Clubul cititorilor (11)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Vikinga, am citit in romana "Soareci si oameni" de Steinbeck si m-am cam crucit. Gata, trebuie sa scriem la edituri ca traducerile sunt poraste.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna fetele !

Nu stiu daca e locul potrivit aici,vreau sa va intreb daca stiti de unde-mi pot comanda niste carti online ,dar sa fie livrate in afara tarii (Germania)
Am gasit multe librarii si livreaza doar in Romania.Inca nu am gasit pt strainatate.
Voi stiti ceva?
Va multumesc si spor la citit !





Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

lilutz, fa uz de butoanele de moderator si fa si tu un split si deschide subiect nou cu Soareci si oameni. ce zici?

alayna, din cate inteleg fetele - vikinga, lilanda - comanda de la polirom; www.polirom.ro/ajutor/detalii-curier/" target="_blank"> ie-te ;) aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
alayna, din cate inteleg fetele - vikinga, lilanda - comanda de la polirom; www.polirom.ro/ajutor/detalii-curier/" target="_blank"> ie-te ;) aici


Multumesc
Mi-am facut cont pe polirom
Astept fetele,poate vor vedea mesajul si au sfaturi sau impresii despre adresa respectiva






Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

alyana, ma repet, da' merita!
Poliromul are cele mai bune servicii de expediere de carte romanesca, vorbind in termeni de timp si pret. Mie, in Danemarca, mi-au ajuns intotdeauna comenzile in termen de 3-7 zile de la data lansarii. Ai grija, 4 carti incap la un pachet, pentru care taxa de transport e aproape 10 euro.

Mai apelez la www.cartepremium.ro/" target="_blank">Carte premium cind vreau carti si de la alte edituri.

Am mai comandat si de la Rao, insa transportul a durat.

Spre dezamgirea mea, cei de la Humanitas sint pur si simplu nesimtiti in ceea ce priveste (pretul cartilor si) taxele de expediere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Alayana am scris cite ceva despre Polirom pe subiectul de fata, un mesaj cu o pagina in urma si unul cred ca pe pagina 1-2, e despre transport, plata, daca ai rabdare sa cauti. Oricum e de bine.M-ati facut curioasa cu Oameni si soareci.Vikinga 30+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Vik, daca posta din Mexic ar functiona corect ti-as trimite cartile mele (in engleza si in romana).

In momentul de fata ma lupt cu "Inteligenta emotionala" de Goleman in spaniola. Spun ma lupt caci nu am timp de carte decit seara inainte de a adormi si nu avansez prea repede. A citit-o cineva ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik



In momentul de fata ma lupt cu "Inteligenta emotionala" de Goleman in spaniola. Spun ma lupt caci nu am timp de carte decit seara inainte de a adormi si nu avansez prea repede. A citit-o cineva ?


io! de fapt e improriu spus ca am citit-o; am citit-o de parca m-as fi pregatit pentru vreun examen din ea :) ... nush cum sa explic mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Buna seara, ladies!

M-am gandit sa va semnalez faptul ca minunatul Kindle se livreaza acum si in Europa, inclusiv in Romania. Eu l-am descoperit anul trecut, cand l-au lansat in USA, dar ma uitam cu jind pentru ca nu livrau in Europa. Aveti mai multe detalii pe homepage-ul de la amazon.com.

O seara frumoasa va doresc!




Diana, de Sonia (02.11.2008)

Meet Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Fetelor imi place sa va citesc si imi faceti pofta de carti, m-am inscris la editura polirom dar nu i-am gasit pe Javier Marias sau Stieg Larsson, aveti idee de unde pot sa-i cumpar online?
Ma plingeam ca nu gasesc timp pentru citit, cu 3 copii, insa vad ca si Mik ,Carminabulina, vikinga reusesc sa gaseasca , asa ca eu de ce nu ???

-------
mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008)
si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda

..........
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput