Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matcha-oana spune:

salutare

spunea cineva de suzeta,si eu am apelat la ea.nu mereu,doar cand face figuri.
fimiu,are cateodata toane si papa doar 5 minute la san apoi nimic ,o scuipa,si uite asa ma tine ore in sir duoa toanele lui.astfel folosesc suzeta il infometez bine ,baga tzitzi 20 de minute si somn 4 ore.
acum in ultimul timp am o gramada de lapte si ma dor sanii se fac bolovani,si suge doar o tzitzi 10 minute si se satura,si raman cu dureri,daca u ma mulg mor de sani.
oare de cand incepe sa pape si el m-ai mult sa ma scape de dureriile astea de sani?
asta este furia laptelui?

aaa m-ai am o problema,de ieri ii curge un ochisor,face urdori ,saracu la un ochisor dinaia urati,galbeni.
mi-a zis cineva sa bag lapte de san ,dar nu a dat rezultate,acu il sterg cu apa calda mereu.ar trebui sa merg la spital cu el?
ochiul nu este rosu ,am inspectat eu bine,dar imi fac griji.
am intrebat si alte mamici japoneze si mi-au spus ca e ceva normal,ca fac urdori asa cum fac si pisiciisi ca nu ar fi nevoie s ail duc la spital.
voi stiti ceva,ce ar trebuii sa fac?


leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

"Au hotarat sa vina pe lume intr-o seara de duminica, doua fetite mititele si frumusele foc. Laura Ioana 2350 g si 49 cm si Irina Maria 2050 si 50 cm"

Moni, sa-ti traiasca minunile si sa aveti parte de tot binele lume !


Nastere usoara tuturor mamicilor de iulie august 2009

Semneaza,
o mamica de iulie august 2004

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Matcha Oana aceeasi problema am avut-o si noi si ne-a trecut.Cumpara ser fiziologic si pune in ochisori cateva picaturi, apoi sterge ochisorii de la margine spre interior cu o compresa sterila

Moni felicitari!Bine ati venit pe lume Laura Ioana si Irina Maria!

fericita posesoare de Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

MONIIII- FELICITARI ! BINE ATI VENIT PE LUME GEMENUTZELOR !!!


Eumada- iubita , vreau sa te mai intreb ceva referitor la indemnizatia de crestere copil...daca o persoana lucreaza cu jumatate de norma, ce valoare va avea indemnizatia ? si astept rasp.


azi intram oficial in luna a 9 a, nu mi vine sa cred ca mai e asa putin si o sa mi vad zmeurica


tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.36 cu Daria Nichola Miryam, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steadya spune:

Felicitari Blanca pentru nasterea zmeuricii Eva Ilinca!
Felicitari Moniland pentru nasterea zmeuricilor Laura Ioana si Irina Maria! - Abia astept poze cu cele doua top modele si mamica lor mandra!


Adya 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ploua cu zmeurici:

Vesti de la Romanitza: duminica la 5:26 p.m. s-a nascut bebe Mara Nicole - 3.7 Kg. Mami si bebelina sunt bine, papa se iubesc

Romanitza, sa-ti traiasca frumoasa, sa fiti sanatoase si fericite! Bebe Mara, somnic mult, colici putini si apetit la laptic! Mamico, refacere rapida si te asteptam acasa.

Moni, felicitari, ai reusit, sa-ti traiasca leutele Laura si Irina, fetite hotarate! Refacere usoara, asteptam povesti si sa nu te paraseasca energia. Gemenute papacioase, fara colici si laptic mult!

Io am zis ca mai apar la povest, da' nu mai pot sa produc mai mult decat atat la ora asta, ca dorm pe mine. Ma uitai la benjamin button si-a durat ala 3 ore. Acu' imediat treb sa hranesc puiul si eu inca n-am sforait deloc. Raportez victorioasa primul weekend nespitalizator dupa 3 saptamani. Yeah, baby, I made it.

Hasta manana!


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Moni recuperare rapida tie si fetitzelor tale smechere..probabil ca-ti v fi greu tare o perioada dar te vei obisnui si vei fi cea mai fericita mami.

DARIAIOANAXX Referitor la CIC este 85% din media veniturilor nete pe ultimele 12 luni anterioare nasterii copilului.Daca e mai mica suma care iese din calcul atunci se primeste 600 plus alocatia de 200,adica suma cea mai avantajoasa...

VA PUPA O VIITOARE MAMI CU MORCOV IMENS..ADICA MULTI MORCOVI...........




Madalina s36Eva-Maria
AMR 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moni,felicitari!!!Sa-ti traiasca minunile!!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimineata!
asa da! deci avem vesti BUNE!
Felicitari mamici:Romanitza si Moniland!!!Recuperare usoara si laptic mult!!!Bun venit in lumea noastra BBluselor:Mara Nicole,Laura Ioana si Irina Maria!!!Sa fiti papacioase,necolicoase, sanatoase si iubite!!!
Alina ieri am avut un episod urat de contractii. Am bucatarit un pic si mi s-a facut rau de la caldura.Nu a plouat la noi,dar s-a racorit bine,insa pana s-au mai racit betoanele...Incerc sa-mi linistesc creierii ca sunt pusee de crestere la pupa.Oricum acum mi-s vigana ca maine facem 37sTu parca esti cu Alinutza inaintea noastra cu 1s,deci si mai bine!Hai ca nu mai avem mult si intram si noi in randul insomniacelor
Neli vai de fundisorul tau prin cate ai trecut. Duca-se toate necazurile pe apa sambetei!
Mqqm felicitari pt we out spitalicesc si vad ca l-ai inaugurat facandu-ti di cap in loc sa dormiMultumim pt vestile legate de Romanitza si BBitza Mara!
Mamagiuliei multumim de vestile legate de fete si Moni!
Giova bine ati venit acasa!Ce fain ca te-ai odihnit!Daca nu iti pare ca sunt colicii de vina inseaman ca e puseu de crestere,daca spui ca in bratucele tale taceIs destul de naspa pt ei perioadele astea,dar oricum reactioneaza bine fata de altii.
La multe lunite BB Vladimir si BB Ioana!
Eumada, ce faci?Culturi legumicole?Pai?Haide ca tre sa fie bine si sa ne descurcam. Pana ne vine randul se ingroasa bine randurile mamicilor experimentate si le putem stresa bine de totcu lamentari si intrebari
Bibuga ai grija cu spaticul.Dexci incepem sa numaram invers
S-a pierdut capitolul anterior, nu e pe prima pagina. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140214&whichpage=21 Cine poate sa-l puna si are timp, sa nu-l pierdem
Edit:deci cuscra Alinutza pot folosi chestiile mele obisnuite pt freshuit(deodorant,bila,dus gelul)Oricum, nu e nimic dulceag si nu am strambat de la ele deloc in sarcina.Ii plac si BBitei sa vezi ce miscari alintacioase face in burtica ac fac dusImpartaseste gusturile mele Multam de info!Nu schimb nimic si sper sa fie bine,oricum vb ta tre sa ne spalam des daca alaptamIar spray folosesc doar cand ies din casa.
KISSES


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata fetele
MONI felicitari pt printese,refacere rapida
ROMANITA felicitari si tie
eu ma apuc de facut curat acuma cat doarme bebe,si_a facut si el un program se trezeste la 3 ore daca nu are colici mananca si doarme,dar daca il tin treaz si ii trece somnul mananca si la jumatate de ora.va las intru mai tarziu ca sa am timp si de o cafea cu lapte

monica mamica fericita de denis stefan
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput