Gravidute&Mamici de IASI (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Asta da veste!

Felicitari,Inesa!!!!

Bianca,bine ai venit puiut mic,sa fii sanatoasa,sa ai mult noroc in viata si sa fii fericita alaturi de mami si tati!!!

DN 08.12.1976 UM 07.02.2009 DPN 14.11.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

inesa-felicitari mami sa ai un pui bun si norocos si sa va bucurati impreuna de ea pana la adanci batranete


Mihaela 12+ Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:


Neata!
Frumos inceput de capitol

Felicitari Inesa! Sa-ti traiasca minunea !

Alynta, Emma - am inceput de vre-o luna cu olita(pana la 2 ani nu am avut olita in casa), l-am lasat fara pampers in casa, a facut de cateva ori pe langa olita, dar acum nu mai face. Se joaca si se duce singur si se aseaza pe oala, fara sa imi ceara. Cand ma vede pe mine ca ma duc la baie se aseaza si el pe oala in fata mea.
Noaptea nu vroia deloc pampers, zicea ca face la oala dar s-a intamplat de 2 ori sa ude patul cu toate ca ii pusesem protectie pe partea lui, a dat-o la o parte si a facut pe langa Asa ca, cu toate protestele lui ii pun pampers noaptea. Am avut nopti cand nu a facut deloc si nopti cand s-a trezit plangand ca vrea oala.Acum accepta pampers noaptea.
La mine daca facea pe jos nu era o problema, ca nu am covoare si mi-a fost usor
Cel mai tare ii place sa faca ca baietii in iarba,la flori, copaci initial nu vroia asa, ma punea sa il tin ca pe fetite, dar dupa ce a observat el cat de departe poate face...

Michelle 18+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Felicitari Inesa!

Alynta, nu trebuie sa comparam copiii. Oricum la 10 luni sa faca la olita e bine dar e prea devreme. iti dai seama de cand o chinuie mama-sa sa faca? SI eu il pun dar ii palce mai mult sa faca in pampers si sa zica kk dupa aceea. Cand ov rea o vrea. Acum il duc la cresa. poate se invata de acolo. Vom vedea.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Mihamora, super tare! NIci eu n-am covoare si tot asa il las prin casa si tot sterg dupa el. Dar sa-mi zica el ca vrea la olita neam. NImic. Daca-l mai asez eu si face il laud de mama focului. Dar tot pe parchet face. S-o obisnui el usor usor. Nu l-am fortat la nimic si nici nu asta n-am de gand.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Inesa, felicitari, refacere usoara si pentru tine si bebe mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Mihamora ai deja baiat mare! Ai sa vezi ce ajutor de nadejde vei avea la mezin! Maine poimane ne anunti ca a venit minunea cea mica pe lume!
Am vorbit acum cu Inesa! A dus-o sus la copii la 1 noaptea, iar la 5 i-a adus fata! Cea mica a plans noaptea de foame! Au potolit-o cu o portie de lapte praf! O alapteaza pe mancacioasa! Are 53/52 cm lungime si e pletoasa cu parul negru! Pe ea o doare perineul, ca are epiziotomie facuta! E fericita! Zicea ca ieri credea ca nu va mai naste, era usor dezamagita! I-am transmis urarile voastre!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Michelle - Albert cel cuminte face bine da' parca in ultima vreme nu mai este chiar asa de cuminte , asadar a inceput sa se apropie de standardul unui copil "normal" ... in schimb nu stiu ce sa ma mai fac ca nu-i tace gura o clipa, si noaptea in somn vorbeste, nu-i ajunge cat e ziua de lunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

Mihaela, ai vazut trenul cu care te duci la mare?



Ralu, dupa cum bine vezi sunt intr-o dispozitie destul de buna, asa ca evident inca n-am vazut trenul ... mi-e si teama sa ma duc prea devreme. Am avut niste prieteni in vizita saptamana trecuta si, dupa ce le-am facut eu cunoscute planurile mele de vacanta s-au uitat lung la mine si apoi... bineinteles... "DA' TU AI VAZUT TRENUL????" Nu stiau saracii de ce ma prapadeam eu de ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

fetelor si eu sunt o gravidutza care va naste in Iasi luna aceasta 'mamica de zmeurica de iulie aug 2009'(de loc din Barlad) si as vrea sa stiu cam cat?cui? si cand? se da "atentiile"? Va rog daca sunteti amabile sa imi trimiteti si mie PM caci chiar sunt in ceata si nu stam chiar asa bine cu finantele, dar ce sa-i faci, ptr puii nostri facem sacrificii, nu?. In fine, m-ar ajuta sa aflu mai multe opinii. va multumesc.

Coccorina 38s Isabelle
AMR 2 SAPTAMANI Bebelina in burtik

Mergi la inceput