Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (227)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Special pentru Nicole :

http://nicolematei.blogspot.com/

Sa scrii mai mult in el, da ?

Pup

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Special pentru Nicole :

http://nicolematei.blogspot.com/

Sa scrii mai mult in el, da ?

Pup

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog







Multumim mult Lala!

Si promitem sa scriem mai mult!
Te pup!

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Blog - O lume minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Feteleeee....Grati, LalaD...eu inteleg ca la voi fratii mai mari au vorbit devreme, dar asta nu e un motiv sa va panicati acum la mezini.
Marc al meu a vorbit tarziu ceva coerent, pana la 2 ani nu-mi aduc aminte mare lucru...iar acum la 3 vorbeste aproape perfect.
Andrei, la fel ca frate-sau, ca Dudu, ca Andrei de Lala si ca multi altii...si sunt convinsa ca n-o sa vorbeasca toata viata bebeluseasca.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Roli, subscriu.

Am mai zis, Markus a vorbit romaneste la 2 ani, ba chiar 2 jumate pot sa zic. La 3 ani fara 3 luni a mers la gradi, unde doamna n-a avut pb. in a-l intelege.
Eu inteleg comparatia cu fratii mai mari, care au fost precoce, aici cred ca eu si Roli stam, mai bine, ca n-am avut asa ceva dpdv al vorbitului
Ba eu chiar ma minunez zi de zi cat vorbeste Mathias!!
TOT incearca sa imite, orice aude, indiferent daca il punem noi sa repete, sau nu.
Zice "'tate!" (sanatate) cand stranuta cineva, din proprie initiativa, daca vorbesc eu cu Cristi si il intreb unde e Markus, el, tot din proprie initiativa, incepe sa-l caute si sa-l strige "Maku!!!!", si tot felul de chestii. Imi povesteste non stop tot ce vede la TV, de parca eu n-as vedea
In fine, stiti voi, de la copiii vostri aia mai mari.

Pt. mine e o minune, obisnuita cu Markus, care intelegea tot, dar zicea "mmm" si arata cu mana ce ii trebe.

Asa ca, please, RELAX!

Am primit azi PM de la dna AlinaCt, care s-a ofensat ca am zis ca ajung sa va stresez cu pozele mele asa cum facea ea. I-am raspuns scurt, sec si DUR! Sper ca a inteles mesajul, si a fost primul si ultimul PM pe care mi-l trimite.

O zi buna si pupici!

P.S. Am vazut in sfarsit pozele cu cuscra Natalia si familia din Grecia. Foarte frumoase peisajele, locurile, dar mai ales personajele , toate 4! Pupici si sper sa apucam sa ne vedem soon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Intru si eu repede sa va cer sfaturile.

Cred ca avem enteroviroza, luata in prima saptamana de gradinita, multumita unei mamici care nu si-a tinut copilul acasa si nu a spus nimic.

In fine, il iau aseara pe Tommy pe la ora 5 si incepe o serie de vomitat din senin, in 2 ore cred ca de vreo 12 ori.

A vomitat si verde/galben cand nu mai avea ce. Cerea apa dar ni s-a spus de catre doctor (la telefon ca era we si nu aveau dr decat la urgenta)sa nu ii dam lichide, doar cu lingurita. Cerea incontiuu apa dar vomita imediat.

Acu de dimineata a mancat un biscuite. Atat. Si ceai. Si nu a vomitat. Este subfebril.

Ce sa ii dau de mancare, la cate zile sa ma astept ca nu prea vad imbunatatiri peste noapte?

Stiu ca ati scris de n ori tratametul, dar stiti cum e, pana nu te lovesti de probleme nu deschizi ochii cum trebuie.

Poate sunteti on-line sa ne ajutati si pe noi, e we, sper ca nu sunteti toate plecate.

Ema, ma gandesc la tine poate ai nascut. Succes!

Multumim anticipat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

iubitele ce fac???clopoteiiiii???
Raly mami offf,i pacatoasa rau enteroviroza asta,stiu cum e .......clar trebuie sa bea apa si ceiuc dar doar pt hirdatare,ce i mult in stomac varsa rapid,noi cand am avut beleaua la 3-5 minute i dadeam 2-3 lingurite ceiuc sau apa si in situatia asta am stat 48 de ore,papica regim (piept pui,orez,mar copt,branza de vaci ,morcov fiert)dar cantitatile erau infime,cateva lingurite,ea vruia papa dar nu i dadeam eu ,laptele scos ,doar fara lactoza sau si mai bine o combinatie din zeama de orez cu o lingura de orez pasat si o lingura de branza de vaci ,un varf se sare si unu de zahar ,iese ceva lichid sa inlocuieste laptele,nu mai retin exact cantitatiile ....Sara a facut la 8 luni .....sper sa va reveniti si sa nu inceapa si cu scaune lichide

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

a si i (acum nu stiu la voi)dar mai este hidrasecul pt copii si bioticsul,ecoflorina,nu toate odata dar nu stiu ce ai acolo
sunt pt hidratare ,refacerea florei intestinale
daca se lasa si cu scaune moi ,smecta
sanatate multa

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Stoisor, merci , foarte utile info.

Ma duc sa-i fac o supa de pui si orez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

raly sanatate multa ii urez lui tommy! de la o prietena care a a avut copilul cu enteroviroza stiu de aceste 4 alimente pe care i le a recomandat strict dr. pt regim: paine prajita, banane, branza de vaci,orez fiert. si de baut ceai de menta
merci frumos ca te gandesti la mine, cu stresul pe care il ai pe cap acum!

jelimony merci mult si tie pentru gandurile bune! va pupic pe tine si pe robertino!


Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ziua buna mamici

Am intrat sa va spun ca am reusit sa imi fac timp si am admirat o gramada de copii superbi. Familii la fel, concedii grozave.

Cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta erau cam toti clopotzeii in acelasi stadiu de dezvoltare parca nu imi vine sa cred ce caractere diferite si in ce stadii diferite sunt acum. O adevarata placere sa ii admiri si sa mai citesti una alta.

Multumesc ca mi-ati trimis noua parola pentru contul comun. Pacat ca a fost nevoie. Oricum forumul nu mai este ce a fost si nu numai din cauza Alinei din Ct. Mie mi se pare mult mai grav ca se trimit mesaje rautacioase ascunse sub contul comun.

Elle...ce m-am bucurat sa citest ca micuta ta din burtica va fi o Sophia . Sarcina usoara in continuare.

Ema vad ca tu esti prima pe lista viitoarelor mamici. Nastere usoara iti doresc si numai bine.

La Multi Ani tutoror prichindeilor ce au batut un an si jumatate!!

Si vacanta faina in continuare celor ce mai au zile de concediu.

Pupici

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/

Mergi la inceput