Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ilinca, vazui ca si-al tau e perfectionist: si al meu la fel

simina, parca esti in rai :) adik raiul pe pamint

ayla, pupici si sanatate lui clau!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:



La multi ani!
Izia

Teodor Constantin
Fabian
Iulia Alexandra
Ian Alexandru
Alexandru Raul
Ana Miruna
Keutzu
Eva Maria
Teodora
Monica
Tudor



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Nu prea am apucat sa citesc din urma, dar apropo de tatici Al nostru se implica, nu-i bai cu el cateodata mai scapa cam mult la calculator si daca am ceva de facut, il trimit in camera si ii spun sa stea cu Ariana ca eu am de facut mancare, sau fac dus...sau il mai trimit sa o schimbe si sa o imbrace cand ne pregatim de iesit afara, timp in care pot si eu sa ma imbrac.




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

seara buna fetelor.

am facut vaccinul, rotarix si pentaxim. pisi a ras, nu a plans deloc. la cata carnita are la potzonele, era culmea sa planga.sper sa nu avem reactii adverse.
gigelica si pisigri, ai vostri bb-i sunt bine?sa nu faca temperatura.

fetelor, imi pare tare rau ca sunteti supi cu barbatii, poate se rezolva problemele cat de curand si o sa fie totul bine.

ma duc s-o pazesc pe pisi sa fiu pe faza daca ii creste temp.
si noapte buna.

sanatate la ginerica clau, un de la maria sa se faca bine.

din 10 martie 2009, mami fericita de
POZE BOTEZ SI ALTE NOUTATI
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

eu iar sunt pasare de nopate pe aici..doar acum am putut sa intru..azi am avut o zi foarte incarcata..catelul meu a luat un virus nasol de la o capusa..parca pisigri e dr vet..ceva cu Bse cheama..si de azi face tratament..fetelor care aveti animale..sa le puneti frontline sau deparazitarea externa cu ce o faceti voi in fiecare luna..ca pt capuse e valabila o luna doar, pt purici 3 luni..uff..e un virus mortal daca nu este tratat..si dupa injectarea antivirusului care este o otrava destul de puternica..este o perioada critica de 3-5 ore in care poate..sa moara cutu scump..dar al nostru credem k a scapat! adik eu sunt sigura ca a scapat..desi ink este anemic..se vede ca se simte mai bine..hai k est chiar offtopic ce povestesc..insa vad ca multe aveti animalute si e bine sa stiti..simptome: varsaturi, urina de culoare rosiatica, inchisa, anemie..splina marita, gingii si albul ochilor ingalbenite.. Bozo(cockerul meu) a avut gingiile si ochii de culoare galbena, varsatura si anemie..dar a iesit virusul la laborator:(..maine mai facem o perfuzie si o doza..

ne-am intalnit in herastrau cu saby si tati de bebe maia..super parinti si super bebe frumoasa..ii doresc sa pape mult si bun de la mami din titi

cred ca sunt cam neinmasura sa dau sfaturi..si cred ca aveti nevoie mai mult de sprijin decat de sfaturi..sunt complet deacord cu ce a zis chatonel..trebuie sa le puneti bebelul in brate atunci cand este mancat schimbat si pregatit de joak..sa ii rugati incet incet s amai stea cu bebe mic..k sa va faceti si voi treaba..mai ales daca alaptati..si nu uitati fetelor sa nu ii neglijati noaptea..o s ava faca si voua bine..asta mi-a zis mie chiar mama..sa am grija de sotul meu (suntem cununati civil din noiembrie dar ne cunoastem de 7 ani) barbatii manifesta in perioada astaa un fel de gelozie..precum noi femeile intram in depresie pt k suntem obosite si ni s epare ca nimeni nu ne ajuta..eu va doresc tot binele din lume si sa fiti puternice..incet incet si eu zic ca veti fii f fericiti din nou..k altfel nu cred ca avansati atat de mult intr-o familie!

