Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (64)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

mesajul 500


21+
aniversarea nuntii
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Broscuta chiar burtica ta. Neaparat tre sa ma mai pozez si eu la burtica, ca cine stie cand o sa mai fiu vreodata asa.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

La mai mare IonelaMaria. Sper ca si ka mesajul 5000 sa fiu pe aproape sa te felicit.
Fetelor, care stiti de ce nu e voie sa se scrie mai mult de 20-22 pagini pe capitol?
Eu una nu stiu sa fac capp nou....asa ca asteptam cumintele.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

mai fetelor... pe mine ma enerveaza reclama asta din dreapta de la supereva cu Mituri despre diete. Cum vine asta sa puna o superplata pe pagina de burtoase? UFF


21+
aniversarea nuntii
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Ionelamaria la mai multe mesaje si toate cu vesti bune . Tocmai ce am terminat de facut mancarea asa ca sa continuam cu vestile, Maya, iubita lui mami are 278 de grame, era somnoroasa la control dar doctorita era foarte incantata de cum se dezvolta a si inca ceva ne-au scazut semnificativ sansele de avort , undeva aproape de zero. Asa ca daca ne ajuta si Doamne Doamne anul acesta Craciunul va fi primul nostru craciun ca o familie intreaga . Abia astept sa-mi tin in brate printesa .

19+ Maya Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Cami, am citit istoria cu carutzul si paranoile tale. Potoleste-te , imi dau seama ca e greu si iti vin ganduri negre, dar nu le lasa. Mie mi-au trimis 3 carutzuri pana sa am unul, si Maya e bine merci. Primul carutz, nu a ajuns ever. Al doilea nu era bun, ca era duo si eu doream trio. Buun, nu mai aveau culoarea, crem frumoasa de fetitze asa ca am ales unul albastru, uni-sex, care e ajuns si gata, a stat fericita in el 1 an. Sunt sigura ca Flavius vrea un carutz rosu .
Sa stii ca se poarta rosu la baietzi :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Am vazut ca va faceti probleme cu privire la cat de mari sunt burticile si la comentariile binevoitorilor , eu sincer cred ca nu ar trebui sa ne stresam , cata vreme doctorul spune ca suntem ok, si bebeii nostrii sunt bine sanatosi, nu ar trebui sa ne pese de ce zic unii si altii. Eu de exemplu din cauza PCOS m-am ingrasta in ultimii ani foarte mult, iar acum dupa ce reusisem sa slabesc pun burtica la loc cu bebica dar chiar nu imi pasa in acest moment, pentru mine e important faptul ca eu bebe e ok si eu la fel, iar tati ma iubeste si ma sustine, asa ca, carcotasii nu au decat sa comenteze , am uitat sa va spun ca la serviciu am cateva colege care in fiecare zi se mira si tot imi spun ce burtica mare fac .... ei si? le-am si spus draga e normal ca doar sunt gravida

19+ Maya Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si mie imi place culoarea rosu pt baietei. Mai ales pe cei bruneti ii prinde tare bine. Dar fiecare are gusturile lui. Si mai ales paranoia lui. Nici nu vreau sa ma gandesc cate ganduri negre ii trec prin cap lui Camy acum... Singurul lucru pe care il pot face e sa ma apuc si eu de cautat pe net , alte site-uri unde sa gasesc caruciorul ala si sa ii dau de stire daca reusesc. Si mie imi placuse tare si eram hotarata sa comand si eu, mai ales ca era si super pretul. Daca au avut unii la pret asa bun...tre sa mai aiba si altii. Si noi o sa-i gasim. Ca doar mai avem timp destul.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SHTEPHY multumim ca te gandesti la noi cele care avem ingerasi in cer. Sa te auda Doamne Doamne si sa ne dea bebei sanatosi dar mai ales sa ne dea puterea de a merge mai departe si de a incerca din nou.
Pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna seara si de la noi
Pacat ca nu e nimeni prin preajma sa faca capitol nou,vad ca sunt mai multe fete cu chef de vorba pe aici.
Am vazut o burtik tare sexy de Broscutza.Sa fiti sanatosi!

Ionelamaria felicitari pentru cea de-a doua steluta!La cat mai multe !Mda e tare haios sotul tau ...

Andrecluj mare dreptate ai cu fricosii astia

Biara felicitari pentru caruciorul roz!O sa fie super cu fetita.

LauraGarner exact asa stiu si eu despre biberoane.Cat despre Dr.Brown,nu cred ca am vazut prin magazine(dar nici nu am cautat),insa le-am vazut pe multe situri romanesti si am auzit numai pareri bune despre ele.
Eu oricum mi-as dori sa alaptam toate,biberoanele sa fie asa de decor.

Lidia ma gandesc cum sa nu ma gandesc.Va inteleg si durerea pentru ca acolo sus am si eu un ingeras care acum vegheaza asupra noastra.Sper sa veniti repede cu vesti bune...si mult curaj,da?va fii bine

La capitolul soacre,nu ma bag,stau bine la capitolul asta.Tre sa faceti cumva sa scapati de ele ca nu e de glumit.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 21+

Mergi la inceput