Burtici fericite de septembrie-octombrie(105)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Cand intram si eu mai des nu erati asa de harnice cu scrisul in weekend dar acum vad ca avti o viteza de nu ma pot tine de voi.
Si eu le doresc sanatate copiilor Cristinei si Marianei, stiu cum ti se rupe sufletul cand ii vezi bolnaviori.
Despre a vaccina sau nu copii nu stiu ce sa spun. Eu l-am vaccinat pe David cu vaccinurile obligatorii pt ca nu cred ca pot sa iau decizia de a nu-l vaccina cand toti dr asta-ti recomanda.
S-a schimbat parola la contul de email? Cum asa? Poate imi trimiteti si mie parola.
Chiar, de Biaz mai stiti ceva?

29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Monica, pentru tine in mod special, am descoperit ieri un desert bun si dietetic: branza de vaci (sper ca din cea slaba, fara grasimi, ai voie), amestecata la blender cu banane sau alte fructe, dupa gust. Iese o cremuta demential de buna, am mancat o gramada si nu ma mai saturam. Ma gandesc ca as putea sa o amestec si cu cacao+banane, ca sa iasa si mai buna!!!
De fapt asta e mancare de bebei, o sa vedeti voi cand incepeti diversificarea, dar uitasem cat e de buna!!!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE


monica apropo de deserturi sau ceva dulce...eu am mancat acasa ce mancam de copil dimineata...branza de vaca facuta de mama in casa cu mar ras si biscuiti sfaramati si cu zahar. mama ce bine a mers :)

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

cristina sergiu cand m-a vazut mi-a zis ca i-a fost dor de mine si ce frumnoasa sunt si ce burtica mare am. a fost f dragutz. ne-am invartit cam mult prin nordul londrei, el incercand sa gaseasca scurtaturi, asa ca am ajuns acasa pe la 10 noaptea...dar a fost o plimbare frumoasa si prin centurl londrei...seara, la lumina becurilor.
e multumit ca mi-am taiat ghearele...lui nu plac unghiile lungi nci sa-l pici cu ceara si cum mi le-am aranjat eu mai scurtute a fost f multamit. cat depsre suvbite...el zice ca a observat, dar cine stie

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

In sfarsit am terminat de recuperat 2 capitole...

Si nu mai stiu ce am vrut sa va mai raspund. Doar ca imi sunteti tare tare dragi! . Rad aici cu voi, plang cu voi, na, trecem prin toate emotiile impreuna.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Aha....Raluka de-asta lipseai ca ne alergai din urma

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uite ca imi amintesc eu pe rand!

Maria ma bucur ca ai ajuns cu bine. Si am ramas surprinsa ca deja umbli pe acolo cu rezolvat lucruri...

Mariaanna, Cristina multa sanatate copiilor!

Danangie nashpa preotul ala, nu-si da seama ca asa indeparteaza lumea? Chiar sa te faca sa plangi? Schimba Biserica...

Adi, Lucia m-ati facut sa ma distrez de numa

Lucia deci sa inteleg ca sotul tau nu vrea vaccinuri? Si eu studiez problema de mai mult de un an si sunt hotarata impotriva lor. Stii numai ce inconvenient vom avea aici? Nu-i primesc la nici o gradi, scoala, etc, fara vaccinuri. Dar om vedea noi pana atunci. Ii dam in judecata . Pai daca restul copiilor vor fi vaccinati, de ce i-ar mai interesa cum e al meu?

anco ar fi super sa ai si tu pereche!

A, si sa nu uit! Lucia pai tu care asteptai cate ceva la fiecare aniversare pe aici, nu faci o cinste cu ceva ca ai intrat in concediu?

O, si cat mi s-a parut de simpatica mamica ta!!! Si a mea e la fel, ma intreaba, isi noteaza, dar de cand a dat de google isi cauta singura, umbla pe site-uri de plante de apartament, cauta chestii de gradinarit . E tare simpatica, mai ales ca nu stie o boaba engleza. Tati e cam nervos ca stie lumea atatea si el nimic, si de nervi nici nu vrea sa invete, zice ca n-are nevoie... Nu stie nici sa tasteze, desi pe vremuri avea masina de scris, deci nu e mare diferenta. A lucrat mami cot la cot cu el un an intreg sa-i scrie lucrarea de doctorat anul trecut...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

s-a intors purcica de la masa! numai sa grohai mai trebuie ca in rest...am papat...tot.



anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Aha....Raluka de-asta lipseai ca ne alergai din urma

Cea mai fericita 32 + cu


Si ce-am mai obosit... si ma tot cearta tati ca stau prea mult pe net, cu latpopul in brate... si eu ii tot amintesc ca atunci cand ma pune sa-i caut ceva, nu are nici o problema cu asta . Problema e ca el numai nu intelege ce pot eu face pe net. Are impresia ca numai corespondenta oficiala se poate tine pe calculator, se poate tehnoredacta ceva sau eventual sa cauti ceva ca si intr-o enciclopedie. Eu i-am zis ca trebuie sa intru sa vad ce au mai facut burticile mele de septembrie-octombrie. Nu prea a inteles

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Si mai vroiam sa-i spun Madalinei ca stiu cum e sa ai o mama botoasa dar au si ele o scuza pt ca sunt la menopauza si au tot felul de stari din cauza asta.

29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Anco, sa-ti fie de bine

Eu ieri m-am plimbat prin Cluj, si prin mall, si prin hypermarketuri... Sotul a tinut neaparat sa-i cumpere la fiu-so o pereche de pantaloni fara botosei, numai asa. A zis ca ii cumpara izmene, sa rada de el . I-au placut tare mult si a luat si de 3 luni, si de 6, ca a zis ca vrea sa rada de saracul prunc mai multa vreme. Cred ca am uitat sa va zic ca eu ma tot intreb cum va fi de copilaros bebeul, ca taica-so parca are 10 ani...

26+

Mergi la inceput