polip endouterin exteriorizat prin col

polip endouterin exteriorizat prin col | Autor: paula09

Link direct la acest mesaj

dragele mele, sunt cat se poate de noua in armonioasa voastra comunitate.bineinteles ca va vizitez demul dar nu am avut curajul de a intra "in direct" cu voi decat, ca de obicei, cand ma arde tare un anumit subiect.deci ma numaesc paula si am 10 saptamani, in a doua sarcina, total diferita de prima.printre multe alte aspecte ce mi se pare anormale mie,dar binecunoscute in sarcina, acum am treaba cu un afurisit de polip, crescut ff rapid, numai in sarcina, ce trebuie scos neaparat ca blocheaza colul.mi-a luat mult pana sa accept interventia, dar acum am intrebari la voi.a facut cineva o asa interventie pe timpul sarcinii?cum te simti dupa acea? cat timp stai la pat?ce fel de anestezie s-a folosit?la ce perioada din sarcina s-a facut interventia? majoritatea raspunsurilor gasite pe net, sunt de genul ca l-au lasat in pace, fara interventie, dar oare daca deja 2 doctori mi-au zis ca trebuie facuta, nu au dreptate ei?
va multumesc anticipat si va rog sa va grabiti cu ceva informatii, cat de sumare, pt ca am programata interventia in 10 zile.
cu drag si cu vesti si informatii mai bune
paula

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139732

buna!eu am avut un polip pe col,dar mi s a scos abia in saptamana 31 si asta pt ca nu se mai oprea hemoragia.nu am tp de detalii acum ,vezi ca am mai raspuns cuiva,linkul e mai sus.daca mai vrei sa stii altceva in plus,iti stau la dispozitie.
sa dea dumnezeu sa fie bine!


si apropo,la ce dr mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula09 spune:

esti o super draguta!mi-am bagat nasul unde m-ai trimis, ca eu nu gasisem subiectul la prima mea cautare pe forum. esti o super mamica daca cu doi cavaleri gasesti timpul sa ajuti si alte mamici in dificultate.eu cu unul si ma descurc un pic mai greu, dar sa fim optimiste si sa speram la mai bine si mai usor...
deci tu zici ca ai optat pt refuzul de a-l opera initial...ma pui un pic pe ganduri si pe mine acum!adevarul ca nici mie nu-mi vine sa ma joc cu viata bebelusului pe care mi-l doresc tare mult.
dr la care merg si va face interventia este dr. Bohiltea Roxana de la Municipal Bucuresti.dupa interventie trebuie sa stai la pat, sa ai ceva restrictii?imi fac probleme pt baitelul meu pe care nu stiu cat timp si cui il voi abandona...pe tot acest timp
multumesc inca o data, ti-am lasat mesaj si la celalalt subiect ca m-am incurcat in raspunsuri.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

buna!eu in ultimele 4 luni de sarcina am stat aproape numai in spital,pt ca sangeram continuu,iar de la extirparea polipului n am mai plecat deloc acasa,deci am stat numai la pat.eu am continuat sa sangerez si dupa,mi s a spus initial ca se elimina resturi de pe acolo,dar pana la urma cred ca sangerarea n a provenit de la polip,pt ca la externare,pe fisa scria'placenta praevia''..

ce sa zic,mie mi a fost extrem de greu sa nu mi vad copilul atata tp,mai ales ca pana atunci nu dormise nicio noapte fara mine,dar acum a trecut,am 2 baieti sanatosi si cris aproape ca a uitat suferinta prin care a trecut,intreband in fiecare seara''cand vine mama?''

anestezia a fost generala si dupa am primit un antibiotic care sa previna eventualele infectii.2 zile am avut mesa in vagin,iar polipul a fost mare,l am vazut cand m am trezit din anestezie.

sa dea dumnezeu sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula09 spune:

multumesc frumos pt impartasirea experientei si din punctul de vedere al lui cris.sunt sigura ca lor le trece mai usor, noi ramanem cu sentimentul de vina si de impartire.azi o sa vorbesc mai pe larg cu dr mea sa vedem ce mai zice.
va doresc multa sanatate si zile bune tuturor

Mergi la inceput