Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursuletica spune:

Multumesc din suflet ana_micu pentru raspunsuri. M-au prins un pic emotiile deacuma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

neata,,,azi ne-am facut baieti mari...avem 3 lunite..adica am parcurs 25% dintr-un an..si pt asta ne-am trezit cu o foame sa ne auda tot blocul!

Scumpele mele, am pus pe transfer.ro mama si copilul ! Cine le vrea le poate dawnloada timp de 10 zile de la aceasta adresa mama si copilul !



Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_k spune:

Doamnelor mame si viitoare mame,

Anul trecut pe vremea asta, am descoperit discutiile voastre pe acest blog si am stiut ca am sa nasc in apa, oricand s-o intampla asta. Am stiut la fel de simplu cum m-am trezit intr-o dimineata, stiind deja numele baiatului meu, pe atunci inca nici in plan.

Ei bine, in momentul asta planurile mele se implinesc. Am o sarcina aflata foarte la inceput, maine se fac sapte saptamani. Stiu ca deocamdata "nu e bine sa vorbesti", ca trebuie sa treaca primul trimestru, dar eu merg inainte convinsa ca totul o sa fie bine. Asa ca ma grabesc sa intru si oficial in comunitatea voastra, dupa ce timp de un an v-am citit cu nesat.

Citind cele scrise de ultima mama cu copil delfinas/ratusca, probabil ca locul va fi Constanta. Stam in Bucuresti, asa ca am un pic de temeri cu privire la distanta parcursa pana acolo, mai ales ca este prima sarcina si primul copil. Dar suna atat de bine, comparativ cu traumele de care am tot auzit in toate spitalele din Romania...

Deocamdata, am sa stau pe margine si am sa va citesc. Daca ma apuca temerile si intrebarile, am sa vin la voi, ca la niste prietene bune cum deja imi sunteti.

Va multumesc ca ati scris atat de frumos in ultimul an, si m-ati convins ca pot sa am si amintiri frumoase despre nastere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

bine ai venit la noi !iti dorim tot binele din lume si o sarcina usoara!

pupici multi

Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

SOVI, dementiala nastere ai avut, felicitari, sa-ti traiasca micuta comoara Anuska, si Delfinasul Sash!!...tare mi-as fi dorit si eu o experienta similara, dar nu a fost sa fie..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

Draga alina_k bine ai venit printre noi. Sa dea Domnul sa fie totul bine si sa nasti asa cum iti doresti. Sanatate!
In legatura cu distanta dintre Bucu si Constanta, nu-ti fa prea mari probleme. Eu am plecat la drum cu apa rupta, din Piatra-Neamt pana in Brasov, asa ca ai sa ai timp sa ajungi. Asta sa fie singura ta problema.
Am facut 4 ore jumatate, aveam contractii la 3 minute si am avut dilatatie cand am ajuns acolo 4,5. Pacat ca nu am putut naste in apa, dar mai importanta este fetita mea.

Ana iti transmit din partea fetitei mele ,,La multi ani!'' pentru cavalerul tau. Sa creasca mare, frumos si sanatos. Sa fie papacios in continuare. Si micuta mea are 3 luni si 10 zile. Cand vad in fiecare dimineata cu cata fericire si buna dispozitie se trezeste, zambind si chicotind, uit toate grijile. Adevarul ca un copil iti umple zilele de bucurie.

Va pup pe toate!

Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Mamici scumpe, daca aveti televiziune prin dolce si va activati optiunea baby si daca mai aveti si un bebe de max 6 luni, primiti de la romtelecom moca urmatorul produs BABY TALKER ...in mod normal costa 137 ron...eu zic ca merita sa profitati de aceasta oportunitate.
Eu l-am primit azi si sunt f incantata de el!
Rog adminii sa nu considere acest mesaj "reclama"...le-am dat doar un pont valoros mamicilor!

O zi super!



Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetelor si bebelicilor,
Ce mai faceti?
Ana, Cristina, La multe lunite! copilasilor,multa sanatate si crestere usoara.Profitati de momentele astea ca asa repede trece timpul asta,mi-e tare ciuda pe el!
Si da,Cris ai mare dreptate,un copil iti umple sufletul si casa si totul de fericire si multumire,e cea mai mare minune de pe lumea asta!
alina_k, felicitari pentru micul samburel,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voinic! Bine ai venit la noi si sper sa traiesti fericirea si minunea de a naste in apa si sa vii sa ne povestesti si experienta ta! Bineinteles ca te asteptam sa povestim si pana la marele eveniment si eventual,daca putem sa-ti raspundm la intrebari!

Pupicei la mamici,burtici si bebici!

Aurora,mamica micului duracell Robert Matei



Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Multumim mult Aurorra...imediat face si Mateut 1 anisor...doamne ce repede a trecut timpul!

Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ola!
oailei, ce experienta sa mamicesc cu 2 bebei! Inca fac fatza
Ursuletica, bine ai venit si Doamne ajuta sa auzim de bine despre nastere!

Cristina, Ana, ma bucur mult ca v-a placut povesea si va multumesc pentru urari si felicitari!

Ana micu, La multi ani de 3 lunite! chiarca sunteti mari! cel putin in comparatie cu gamalia mea
Si La multi ani si tie, am inteles ca a fost ziua ta? Sa aveti parte de toate cele bune!
Si sar'na pentru carte si pentru pontul cu baby talker.

Alina, felicitari pentru sarcina! mie in locul tau nu mi-ar fi asa teama cu drumul pana la Constanta. Mergeti si voi mai din timp acolo, sau daca ai vreo presimtire de nastere, rupe autostrada, ca ajungi repede. bine ca nu va fi in sezon estival. Ma bucur ca te-am inspirat sa alegi Constanta. In caz ca vrei sa ma intrebi despre clinica si intarzii cu raspunsul, poti sa imi dai PM, il vad mai degraba, ca primesc email de instiintare. Si oricand poti suna si la clinica sa ii intrebi orice.
Sa ai parte de o sarcina usoara! si nu uita sa faci miscare, mai ales in trimestrul 3, pentru o nastere si recuperare rapida

Luny , nu plange bre, pune si tu de o experienta similara, ca este loc, doar n-o sa lasi Mateiul singurel. Mulsumesc mult pentru cuvintele frumoase

Mai urez La multi ani! si lui Leeloo, si La multe lunite Cosminei de Cristina care s-a rotunjit si ea la un sfert de an

Va pup, ma duc sa bag cornul in perna, ca nu se stie care puradel ne ia de proaspeti la noapte :)

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09

Mergi la inceput