Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (320)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc sabina

e comic tare cu asemanarile astea
am vazut acum linku`,nu a mers prima data.

spre nesimtirea mea,abia acum am vazut ca sunt pui noi,
felicitari mamicilor.refacere rapida rapida si pui sanatosi

nu am dormit decat vreo 4 ore,am beut o cafea si s-a trezit si Ebonee.acum vrea iubita si sa stea numai la mine in brate.
e greu cand sunt 2 asa mici,trebe sa te imparti,insa ma bucur ca Ebonee e o surioara exceptionala si intelege perfect ce se intampla.nu e lipsita de atentie nici macar o secunda,din contra,ea capteaza toata atentia celor din jur

ma duc sa ma asez cu fundu` in apa calduta


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007) si Melissa (23.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna...dupa ceva vreme...

Nu mai reusesc sa scriu,desi de citit am mai reusit pe sarite...

Danielle si Devylla, sa va traiasca micile minuni(si cele mai mari) si sa va bucurati de ele . Sa fie sanatoase , papacioase si voi sa va refaceti repede.

Sanatate multa celor bolnaviori.

Concediu placut celor plecati in vacante si sa le fie de bine celor care l-au petrecut.


Despre noi...am avut perioade aglomerate, terminarea clasei a IV a la Andrei cu testare pentru clasa a V a , terminarea masterului la mine ... In rest ne bucuram de vacanta , soare, apa, am reusit sa iesim doar un sfarsit de saptamana din Iasi, la munte.
Andreea vorbeste mult si multe , are o continua placere sa suga inca...si o puternica impotrivire fata de olita sau wc...
Cam astea despre noi...Am atasat ceva foto nu foarte actuale in foto2009

La Andreea se aude un suierat la respiratie si tuseste mai des dimineata. Mamici care ati folosit aerosoli , au fost eficienti in cazuri asemanatoare?


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

vaaai, ce dulce e Melissa! si pare f f hotarata! Se ved dupa cat de bine a prins sanu :)))
Normal ca ti-a facut rani, ca nu tineai mana pe dedesubt la san.
Niciodata sa nu lasi sanul liber cand alaptezi, il tii bine cu mana pe dedesubt, nu pe deasupra...!

Tu arati f f bine si esti frumoasa foc!
si nu pt sa nu oftez cand vad cum arata o camera de spital acolo....


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

am reusit sa vad azi pozele cu frumoasa familie a lui danielle, ai doua fete frumoase foc, iar tu arati minunat.Sunt sigura ca o sa treci repede peste perioada asta frumoasa dar, cam grea, cel putin asa imi inchipui eu...adevarul numai tu il sti.


Eu nu prea am mare lucru instalat pe laptopul asta si nici nu ma pot apuca sa-l aranjez....sper sa mi-l repar pe al meu, se pare ca totusi nu ar fi ''decedat''......


Adi, sper ca ati scapat de probleme, nu am apucat sa citesc prea mult din urma, sanatate multa. Tu esti bine,parca nu mai ai chiar asa de mult pana la mare intalnire?

daca vreti sa ne vedeti si sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank"> aici-cec1

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani dulceata de 2 ani Maia-Iulia de mami Sheherezada!

Sa ai o viata frumoasa!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes
Mariana, felicitari pt realizare. Imi dau seama ca orice reusita de acest gen, oricat de mica ar parea, e, de fapt, un mare succes. SUnt sigura ca Eliza o sa coopereze tot mai bine, mai ales ca de acum intelege tot mai multe.
Multa bafta cu Taromul. Sper sa iti dea raspunsul pe care il astepti, sa poti sa te organizezi linistita.
Socrii tai au ajuns? Cum se mai simte tatal tau?


