Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sovietica, sarumana mult, da e dulce povara da na....ma mai plang si eu la voi ca in resttttt. ma misc si eu....ma scoate sotul zilnic la plimbare, cu inotul sunt certata....nu se prinde neam de mine. si tie sarcina usoara in continuare si livrare la termen
nelia, felicitari si sarcina fara probleme
36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_szb spune:

Salut fetelor, am vrut doar sa va anunt ca in data de 23 iul. s-a nascut fetita noastra Naomi, un ingeras de 3100 gr. Am nascut natural sub apa, la Eva, si totul a mers bine, o sa mai revin cu detalii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunshine_szb

Salut fetelor, am vrut doar sa va anunt ca in data de 23 iul. s-a nascut fetita noastra Naomi, un ingeras de 3100 gr. Am nascut natural sub apa, la Eva, si totul a mers bine, o sa mai revin cu detalii..


Sunshine, felicitari maxime!! sa va traiasca, sa fie sanatoasa, tie refacere rapida! Abia astept detalii picante Si pozeeee! si despre cat de bine dormiti noaptea acasa :)
Deci la Eva chiar se mai naste sub apa

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu Ana Miruna tiker DPN 8 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:



BRAVOO, SA VA TRAIASCA SI SA VA BUCURATI DE EA!

ASTEPTAM DETALIILE NASTERII!

PUPICI DULCI!

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Buna fetelor, scuzati-mi absenta dar am fost cam ocupata in ultimul timp. Vad ca s-au intamplat multe lucruri frumoase asa ca ma bucur foarte tare.

Motana,felicitari pentru printesa,sa va traiasca si sa fie sanatoasa

Cristina, felicitari pentru crestinarea fetitei, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.

Shunshine felicitari pentru nasterea fetitei, sa va traiasca si sa fie sanatoasa si ma bucur ca cineva a reusit sa rupa lantul cezarienelor. Te asteptam cu detalii si povesti.

In sfarsit am reusit si eu sa pun pozele care vi le-am promis, asa ca va invit sa ne admirati aici in toata splendoarea noastra.
Va doresc o zi buna si promit sa intru mai des de acum.

Aurora mamica micului duracell Robert Matei!

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vioo spune:

Shunshine, felicitari!! Asteptam sa ne povestesti
Intre timp repet si eu intrebarea: aveti idee in ce zi a saptamanii are dr Baiulescu consultatii la Victoria? Luni am inteles ca e de garda la Fagaras, joia are consultatii la Eva, iar in celelalte zi ce program are :D
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

felicitari sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La Victoria Dr Baiulescu are program martea si sambata de la ora 14. El vine in jur de 15-15,30.

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Noi am avut sambata in 25 iulie botezul...mi-a trebuit ceva timp sa ma adun si sa povestesc catastrofa de botez...pot spune ca in acelasi timp am vazut in el partea plina a paharului dar si pe cea goala...inceputul a fost catastrofal iar sfarsitul super...

In proportie de 80% eu m-am ocupat de tot(chiar si eu ma mir ca nu am uitat ceva)...insa, au fost unele lucruri pe care nu am avut cum sa le organizez eu...incepand cu biserica am avut impresia ca botezul o sa fie un esec total...eu mi-am dorit ca in biserica sa fie botezat doar copilul meu pe considerentul ca momentul din biserica este punctul culminant dintr-un botez...bunnn..l-am trimis pe sot sa vorbeasca in biserica unde ne-am casatorit si cu preotul care ne-a unit destinele si l-am rugat sa precizeze ca VREM SA FIM SINGURI NU O SLUJBA AD-HOC(l-am trimis pe el ca cica femeia lauza nu are voie sa intre in biserica...da nu stiu de ce)...in fine, ii spune el popii ce pretentii avem (aveam pregatita si o versiune eleganta a refuzului daca preotul nu putea/vroia sa ne puna singuri), dar cand preotul i-a spus sotului ca nu trebuie sa fim rai si egoisti ca ne pune cu niste cunostinte de ale lui si etc...el n-a mai spus poezia si a acceptat sa fie programata ora botezului si sa fie consemnata intr-un ceaslov de al lor...cand mi-a adus la cunostinta isprava am bombanit eu vreo doua zile dar am inceput sa ma impac oarecum cu ideea cu toate ca in sufletul meu am regretat si regret alegerea...

Ziua botezului-biserica- ajungem acolo...toata lumea pregatita, ceilalti oameni ok...doi preoti, ne asezam fiecare in spatele copilului...incepe slujba si popa intreaba
'unde-i al treilea?' mi s-a facut pielea gainii cand am auzit de al treilea,dar daca am vazut ca incepe slujba am crezut ca a fost o simpla greseala....bomba bombelor, pe la mijlocul slujbei dau navala unii in biserica de ziceai ca au venit turcii se amesteca prin rudele noastre fara sa mai pastreze o ordine, aduce copilul in fata o nasa care nici macar numele copilului nu il stia, fara certificat de nastere...ne opreste pe noi din ceremonie...ii ia pe ei de la inceput...si mie mi se face rau...am zis ca asa ceva nici in cele mai sumbre vise nu visam!Am plecat din biserica cu un gust amar cu lacrimi in ochi, cu nervi si cu nemultumirea ca puiul meu nu a beneficiat de acest moment unic asa cum s-ar fi cuvenit(dupa parerea mea).In tot acest timp invitatii incercau sa ma indulceasca cu remarci de genul ca si asa a fost frumos, dar stiu ca-mi spuneau din politete!Mie nu mi-a placut si punct!

Ne incolonam ok(nu se mai pierde nimeni pe drum ca la nunta)...ajungem la restaurant...si cei cu filmatul imi propun in primele 30 min de la sosire ca dupa melodia care ne incanta auzul sa-i cantam micutului "La multi ani!"..am fost de acord, da nu ma prindeam de ce trebuie sa cantam la inceputul botezului..ca sa-mi auda urechile o fraza de genul " noi plecam si vrem sa va filmam acum finalul pt ca fratele meu este nas astazi, am aflat intre timp si noi plecam nu mai stam la botezul vostru"...am zis ca fac atac de cord...aveam impresia ca sunt intr-un cosmar si ca urmeaza sa ma trezesc, nu-mi venea sa cred ca este adevarat ceea ce traiam. In fine, au plecat cei cu filmatul si fotografiatul si am ramas ca prostii cu gura cascata...cand ma dadeam de ceasul mortii ...cum un rau nu vine niciodata singur, fluctuatiile de curent au facut in asa fel incat sa ramanem fara muzica de vreo 3 ori(maxim 5 min )...iar mi s-a facut si mai rau...(in sala o prietena a strigat "s-o tina cineva pe Ana ca lesina")

In tot acest timp eu am sunat la cel cu fimatul si fotografiatul sa-l rog/sa-l oblig sa se intoarca si am pus si pe altii sa sune (de pe la Politie) si...cu chiu si vai a ajuns sa filmeze pe la 21 imbracat in tol festiv (semn ca fugise de la petrecere)...Pana sa vina cel cu filmatul nu s-a dansat asa mult cum imi doream, dar atunci m-am dus la fiecare si i-am rugat sa se ridice sa aiba aia ce sa filmeze...si s-au ridicat, i-a furat ritmul si muzica si s-a incins cheful....abia atunci m-am dezmortit si eu si am inceput sa ma distrez....
Multi invitati au vazut partea frumoasa a botezului si nu cea care pe mine m-a fiert...mi-am dorit mult sa iasa totul bine, am pierdut nopti intregi cautand model de invitatie, marturie, card de masa...baloane personalizate,model de lumanare etc...poate ca uneori mi-am organizat in gand botezul asta in cel mai mic detaliu si acum am fost dezamagita de felul in care a debutat...una peste alta...de pe la 20-21 pana pe la 00.00 ne-am distrat si noi cum mi-as fi dorit. Locatia m-a multumit si tin sa precizez ca patroni restaurantului sunt niste oameni de milioane si foarte corecti...recomand cu caldura tuturor pensiunea Mirani din Rasinari (Sibiu)

Va pup!


Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Ana, ai niste nervi tariiii....sa-ti traiasca si sa ai grija de ei ca nu se stie peste ce mai dai in viata. e rasul plansului!
iti zic eu de ce nu are voie mama lauza in biserica, pt ca e considerata murdara.....in primele sapt de la nastere uterul nostru se restrange si sangeram, eliminam ce mai e de eliminat, e pt acest fapt suntem considerate murdare....interesant e ca tot evolueaza, inclusiv preotii, insa daca ne zburlim la chestii care acu 2000 ani nu se stiau si practic sunt impuse de biserica suntem numiti necredinciosi. ma rog!
pt cei ce se mai lovesc de genul de fotografi, sau filmatori....se semneaza un contract, dragilor pe baza acelui contract ei tre sa stea sa isi faca treaba...nu vor, se ezista OPC, politie (cu toate ca astia nu au ce sa faca) si daca nu l-o fi dulce amendaaaa, ei lasa. sigur nu e de dorit sa se ajunga la asa ceva dar dupa cate se vede se intampla si chiar e pacat.
acum, ce a fost a fost, bucura-te de mom avute si partea buna a psihicului uman e ca le uitam pe cele rele, raman in memorie doar clipele frumoase
va pup
36

Mergi la inceput