are tudor 6500gr azi..la 4 luni si 10 zile..

aa..si vroiam s amai zic legat de baietii nostrii tatici..ar trebuii sa le facem un capitol ceva separat..sunt multi care se joak pe calculator..ce se joak? al meu joak wow..si dota..pt cunoascatoare..m-a innebunit..dar deh..are 23 ani..sa zic k mai inteleg..si joak mai nu dupa ce adoarme bebe..k inainte are de lucrat..wow defat nu mai joak d ecateva zile k i s-a terminat contul:P..fericire mare!!!

si nu mai fiti suparate..luati bebeii in brate si pupatii cat vreti voi k sunt ai vostrii..ce minune mare am crescut fetelor in burtici

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

seara buna
nu am mult ca trage "jumatatea" de un coltz de laptop
va ca sunteti suparate pe ei....offf...eu subscriu la ce a zis andiaroro si chatonel...hihihi...chiar asa chatonel si eu il bat la cap si tot eu fac mishto de mine,cand imi dau seama ca am turuit ca o moara stricata spun: si trage pe dreapta ca ma duc cu mertoulsi ne hlizim amandoi. mesajul ajunge la destinatie si se termina totul cu zambete.
cred ca ma bag si eu langa bebe ca aseara m-a rupt,s-a trezit la 2.30 si nu a mai adormit pana la 5.iar io ca fraiera ma culcasem la 1 si cevaeram zombi si incerca sa imi spun mereu"el nu are nici o vina,habar nu are ca e ora 4". cred ca tot caldura a fost de vina. in seara nu mai opresc eu aerul nici moarta.
pupici

aaaa p.s. al meu copil a inebunit. se ridica in picioare daca ii dai mainile. in fund nu mai zic,daca e un pic inclinat,jap in gasesc in fund. nu mai pot sa il las nicaieri linishtita,se agata de orice si foloseste orice mijloc doar sa isi atinga scopul. am cautat azi pe net si vad ca nu sunt singura si dej ar trebui sa ma ashtept ca la maxim 10 luni sa ma plimb dupa el prin casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Teodor Constantin, Fabian , Iulia Alexandra , Ian Alexandru , Alexandru Raul, Izia, Ana Miruna , Keutzu , Eva Maria, Teodora , Monica, Tudor

Dyana, Pisigri, Gina

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna noapte la toata lumea,

N-am apucat sa scriu azi; re-cuperez miine (dar de citit am citit tot)

AM pus la semnatura pozici mai recente cu Ian.

Pove' miine.


Gina lu' Ian

Ian 23 martie 2009

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Leeloo,
Boala se cheama babesioza si e corect tot ce ai spus tu, cu mentiunea insa ca e cam naspa, perioada critica nu e numai de citeva ore, tineti-va de perfuzii ca medicamentul ala omoara parazitul (babesiile) dar nu repara hematiile distruse de acesta...

Cit despre pus copilul in brate...o fi cum ziceti voi, la noi la computer se fumeaza deci nu tine, iar in pat cred ca am batut recordul cu 4 ture de sex in 4,5 luni cit are Ilinca.

Ilinca fireste ca a facut oleaca de febra azi-noapte, a dormit putin iar eu si mai putin ca am stat sa o pazesc... acu cred ca imi mai trage o tura de febra si sper ca dup-aia sa fi scapat. Spre deosebire de Infanrix insa, tura asta s-a inrosit un pic locul unde a intepat-o; de plins nu a prea plins nici ea, a scincit ca nu i-a placut tinuta.

Va pup si fug sa-mi vad de Pisilinca...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mihaela la ce medic def am pt bebe esti de a acceptat sa faci Pentaxim in loc de Penta (Infarix)?

SA inteleg ca Pentaximul a dat febra? Adica cine a facut Infarix prima data vede vreo diferenta de la Pentaxim?

UN VOT DE INCREDERE VA ROG
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/

http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/FloriCambur#
Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput