Fulguleti de nov-dec 2006 (218)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932
daca simtiti nevoia sa faceti un gest de caritate.Mihaita este un priten drag de-al nostru si tare ne dorim sa nu mai fie diferit

Dbunny,
ce bine sunaaaaa.da' ce gustos o fiiiiii


diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Dandusule, ieri m-o luat valul.. si scapai din vedere unele.. mai putin idealiste. Caci sunt diferente intre muste si roiuri nesfarsite de muste, lala si lalala, etc., etc. Caci exista tara.. si tara. Am fost si eu scurt la una.. brrrr. Noroc c-am inoptat vis-a-vis.



.. vorba aia eu fac mofturi si figuri fata de acu 10 ani.. daramite 25


Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dandusa,

Dedicatie pt tine :http://www.youtube.com/watch?v=QwXVMml-UqA&feature=related ,
Sper ca nu te superi dar cand am citit,exact la melodia asta m-am gandit.
Si noi suntem la tara,dupa cum se vede avem si net.Eu nu m-as mai intoarce in Iasi ,pana la iarna..dar trebuie si mihaitza nici nu vrea sa auda sa ramana fara mine."mai stam un pic" imi zice.
Nu stiu cum se va readapta la oras ,ca aici pt el e o minunatie.

Laura,
Daca nu a facut convulsii ,ma gandesc ca nu are legatura cu febra.
Io zic sa suni intr-o seara pe la 8 jumate la pediatra,e sfarsitul programului si o poti intreba daca e cazul de consultat un medic.
Stiu ca inclusiv ea colaboreaza cu o psiholoaga si iti poate spune multe chestii pe care poate nu le sesizezi.
Tinem pumnii!
Roxanica,
Ai grija de voi!
Flore,
asa frumos ai povestit,ca nu imi vine sa cred ca ai avut 2 copii mici si te-ai relaxat atat de mult.E super!

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La multi ani!Cristina1974... multa sanatate.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Uffff, din nou in ultra caldurosul Bucuresti!
Ca si uitasem cat de cald poa' sa fie aici!
Copchilu' doarme o tzara amu, asa ca tare m-au mancat degetele sa intru sa vaz ce mai faceti!
Da' fiindca intai am dat jos pozele, intai pui poze si apoi cetesc!
Iaca mini vacanta noastra de 5 zile de la Domeniul Danes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

La multi ani Cristina, si mai hai pe la noi cu vesti despre fete!
Roxanica, vazut pozele, cred ca a fost super bine! Zic si eu ca fetele, mai e putin, nu? Si cred ca tre sa ai mare grija pe caldura asta, mai un medical mai o invoire, daca se poate si stai la racorica, vorba dr. Noi cumparam DVD-uri, Rares e interesat sa se uite la ele cam 15-20 min, dupa care oprim si gasim altceva de facut. dar eu sper ca o sa fie mai interesat de ele mai incolo, cand o mai creste! Iar la lapte praf noi am renuntat de mult, suntem de cel putin un an pe lapte normal.
Monica, dar cu caldura cum a fost? Adik cum au suportat copiii? Felicitari pentru nepotica minunata si bun venit pe lume!
Yagmur, vad ca iar obosita...hai mami capul sus, a fost altele mult mai rele...vrei sa te consolez? Nici Rares nu face decat in chilotei, si noi umblam cu 2-3 schimburi dupa noi, si noua ne face schandal cand il schimbam, etc...
Danita, ei, pan la urma concedul tot cenced e...cu caldura cu tot. Eu cred ca taree v-a priit!
Dbunny, e tare frumos pe unde ati umblat voi, dar cel mai mult mi-au placut pozele de la 'Graduare'...superbe!
Luly, eu mor dupa pozele voastre! Nu stiu daca le faci tu sau sotul, dar oricum, cine le face are mana de artist! Hahahaha a inghitit dintele? Sorry, habar nu am ce se poate face ...
Flore, tare au mai crescut fetele, amandoua. Iar voi vad ca tare bine v-ati simtit...bravo. De ce zici o prima vacanta? Unde plecati in cea urmatoare?
Ruxandra, stiu ce ce zici tu acolo de mare, de vara de cald de soare, de apa si valuri. Am ramas si eu cu niste chestii din vacanta abia incheiata, un pic diferite dar la fel de tulburatoare: aerul tare al diminetii cu boare de brazi, roua din iarba, mirosul de fan proaspat cosit, vantul in fata in galopul calului si coama lui fluturanda, zambetul fericit al lui Rares cu mainile pana la cot in noroi, cantecul greierilor pe inserat si Amurgul.
Laura, eu tare cred ca sunt crize de moment la Dani. In locul tau as incerca tactica Ignore cat mai mult posibil . Pentru linistea ta, poti merge la un neurolog; eu nu cred ca sunt reminiscente de la febra. Si Rares face crize, tare as vrea sa vad un copil care nu le face niciodata. daca vede ca-l bagam in seama, spectacolul e grandios, daca plecam si-l lasam singur, se potoleste imediat (a se citi cam 10 min de urlete, dat cu fundul de pamant si tipat isteric).
Gata, ca am terminat polologia. Ah, era sa uit, cel mai important lucru. Rares a incept de 2 zile sa-mi zica MAMA...mai scapa si un Dada, dar de cele mai multe ori iese Mama! sunt in extaz!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Laura uite si la noi Mario mai face crize, au fost crize pana a vomat de plans.Atunci l-am lasat sa vad cat poate sa fie isteric, dar dupa cazul cu vomatul, sincer eu nu-l mai las sa planga. I-l iua in brate si zic cat de mult i-l iubesc si nu vreau sa-l vad suferind si se linisteste doar la mine in brate. Acum cand ceva nu-i convine si se ajunge la istericale la fel cu calm incercam sa remediem problema. Bine dar la noi mai mult de 10 min nu a durat niciodata, la noi motivul mai este si gelozia. uneori sunt zile cand Radu e marait si mai mult stau cu el, atunci Mario se simte dat la o parte si normal ca prin astefel de crize imi atrage atentiea.Eu ma impart cat pot, dar sunt inevitabile astfel de crize la noi ca ei sunt 2 si eu una. Eu sincer nu cred ca e nevoie de neurolog ci mai multa atentie din partea voastra. Si sunt convinsa ca stii singura exact raspunsul. Fiecare copil e unic si nu poate fi comparat. Doar instinctul tau matern iti va dicta raspunsul corect. Sunt ferm convinsa ca vei reusi sa gaseti solutea cea mai buna. Dumnezeu sa v- aiba in paza

Stela mamica de voinici Radu(11.06.2008)+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Se poate asa ceva?
Mai mult de 24 de ore de inactivitate?


Am venit sa ma plang..am fost iar la orl..iar e mai rau..nici nu ma asteptam sa nu fie bine..of Doamne..
Oare ce sa ii mai fac?
Unde sa ma mai duc,ca am schimbat si dr.

Lizzy,
Voi ce faceti?Sunteti bine?

Ma razgandisem cu operatia la bucuresti, ca imi placuse dr asta si sectia lui,dar cred ca o sa compun un mail macar doctorului de la budimex.

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Ne-am intors dintr-un concediu minunat, asa incat invit pe cine doreste, sa vada poze din vacanta.
Drept sa spun, nu ne-am mai fi intors :). Maria a invatat sa inoate. Victor n-a vrut sa intre in apa vreo doua zile, ca mai apoi sa-l gasesc balacindu-se cu apa pana la gat. Am stat apoi numai cu ochii pe el ca prea facea pe curajosul. Ioana a stat in prima zi atat de mult in apa incat ii tremurau obrajorii si s-a ales cu o raceala (usoara din fericire). Ce sa mai spun: ne-am si odihnit (cu toate ca la asta nu prea speram), ne-am plimbat, am mancat inghetata :) si am inotat "ca sirenele" (copyright Dandusa).
Am descarcat si pozele de la ziua Mariei, tot pentru cine are chef sa le vada.

Manuela, Stef si cei 3 bursuci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui acs

Ne-am intors dintr-un concediu minunat, asa incat invit pe cine doreste, sa vada poze din vacanta.
Drept sa spun, nu ne-am mai fi intors :). Maria a invatat sa inoate. Victor n-a vrut sa intre in apa vreo doua zile, ca mai apoi sa-l gasesc balacindu-se cu apa pana la gat. Am stat apoi numai cu ochii pe el ca prea facea pe curajosul. Ioana a stat in prima zi atat de mult in apa incat ii tremurau obrajorii si s-a ales cu o raceala (usoara din fericire). Ce sa mai spun: ne-am si odihnit (cu toate ca la asta nu prea speram), ne-am plimbat, am mancat inghetata :) si am inotat "ca sirenele" (copyright Dandusa).
Am descarcat si pozele de la ziua Mariei, tot pentru cine are chef sa le vada.

Manuela, Stef si cei 3 bursuci



ce poze frumoase. ce frumosi sunteti. si fericiti ... parca iese bucuria din poze. bravo voua!!!
unde ati fost in concediu? ca nu mai stiu ...

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput