Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007(188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sufletdeinger, multumesc de raspuns. intr-adevar tie ti-a fost si iti este ff util avand in vedere ca alexiss doarme singur in camera. si eu mi-am dat seama ca am nevoie de un baby phone acum cand vreau sa o culc singura.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Bb, SufletDInger, Vasari multumesc de raspunsuri


Maria a dormit singura de la 3 luni in camera ei, dar de cand au inceput sa-i apara dintisorii am luat-o la noi in pat. Deci, la inceput am luat-o de nevoie si acum o tinem de drag Bine, daca noi o punem la ea in pat, doarme fara probleme (bineinteles in camera cu noi). Imi va fi groaza cand va trebui sa o mutam din nou. Oare cand va fi cazul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

genutu eu zic ca pe la 3 ani cel tarziu ar trebui sa doarma in camera ei. eu am de gand de la toamna sa o mut, am tot tras de timp pt ca avem doar 2 camere....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

imediat vin si cateva pozici....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

BB noi avem aranjata camera ei inca dinainte de a o naste, mutatul nu ar fi greu deloc, doar ca noua ne e mai greu sa o facem .
Legat de baby phone, nu stiu daca mai merita sa ii cumperi acum, maine - poimaine se da jos din pat si va va bate la usa daca doreste ceva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

asta asa e genutu. noi am vazut un mobilier super dragut la casa rusu, asa mai de "domnisoare"... voi cate camere aveti??? eu sunt cam stresata cu nr de camere....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Avem 3 camere. Mobilierul l-am facut la comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fain de voi cu 3 camere!! sper sa reusim si noi sa ne schimbam la 3-4 camere sau la casa, dar asta nu stiu pe cand...

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Camera ei nu e prea mare si nu am vrut mobilier pe 2 pereti pt. ca nu-i mai ramanea spatiu de joaca. Asa avem pe un perete si dulap, sertare + pat. Oricum, locul ei de joaca e in sufragerie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genutu spune:

Daca o sa mai avem un bebe, da, merita 4 camere, altfel eu zic ca sunt suficiente. De casa, zic da, cu conditia sa nu muncesti o viata pentru ea. Mai bine de banii aia vezi "lumea".

Mergi la inceput