Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Miramarfelicitari pt rezultat.
Ce bine trebuia sa fi fost in concediu, de abia astept si eu. Aici is vreo 14 grade si ploua toata ziua.

19 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Doamne, citesc stirile si ma crucesc. Fetita de 6 ani care a fost victima de gripa porcina aici, cica de fapt cauza mortii a fost ca a facut si o amigdalita severa cu streptococ si a facut soc septic. Si ea era in spital si nimeni nu-i da penicilina s-o trateze. N-am crezut ca sepoate muri inca undeva in lume de amigdalita streptococica dar iata ca in UK se poate. ca nu ti-ar da un antibiotic pt nimic in lume.
Scuzati-ma fetelor, probabil lucrurile astea nu sunt de nici un interes pt voi, dar uneori simt ca explodez gandindu-ma cate minciuni au putut sa imprastie in lume, cum ca ei au sistemele cele mai bune, si numai cand efectiv vii aici si vezi iti dai seama care e realitatea.
Eu cand am mers cu David la spital cu ditamai scarlatina, (eu am banuit-o 90% dupa simptome) vroiau sa ma trimita acasa cu nurofen ca cica-i viral Am stat 6 ore sa ma cert cu intreg stafful si sa-i conving sa-i ia un exudat din gat si sa-mi dea antibiotic. Normal ca exudatul a iesit pozitiv si s-a dovedit ca am dreptate. dar e un lucru ca eu facand medicina imi dau seama de cateva lucruri, dar daca era altcineva care har n-are?

19 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, fetelor!
Am ajuns si noi de la eco!
Suntem sanatosi!!
Si suntem....fetita! Deci, asa cum am presimtit s-au adeverit acei 10% cu fetita! Sunt in al 9-lea cer!

Atentie, fetelor care vi s-a spus sexul doar la eco 2D, s-ar putea sa aveti surprize cu schimbarea sexului!

Sunt la munca dar simt ca plutesc!...angajatul ideal :))

Dankuta, imi pare rau ca nu ne mai incuscrim, dar vor fi prietene :)

Va pup!

21+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Dienutze felicitari
Sper ca noi vom ramane fetite ca m-i s-a zis cam devreme la 16 saptamani.

19 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

christinam, mercic
Sper sa fie ce iti doresti, mie mi s-a zis la 19 sapt si o zi ca e 90% baietel la un eco 2D, asa ca ...avertizez

21+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Asa sper si eu, mie m-i s-a parut ca-i fetita dupa cum ii statea nasucul...asa in vant!

19 , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Burtici, imi e tare dor sa mai stau la o barfa cu voi Am avut casa cu fundul in sus, netu' a facut figuri ieri si azi si nu am putut intra deloc pe DC.
dienutze felicitari pt fetitza. Si mie dr mi-a spus ca pare a fi fetitza...sper sa ramana asa si la morfofetala pt ca deja am in fata ochilor numai rozzzz
Ma duc sa mai citesc din urma. Asa pe sarite ca e multtt

20

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

salut burtici,
fac si eu prezenta, ca vad ca ati intrebat si de mine
sunt bine, numai ca o sa intru putin mai rar, ca-s in concediu si nu prea ma indur sa deschid calc. de acasa, si-asa e foarte cald, plus ca mai mergem pe ici-colo, peste cateva zile mergem la munte, asa ca o sa lipsesc putin.
va pup!


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

pupicei fetele....pe maine!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

23+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

trebuie sa mai zic ca la mine a inceput sa se vada burtica, m-au ghicit deja cateva persoane, insa unele carora le-am zis eu ca-s au spus "am observat eu ceva-ceva, insa mi-a fost jena sa zic, am zis ca poate esti doar balonata"
asa ca nu e chiar burtica de gravida-gravida, insa deja ia proportii.
cine zicea ceva de oboseala? eu tocmai am incheiat programul meu de aerobic si ma simt ca un fulg...
ma bag la un
seara buna va doresc


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput