lipsa sexului in casnicie la 28 de ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Eu raman la ideea mea: daca nu exista alta (sau altele), are probleme la nivel psihic si are nevoie de ajutor. Nu pot pune pecetea de "divort" caci nu ne-a dat amanunte, si eu i-am cautat mesajele ce le mai postase ca sa incerc sa inteleg... Insa daca are nevoie de ajutor, trebuie fortat sa se duca sa caute...e ptr binele lui.

Desigur exista si posibilitatea sa aiba probabil aventuri, pentru a-si satisface nevoile, si sa ramana in continuare lg femeia ce i-a facut un copil pentru a mentine familia, sau de dragul copilului, mai ales ca nu are servici si stie ca in caz de divort nu are sanse la custodie... Asta daca nu cumva e el in concediu pentru copil 2 ani....

Dar doar ea ne poate lamuri cum stau lucrurile exact, noi ne dam cu parerea numa...

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)
Suparici de 2 ani
Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

poate se masturbeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina86 spune:

Femeia are si ea rolul ei in casnicie hai sa nu arcuncam acum cu rosii in barbat, o problema poate fi comunicarea intre ei, atractia fizica totusi nici unul din ei nu au varste inaintate, cornelia nu simti ca lipseste ceva intre voi? scanteia aceea.....
E posibiil din cauza PC-ului dar ma indoiesc pe o perioada de 2 ani, m-am confruntat cu problema si dupa o sapt doua fara sex recurgeam la metode fierbinti pt a-mi atrage sotul in pat si la PC-ul sa-mi ia locul, acum s-a remediat problema (max 4 luni a tinut ac sit)
Incercati sa discutati si sa gasiti care dintre voi are o problema, mergeti la terapie de cuplu.
CONSIDER CA SEXUL este fffffff important intr-o casnicie, multe lucruri nasoale din viata noastra se rezolva in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Aceiasi viata am dus-o si eu cu primul sot. Normal ca nu a recunoscut niciodata ca ar avea pe cineva, desi avea.
Nu vreau sa te necajesc, nici sa te descurajez, dar astfel de barbati pot avea doar doua tipuri de probleme - ori amanta, ori probleme cu mansarda.
Lamureste-te care din ele este.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

...Dupa parerea mea(si din ce am simtit eu pe pielea mea, din pacate!)...statul ala pe net sigur i-a generat o astfel de ...dependenta sa zicem. Probabil undeva, in <eu>-ul lui interior, se confrunta cu un stres major sau cu o frustrare drept pentru care a ales varianta cu netul in prima faza ca relaxare...zice-se, apoi din ce in ce a devenit dependenta...Din pacate nu stiu ce solutie ai putea aplica tu ca sa remediezi situatia...eu le-am incercat pe toate...si inutil! Daca rezolvarea nu apare din vointa lui de a depasi problema...slabe sperante. Cu siguranta insa ca dupa o perioada atat de lunga de...<stat ...cu sine insusi> nici daca isi va dori sa depaseasca situatia nu e sigur ca o va putea face cu succes...Asa ca poti sa iei in calcul ca or mai urma niste ...rateuri...si astea vor genera alte stresuri...si uite asa ...un cerc vicios...!!! Dependentele...de orice fel ar fi ele...nu raman fara urmari niciodata din pacate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta

Cornelia,unele situatii cred ca nu mai pot fi rezolvate chiar daca unora li se pare de neconceput, de necrezut, de nerezolvat.
Noi avem 4 ani de cand suntem in aceeasi situatie si uite ca meregem deja pe al cincilea an.
Nu exista o alta femeie,s-a abordat situatia in diferite moduri, s-a facut control clinic si nu sunt probleme de impotenta sau asa cred ca eu nu am fost de fata,pur si simplu nu mai exista nici un fel de dorinta si atractie reciproca si probabil exista un blocaj la nivel mental de partea amadorura.
Deci de la 36 de ani el nu a mai facut sex deloc si sigur nu a fost alta femeie.
Nu e o situatie comoda si simpla,nu ma intreba pe mine,eu am cedat nervos pana la urma, pt mine a avut, are si va avea importanta acest aspect pt ca inseamna apartenenta mea la acel barbat.
Apare o izolare emotionala care iti aduce multe insatisfactii chiar daca intr-un fel sau altul viata de zi cu zi e ok. De fapt as putea spune ca acum il privesc ca un membru al familiei de baza, de sange, si in nici un caz ca fiind barbatul meu.Vezi bine nu am spus sotul meu.
Daca crezi ca poti grabi si scurta perioada asta intr-un fel sau altul ar fi bine, altfel ea se cronicizeaza si poate fi permanenta.
Nu stiu ce sa-ti spun ca sa revina totul la normal si nu stiu ce te astepti sa ti se spuna,pt ca vei primi respunsuri ca in dragoste si casnicie conteaza alte valori si nu sexul.



Deci raspunsul acesta si situatia descrisa de cornelia pe mine m-a dat gata. Sa inteleg ca e normal sa stai casatorita cu unul care nu aduce nici un ban , care sta toata ziua pe net in loc sa aiba grija de copil si sa se joace macar cu el , si pe deaupra nici sa nu te satisfaca ca femeie.... Sa ma fereasca sfantu DD dar eu in conditiile astea prefer sa imi petrec batranetea la aziulu de batrani si sa platesc bona decat sa am o viata plina de frustrari si compromisuri.
Balanta imi e greu sa te inteleg. Eu cred ca asta e o mare minciuna pe care tu o inghiti . Si ma rog ce draq de alte valori ar putea fi intr-o casnicie cand iti mai intretii si barbatul... si ala sta degeaba...
Faza cu netul si statul pe internet NU EXISTA. E tampenie sa crezi ca se autosatisface 2 ani sau 5.in cazul balantei.. Eu va propun sa cercetati mai bine caci sigur veti gasi ceva legat de intalniri ocazionale ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta

Cornelia,unele situatii cred ca nu mai pot fi rezolvate chiar daca unora li se pare de neconceput, de necrezut, de nerezolvat.
Noi avem 4 ani de cand suntem in aceeasi situatie si uite ca meregem deja pe al cincilea an.
Nu exista o alta femeie,s-a abordat situatia in diferite moduri, s-a facut control clinic si nu sunt probleme de impotenta sau asa cred ca eu nu am fost de fata,pur si simplu nu mai exista nici un fel de dorinta si atractie reciproca si probabil exista un blocaj la nivel mental de partea amadorura.
Deci de la 36 de ani el nu a mai facut sex deloc si sigur nu a fost alta femeie.
Nu e o situatie comoda si simpla,nu ma intreba pe mine,eu am cedat nervos pana la urma, pt mine a avut, are si va avea importanta acest aspect pt ca inseamna apartenenta mea la acel barbat.
Apare o izolare emotionala care iti aduce multe insatisfactii chiar daca intr-un fel sau altul viata de zi cu zi e ok. De fapt as putea spune ca acum il privesc ca un membru al familiei de baza, de sange, si in nici un caz ca fiind barbatul meu.Vezi bine nu am spus sotul meu.
Daca crezi ca poti grabi si scurta perioada asta intr-un fel sau altul ar fi bine, altfel ea se cronicizeaza si poate fi permanenta.
Nu stiu ce sa-ti spun ca sa revina totul la normal si nu stiu ce te astepti sa ti se spuna,pt ca vei primi respunsuri ca in dragoste si casnicie conteaza alte valori si nu sexul.

Fara suparare,dar eu nu cred o iota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

Liliana,ce crezi tu e una ce stiu eu e alta.
Eu i-am dat de inteles corneliei ca sunt situatii si de acest gen.
Eu nu inghit nici o minciuna si nu am sa stau sa-mi disculp sotul afirmand aici ca s-a mers pana la a se jura pe biblie sau ca au fost zile si saptamani de discutii referitor la aceasta problema. Cel putin pana anul acesta cu siguranta el nu a avut pe altcineva.
Eu nu mai sunt la varsta la care sa ma prosteasca cineva...poate invers da.
Eu sunt cea care vin tarziu acasa si el e fix dupa program acasa,eu sunt cea care plec cu zilele si el ramane acasa si in principal eu sunt cea care nu raspinde la telefon si el e prezent oricand. Nu sta pe mes si altele de genul asta,nu merge la petreceri,nu iese sambata si duminica decat daca ii dau sa faca ceva,nu bea,nu fumeaza, nu are prieteni, asculta doar muzica si isi poarta de grija singur,fara ca eu sa fac gospodarie deloc....mai continui?
Angipangi,nu crezi o iota din ce? Adica sunt mincinoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

Si am uitat ceva foarte important liliana: il cred pentru ca in 15 ani de casnicie nu m-a mintit niciodata,e un om loial,serios si il mai cred pentru ca ce simte el simt si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui angipangi

Citat:
citat din mesajul lui balanta

Cornelia,unele situatii cred ca nu mai pot fi rezolvate chiar daca unora li se pare de neconceput, de necrezut, de nerezolvat.
Noi avem 4 ani de cand suntem in aceeasi situatie si uite ca meregem deja pe al cincilea an.
Nu exista o alta femeie,s-a abordat situatia in diferite moduri, s-a facut control clinic si nu sunt probleme de impotenta sau asa cred ca eu nu am fost de fata,pur si simplu nu mai exista nici un fel de dorinta si atractie reciproca si probabil exista un blocaj la nivel mental de partea amadorura.
Deci de la 36 de ani el nu a mai facut sex deloc si sigur nu a fost alta femeie.
Nu e o situatie comoda si simpla,nu ma intreba pe mine,eu am cedat nervos pana la urma, pt mine a avut, are si va avea importanta acest aspect pt ca inseamna apartenenta mea la acel barbat.
Apare o izolare emotionala care iti aduce multe insatisfactii chiar daca intr-un fel sau altul viata de zi cu zi e ok. De fapt as putea spune ca acum il privesc ca un membru al familiei de baza, de sange, si in nici un caz ca fiind barbatul meu.Vezi bine nu am spus sotul meu.
Daca crezi ca poti grabi si scurta perioada asta intr-un fel sau altul ar fi bine, altfel ea se cronicizeaza si poate fi permanenta.
Nu stiu ce sa-ti spun ca sa revina totul la normal si nu stiu ce te astepti sa ti se spuna,pt ca vei primi respunsuri ca in dragoste si casnicie conteaza alte valori si nu sexul.

Fara suparare,dar eu nu cred o iota

intalnire
angi album
www.onetruemedia.com/my_shared?z=28994027d3010e142ed60e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">angi www.onetruemedia.com/shared?p=902af51d5dde832c319fba&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">sensapolis

E normal sa nu crezi - asta nu inseamna ca nu exista. Exista doamnelor atat barbati cat si femei care au acest blocaj. Pur si simplu nu fac sex. Nu ii atrage, nu simt dorinta eu nu stiu sa spun. Dar exista. Nu se pune problema de impotenta exista asa cum am mai spus atat la barbati cat si in randul femeilor.
Daca vreti un exemplu cat de cat asemanator exista persoane care nu simt nevoia sa alerge. Stiu sa alerge, pot sa alerge, nu au niciun handicap fizic, psihic... dar nu simt nevoia sa alerge. Desi in jurul lor toti oamenii alearga. E un exemplu un pic fortat - noi toti suntem aia multi carora ni se pare normal sa alergam intro zi si e greu sa acceptam cum poate sa existe o femeie sau un barbat care sa nu simta nevoia sa alerge.
E o problema - sincer nu stiu ce raspuns se poate da. Un sexolog cred ca ar fi cel mai potrivit.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput