Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

STRIGARE: Sarmisa, Oana_du, Miruta, Alberta, Mamica Oana, Mh, Lavinia.p, iubita_tiana, ertinasi toate celelalte mamici ce n-ati mai scris de mult, dati un semn de viata sa ne ziceti ce mai facti si ce fac bebelasii!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i


buna dimineata mamici si albinute
multumesc ca m-ai trecut si pe mine in listuta.
eu de cateva nopti ma confrunt cu o problema noua,se scoala puiu si de 3 ori pe noapte sa manace si mananca nu se incurca...si eu care credeam ca o sa inceapa sa doarma toata noaptea...
voi aveti probleme cu bebeii noaptea?

mamica fericita de robert andrei(18.05.2009)


Bun venit! Mami dar e prea mic sa-si scoata masa de noapte! david al meu si la 1 an si 2 luni sugea noaptea!!! Deci nici gand sa-si scoata masa de noapte ca alti copii cuminti!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Da, si io am ramas socata saptamana trecuta cand m-a intrebat cineva daca n-am incercat sa-i scot masa de noapte Pai de ce s-o sco, ca fata are doar 2 luni, ar fi culmea.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Nu am mai dat nici noi de vreo saptamana pe aici! Sapt trecuta am avut musafiri: soacra si cumnata! Au venit pentru admiterea la facultate a cumnatei! David a dormit numai cu cumnatamea si s-a rasfatat cu neamurile: in brate, dragalit si mofturi! Matei e si el fericit cand vede lume! AM fost cu baietii la strand! david a stat mereu in apa cu rata de maicasa! Duminica am avut si pomenire de 6 luni pentru bunicul! Asa ca am mai iesit din casa! Ne gandim la concediu de pe 17 august!
Am unchi in Ct si cred ca vom merge la el! In balanta e o cazare la un hotel de 2 stele (mai ieftin) sa fim mai aproape de plaja! Voi ce parere aveti?! Ma gandesc cum va fi cu masa lui David! M-am hotarat sa fac snitele, parjoale, niste aperitive gatite sa i-au! Macar in primele zile sa avem! Si apoi ce mai cumpar de pe acolo! Ma gandesc ca la rude am unde sa fac o ciorba, un cartf prajit, daR TREBUIE SA NE TRAMBALIM CU 2 CARUCIARE SI CU bagaje la plaja!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alyntha, eu cred ca as opta pentru cazare la unchiul, parca sunt mai multe avantaje decat daca v-ati caza la hotel.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i


buna dimineata mamici si albinute
multumesc ca m-ai trecut si pe mine in listuta.
eu de cateva nopti ma confrunt cu o problema noua,se scoala puiu si de 3 ori pe noapte sa manace si mananca nu se incurca...si eu care credeam ca o sa inceapa sa doarma toata noaptea...
voi aveti probleme cu bebeii noaptea?

mamica fericita de robert andrei(18.05.2009)


sebastian se trezeste din 2 in 2 ore noaptea deja decind l-am adus acasa de la spital...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Fetele fumatoare de felul vostru, cum rezistati cu nefumatul acum cand alaptati? Mie asa mi se face cateodata un chef de tigara, de-mi vine sa ma urc pe pereti

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraOana

Citat:
citat din mesajul lui mara-i


buna dimineata mamici si albinute
multumesc ca m-ai trecut si pe mine in listuta.
eu de cateva nopti ma confrunt cu o problema noua,se scoala puiu si de 3 ori pe noapte sa manace si mananca nu se incurca...si eu care credeam ca o sa inceapa sa doarma toata noaptea...
voi aveti probleme cu bebeii noaptea?

mamica fericita de robert andrei(18.05.2009)


sebastian se trezeste din 2 in 2 ore noaptea deja decind l-am adus acasa de la spital...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian


Laura, ai incercat sa-i dai suzeta cand se trezeste? Si Bogdan mi s-a trezit pana la o luna si jumatate din 2 in 2 ore, apoi am descoperit o suzeta care-i placea si cand se trezea incecam prima data sa-i dau suzeta, daca nu mergea asa ii dadeam laptic.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

strunfita am sa incerc cu suzeta..poate merge...in legatura cu fumatul ..vai ce pofta am de cite o tigara citeodata!! eu nu am fumat deloc in sarcina..si chiar am sperat ca o sa imi treaca de tot pofta..dar nici vorba!!!...bag ciocolata in mine ca sparta, ca sa nu pun mina pe tigara...chiar daca odata am pacatuit deja

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

eu sub nici o forma nu incerc sa-i scot masa de noaptea,dar ma gandesc ca poate nu-l satura deloc sanul,ziua iy dau completare,nu ama vut de la inceput lapte de ajuns , lactatia a venit la vre-o 10 zile de la nastere si abia accepta sanul, dar noaptea nu i-am mai dat biberon pana azinoapte, se satira cu tzatzi.de aceea am intrebat cam cat de des se scoala puii vostri noaptea.
multumesc pt. raspunsuri

mamica fericita de robert andrei(18.05.2009)

Mergi la inceput