai cand am citi ...nu am curajul sa ma uit la filmulet....fi tare pt micutii tai...fa o strigare pe DC pt avocat, sunt convinsa ca sunt multi care te vor ajuta fara nici un ban, eu te-as reprezenta pe gratis daca as fi avocat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigabita

Azi-noapte nu am reusit sa incarc decat acest fragment:
http://www.youtube.com/watch?v=Y47_-Efa6E8
Problema este ca nu stiu cum sa il fac sa apara pe youtube mai bine, nici nu stiu daca se poate vizualiza altfel decat prin linkul direct.
Daca va pricepeti, ajutati-ma si pe mine la treaba asta.
Tot azi-noapte am trimis pe mail la protv, la realitatea nu am reusit sa le incarc, mai incerc la noapte.

Puterea de a ma abtine m-a costat mult, nu va ganditi ca mi-e usor: a trebuit sa ma tund pt ca in luna aceasta cred ca am pierdut jumatate dein par, tipa la care ma duceam s-a speriat sambata cand m-a vazut, nu mai reusesc sa dorm decat 3-4 ore pe noapte, ficatul e varza.... Dar macar copii mei sunt acum relaxati si au inceput sa rada mai des. Sunt la Clinceni, cu bunicii, la curte, in aer semi-curat(e aproape de Prelungirea Ghencea, Dr Taberei)si se zbenguiesc toata ziua.
Au inceput sa inteleaga ca nu o vor mai vedea pe nemernica asta, asa ca sper ca vom reusi sa ne regrupam.
Va pup si va multumesc pt sustinerea morala....

Andrei(04.02.2005),
Alexia(10.10.2006) si mamica Gabi




Deci mi se face rau!!! nu stiu cum ai rezistat sa nu o calci in picioare...am plans in timpul filmuletului, nu se poate asa ceva...mergi pana in panzele albe si distruge acest specimen!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

vai.... ....llaksndfsbnf....ca nu ma pot exprima....nu avea nici un motiv sa se lege de copii...aici daca se intampla, era arestata imediat.
din aceste motive trebuiesc LEGI clare, aplicabile,....ehe...ca iara imi vine sa ...bdfhejsbfjfdnsmh

la inchisoare cu ea....

a, si macar un sut in fund tot ii dadeam....ca de batut asa cum ar fi meritat...


cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

oribil:( bietii pui...



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">We LOVE Sonia

www.bebelissimo.com/" target="_blank">*Bebelissimo*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Gata, m-ai terminat. Azi noapte doar am citit si ma luasetremuratul , acum cand am si vazut sunt furioasa. Eu am mai vazut prin parc bone ce-si smuceau copiii si ma luam de ela iar acum imi imaginez ca nu erau departe de bona ta. Doamne Dumnezeule......
Asta merita inchisoare , nu-i posibil.....
Iar menajera e vinovata in aceeasi masura . Daca era femeie serioasa nu ar fi permis asa comportament si ti-ar fi spus in secunda 2.
Nu te lasa , pedepseste-le

Mergi la inceput