Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si noi vom face petrecere de mot/aniversare si deja sunt in febra alcatuirii meniului, caut retete de tort, de aperitive...o nebunie!


il vom face in curte, avem ceva invitati, ne vom strange in jur de 40.
deci, Nerantula, nu te ajutai prea mult, ca eu stau la casa...

tricicleta are Razvan, uite-o, e f buna, e cu bumbac si are o muzicuta, i se aprind nisste luminite...oricum e innebunit dupa ea si merge numai in picioare
inca nu ajunge la pedale
cred ca pana la urma tr sa i se potriveasca, sa stea copilul confortabil in ea si sa nu fie prea fragila

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

anamona stiu ca nu se da sare, dar nici nu ii dau multi pufuleti. Cand am zis ca il indop , nu iti imagina ca manaca o punga pe zi Pe langa pufuleti ii dau sa rontaie si covrigi, biscuiti, painica , bucatele de mar etc ...
Si nu am de ce sa ma supar

lavida sunteti in listuta

La multi ani Viky !!!!!!!! Sa fi fericita si iubita si sa te bucuri de viata alaturi de frumoasa printesica si de cei dragi!!!!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si eu i-am dat pufuleti lui Razvan, adica ii dau in mod frecvent de ceva timp
e adevarat ca au sare, insa nu-mi fac probleme, este singura sursa de sare de pana acum

ii dau mai nou biscuiti din aia mai sfaramiciosi de la Rostar (am vazut ca nu sunt singura), care au zahar. m-am ferit destul de mult de zahar si cam de 2 saptamani ii dau biscuiti din astia. o fi bine, o fi rau, i-am dat si pt ca ii poate manca singur fara a-mi face probleme ca se ineaca, plus ca el mai are f putin pana face un anisor

aaaa si i-am facut zilele astea si budinca cu mult controversatul gris cu lapte (cu caise si piersici) si a devorat-o. e prima data cand ii dau si o sa-i mai dau, cand oi avea timp sa-i fac, poate o data pe saptamana, poate la 2 saptamani...

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

anamona, multumesc mult pt aprecieri!
si de asemenea pt voturi!

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8


mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Joy, La Multi Ani sa fii fericita alaturi de familia ta, si sa ne mai vizitezi din cand in cand, chiar daca esti ocupata ca sa-ti mai admiram printesa.

Anamona, Paula_Laura multumesc de raspunsuri referitoare la salarii . Criza e mondiala si cred ca nu e tara care sa nu fie afectata mai mult sau mai putin. Inteleg taierea bonusurilor, reducerea trainingurilor, dar sa umbli la salarii mi se pare cam dramatic. Nu se spunea totusi ca odata un drept castigat nu mai poate fi revocat, in special cand e ceva semnat pe hartie?! Fie sa treaca si criza asta mai repede, pana ce vine urmatoarea…..

Bitza, povesteste mai multe de Olanda. Aveti ganduri de intoarcere acolo ?

Ankussa, , tu ai un copil bun de revista , stii prea bine. N-am inteles eu in schimb ce ziceai in penultimul tau mesaj. Te reintorci la serviciu mai repede, sau ai schimbat serviciul ?

Claudinna, tare dragut pustiulica al tau pe tricicleta. Fiimea si-a facut stagiul pe o trotineta fara pedale, pana ce a inteles ea despre ce e vorba . Si masinuta asta a servit tare bine scopului, noroc ca fiimea ca un copil model ce-a fost le-a pastrat in buna stare, sa aiba ce mosteni acum fratelo.

Cristina




Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata
adik..numa noi avem tren?
doamneee, unde bagati atata somn, nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Kristin intrebai daca scad salariile in romania....cu siguranta pentru munca la negru, pentru necalificatii zilieri care lucrau in constructii....
dar banuiesc ca nu segmentul asta te intereseaza :)
in firmele mari nu scad salariile insa nu se mai incaseaza bonusuri la fel de mari ca anii trecuti, in unele firme nu se mai iau bonusuri chiar deloc, nu se mai fac promovari, se mai taie din cheltuielile cu trainingurile sau cu alte beneficii
Desi e dificil rau sa scazi salariul odata ce ai un contract semnat, exista si o firma mare care in timp ce isi facea reclama la TV ca isi apreciaza tare mult angajatii, a gasit o portita prin care www.ziare.com/articole/Rompetrol reducere salariu" target="_blank">a taiat salariile cu 20%.


Anamona eu am fost uimita cand am aflat cate firme isi platesc oamenii la negru(salariu minim pe cartea de munca si restul in plic).Si nu sunt firme de 2 lei. Majoritatea prietenilor mei lucreaza asa. Am chiar o cunostinta care lucreaza la o firma romano-americasa si se foloseste acest sistem! Asa ca e simplu sa se reduca salariile in acest mod.
Pe de alta parte taierea beneficiilor(precum bonurile de masa) afecteaza mai ales oamenii cu venituri mici:vanzatori,muncitori calificati, etc si sa recunoastem ca ei sunt majoritari intr-o tara
Si firme mari din constructii si din media au facut reduceri de personal la greu, pastrand salariile angajatilor ramasi, dar... cai smeri in urma acestor decizii?
In concluzie situatia nu e roz chiar deloc si eu incep sa cred ca suntem la inceputul crizei si nicidecum in mijlocul ei

daca va deprim nu ma bagati in seama

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

in primul rand, BRAVO EDI!!!!
cristina, macar se vede dintocu ala de va face probleme?altfel de unde stii ca nu incepe sa semene cu sasha..si poate nnu e de la dinti.
glumesc
nausica si rox(ma rog, tu dormi, nu stiu de ce vorb cu tine..in somn)...ce respect, domle, ce tot o dati cu respectu'....mai bine veniti aci cu o propunere d-aia...sa facem schimb de cochii o sapt-doua..pan la 18 ani...sa facem...schimb de experiente.
beyyyyy, nikolici, adik...faci mistouri din departari? vorba ankussei, saracu tatonel...in ultimul an juma fuse plecat ...cel mai departe la 45km, la ma-sa la tara, dea? cu buda in fundu'gradinii, dea? ce grecia, ce tzatziki, ce portugalia, ce negriiii(am si io o fantezie, doua..ce vreti )
paula, , la noi in firma...s-au redus salariile cu 15-20%....si io am pe cartea de munca...249 ron, net.adik salariu minim pt studii superioare, timp de lucru 2ore/zi.io zic sa pastram leg pan la pensie, poate s-o indura vreuna d-o bucata de paine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

si paula....asa zice si barbata-miu...ca abia e inceputu'lu' criza.
mai ales in ceea ce priveste imobiliarele...cica sa mai astept nitelus...ca-mi ia ap c 2camere cu 20mii eur.
ori doar ma prosteste...ca alta solutie n-are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

MARK, MIHAIL, ALEXANDRU,EVA,ALISSA,SORINA,RADU!

si cu intarziere, LA MULTI ANI PT JOY!


Mergi la inceput