Multam . Intr-adevar, Eliza intelege multe, insa vrea sa faca putine .
De vreo 3 zile muncesc pe rupte, ca de, vine soacra in vizita (or sa ajunga undeva pe miercuri, ca vin cu masina). Ieri eram obosita si am vrut sa ma culc la pranz, insa fetei mele nu i-a convenit ca o bag in pat, a inceput sa sara pe mine in timp ce-l alaptam pe Daniel. Am pedepsit-o si-am trimis-o la ea in camera. Dupa vreo ora jumatate, cand am reusit sa ma trezesc din atipeala, am crezut ca nu-mi vad bine ochilor: Eliza scosese toate hainele din dulap (unde toate inseamna si pe-ale ei si pe-ale lui daniel, alea de 3-5 luni ). Si de prin dulapurile din sufragerie scoate tot, mi-am gasit imprastiate pe tot covorul toate suvenirurile si cartile postale colectionate de-a lungul calatoriilor mele . Asa ca am inceput sa incui usile pe la camere, ca sa se pastreze oaresce curatenie!

A, si ma dispera, ca la pranz nu adoarme daca nu-i dau biberon cu lapte! A vazut ca-i dau lui Daniel suzeta, pe-aia n-o vrea, insa azi dupa ce a baut laptele, a inceput sa roada si ea la tetina, sa vada ce gust o avea .

Cat despre tata - a fost cu rezultatul de la biopsie la alt dr, care i-a confirmat ca a avut celule canceroase in chestia aia care i s-a extirpat. Din fericire, n-a ajuns sa se imprastie in organism. Deci face bine .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) si bondarel Daniel (27.06.09)
www.flickr.com/photos/21231089@N02/3687551567/" target="_blank">Mergem prin viata in PATRU-la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielle02
mari,am incercat exercitiile alea de care ai zis,ca si cum as tine un tampon,tu stii ca doare?e greu,de parca as face flotari:((

multumesc de sfaturile ptr constipatie.am baut ieri 2l ceai de musetel si am reusit sa merg la baie.ingrozitor


Am vazut si eu poze - sa-ti traiasca papusa. Mai, tu ai nascut-o pe Melissa cu Ebonee dupa tine la spital [:-O] ?? (ca sotul stiu ca n-a fost prezent!)

Eu deja m-am apucat de facut ceva exercitii de revenire a muschilor abdominali la locul lor. Sa vedem cat ma tine. Si pe mine ma doare spatele tare, da' asta-i de la trebaluitul pe care l-am tot facut zilele astea .

Incearca sa bei mai multa apa. Pentru ca o parte din lichid se elimina prin transpiratie, o parte o papa Melissa ca laptic, si de-aia nu mai ramane mare branza pentru tranzitul intestinal. De-aici apare constipatia! (si intr-adevar, doare ingrozitor inca vreo 2 saptamani, chiar si cand revii la scaunul normal ).

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) si bondarel Daniel (27.06.09)
www.flickr.com/photos/21231089@N02/3687551567/" target="_blank">Mergem prin viata in PATRU-la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Danielle,ce dulce e Melissa!Si Ebonee ce mare a crescut si ce frumoasa este.Tu arati super bine,slabuta si fericita.

Ramonaiani,greu cu Eliza.Poate o sa se schimbe si o sa iti fie mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mai, eu tot pe fuga.
Mariana, daca te mai prind ca muncesti prin casa de nebuna in loc sa te odihnesti..da-o incolo de treaba, sper ca vine sa te ajute soacra, nu sa o tii tu pe ea! Ai copil de o luna, pentru Dumnezeu! Eu in locul tau m-as da lovita la greu:D
cat dspre Eliza, tot ce face e absolut normal. Imi inchipui ca te apuca deznadejdea de la dezordine, dar ea e in regula, sa stii, sa nu o certi....si ce daca bea din biberon? Sofia a baut pana la 3 ani jumate daca te intereseaza

Ia-le pe toate asa cum sunt, daca faci caz, ii creezi ei un stress in plus care o va face irascibila.
Tu ai niste idei despre cresterea copiilor care se pare ca nu sunt agreate si de Eliza:D
parerea mea e ca Eliza stie mai bine...:))))))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

la multi ani Maia!
Am vrea mai multe vesti despre tine:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput