Citim impreuna (organizatorice, 3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Am comandat "Vrajitoarea" de pe buybooks si la sfarsitul comenzii scria ca in cursul zilei de azi ma vor suna sa imi spuna daca o au sau nu pe stoc; ei cauta cartea la toate depozitele de carte si numai dupa aceea se poate sti daca mai este sau nu.
Dar ma gandesc ca as putea, cu ocazia asta, sa imi fac abonament la biblioteca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Hai sa mai avem nitica rabdare, macar o zi, doua: sa vedem ce spun cei de pe buybooks, poate luam toate de acolo. Poate o gasim prin bibliotecile publice, resurse ar mai fi. Totusi o majoritate a votat pentru cartea asta, deci e multa lume motivata s-o gaseasca.

Eu o caut azi la cele doua biblioteci de aici unde am acces. Daca-i dau se urma, va anunt. Poate facem un scan bun de data asta, clar si paginat corect, pentru ca ceea ce listam sa se citeasca usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu tocmai am comandat-o de aici http://www.superlibrarie.ro/. Astept sa vad daca vine.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

io cand am recomandat cartea, am gugalit nitzel si am gasit-o www.librarie.net/carti/43080/Vrajitoare-de-Aprilie-Aprilhaxan-Majgull-Axelsson" target="_blank"> disponibila la cerere pe Librarie.net

vad ca este si la www.edituravremea.ro/metode.php" target="_blank">Editura Vremea , numa' ca dureaza max 15 zile pana ti-o livreaza
am gasit-o si la www.libertaspublishing.ro/carti/6720/vrajitoare-de-aprilie" target="_blank"> Libertas Publishing si cum zicea Teodora si pe buybooks

sa speram ca o veti gasi si mai ales sa va placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Am comandat-o si eu de pe Libertas, astept sa vad daca ma vor suna (asa ziceau pe site).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Hai ca am comandat si eu 'Vrajitoarea...' tot la Libertas. Astept sa le vad promptitudinea.

Acum imi dau seama ca ar fi trebuit sa comand si 'Dumnezeul...'


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Mihaelka, da-le telefon si adauga cartea la comanda! Imi pare rau ca nu am sunat si eu direct la buybooks, dar am facut comanda aseara la 12 si nu era cazul. :)Trebuia doar sa am rabdare pana dimineata si sa sun la toate adresele, inclusiv la editura Vremea. Noah, acum stau si astept sa ma sune ei.
Eu am "Dumnezeul...", dar am si o presimtire ca fetele care au citit cartea nu au avut-o in romana, pt ca versiunii de la HUmanitas ii lipseste ceva..."sarea si piperul"; dau desigur vina pe traducere. :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Ar fi super daca ati intra in posesia cartii si ati putea-o scana.Mie doar varianta in germana imi e la indemana dar nu ma hazardez s-o lecturez in germana pt ca mi-ar lua juma' de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, m-am scos ... am gasit Vrajitoarea la biblioteca . Era aproape imposibil sa nu o gasesc ... aici exista de fapt o retea de biblioteci, multe, vreo 30 ...si se plimba cartile de la una la alta in functie de cerere si disponibilitate. Nu mi s-a intamplat niciodata sa nu gasesc ceva.
Am pus "cerere" acum on line deci dupa amiaza (acum e dimineata aici ) cred ca o am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

salutare,
io v-am urmarit o perioada din umbra. vad ca sunteti cu propuneri si voturi.
as veni si io cu o propunere: Porecla -Jhumpa Lahiri .

Edit:
Zuzi,vad ca si tu ai problema cititului pe germana. daca citesc impresiile domnitelor pe aici, uneori ma aventurez. De ex Toba de tinichea, nici in romana nu am dovedit-o, dar "Vorleser-cititorul" am vrut-o si in germana sa o citesc, nu traducerea.

cred ca mai bine imi mut mesajele la cititoare...

Mergi la inceput