FIV 234

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu am intrat asa de dimineata sa vad vestile.
Castelana, cum a fost.?
Alina_iulia, sa foe puiutul norocos!!
Alkar, si eu zic ca e mai bine hcgul daca poti sa astept pana atunci.

Va doresc o saptamana doar cu vesti bune!!!!!

37+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Moniland ce devreme te-ai trezit. Adevarul este ca nici eu nu sunt mai breaza. M-am trezit la 4 si 10, primul gand a fost sa fac repede calculul 4+5=9, deci castelana, draga de ea, este in focurile cele mari. Am spus repede o rugaciune pentru ea si apoi am incercat sa adorm , dar n-am mai reusit.
Abia astept o veste de la ea. Si sotul s-a trezit pe la 7 si jumatate si cand m-a vazut cu calculatorul deschis, m-a intrebat ce vesti mai sunt, s-au nascut gemenutii?, avem vesti de departe despre oute?.
Deh suntem conectati 100% la ceea ce se intampla si tare mult ne dorim sa auzim numai vesti bune.
pentu tine si pentru printese. Nastere usoara..
Alina iulia, cum a fost prima noapte in trei (tu BB si tati)?Ce ti-a spus medicul?
AlinaOprea Stiu ca cel mai bine este sa astept beta, dar emotiile sun mari de tot. Sarcina usoara.
castelana

tuturor si sa aveti o zi luminata

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetelor, frumoaselor, dragutelor!!!!

Acum m-a adus sotul acasa, gata pot sa zic COTCODACCCCCCCCCC!!!!!!
le-am lasat acolo la cotcodacit.

Suntem acum in sinfonie de cotcodac si cucurigu!!!!

Doamne ce emotii..... cand am intrat in sala m-au luat lacrimile la intrebari, si nu se mai opreau, si plangeam.... nu stiu de ce.
Cred ca un sentiment ciudat se nastea in mine, poate cel matern, imi lua outele mele, ale mele, facute de mine, mi se parea ca le las asa fara ajutor.
M-a apucat frica, oare ce le face, poate sunt bune, de calitate, nu se sparg, sa se poarte gentil cu ele, ca-s mici si neajutorate.

Apoi m-am gandit brusc la sotul meu, oare reuseste fara mine sa-i dea afara pe baietii , sa nu aiba trac (asta nu stiu cum de mi-a venit in minte de el, ca nu a avut niciodata probleme...)
Si gata sotutia curgea in vena, lumea circula in jurul meu si eu COTCODACCCCCCCCCCCCCCCC, sunt ouale mele, aveti grija de fetita si baietelul meu viitor!!!!!
Apoi m-am trezit, si am aflat ca din tot cosul de oua avem doua babanoase si numai bune de..... intalnirea cea de taina.
acum ramane sa ma rog, cat m-am rugat in dimineata asta, deja cu vorbe in timp ce adormeam, de ma tot intreba asistenta ce spun, ce s-a intamplat, ce doresc...
[ruga
Fetelor, dragelor, multumesc mult pentru rugaciuni, pentru ganduri si pentru tot!!!!!
Sa va dea Dumnezeu sanatate si copii cati va doriti!

Doamne Ajuta-ne!
va pup din tot sufletul si va multumesc, acum poate ma culc un pic pentru ca sunt cam ametita si ma cam doare burtica...



castelana ouata gata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_iulia spune:

castelanaC ma rog pentru tine ...doamne ajuta toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Doamne ajuta ca noul capitol sa fie norocos pentru toate fetele .
Alina sa dea DD ca "VOINICUL SI LUPTATORUL" tau embrionas sa se lipeasca de burtica si sa ramana acolo pentru urmatoarele 8 luni si jumatate si apoi sa te rasplateasca pentru curajul tau prin sanatatea si zambetele lui.
Castelana ....ehei...... , viitoare mamica, ce bebelusi cretisori vei avea....tare imi doresc sa ii vad si eu.
Intotdeauna am iubit oamenii cu parul ondulat.Ce mai copilasii tai vor fi ca niste papusele.....Poate fac si eu o fetita peste un an , sa i o dau de nevasta baietelului tau.Aviz celor care mai doresc, baietelul lui Castelina este ocupat deja, cine mai doreste orientativa.....daca o doriti de cuscra, ramane fetita ei.....Ca deh nu se poate ca doi frati, fetita si baietelul meu, sa se casatoreasca cu cei doi ai Castelanei.
Puffy10 Doamne ajuta, sati dea DD ce iti doresti.
Alarak mai este putin putin si ne vei da vestea cea mare.Emotii?????lasa emotiile, vei avea destul timp pentru ele, primul dintisor....prima zi de scoala.....Cum te simnti????Nu cauta semne te rog, asta te va stresa.....
Dragele mele am avut un weekend tare ocupat.Vremea a fost la fel ca si sufletul meu....a tunat, a fulgerat....si ia tras o plaie de a inundat totul in jur, asa ca, unde sa te plimbi si ce sa faci dupa cateva activitati casnice????Am dat fuga la coafor si...... mama , mama ce frumusica sunt.Sotul meu se plimba in jurul meu, precum cocosul lui vecina in jurul gainilor mele , mi-am tras o bordura nugru mov, si suvite blonde, roscate.....si pe parul meu saten.....sunt un ca un curcubeu......inspiratie de la vremea din ultimele zile....Sunt sigura ca urmatorul fiv va fi si cel reusit, sigur celor mici le va place tare mult de mami..
Va pup si va doresc ca fiecare zi din aceasta saptamana sa va aduca ceva bun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

castelana Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa fie cu voi. Odihna buna!
Acum outele sa primeasca sa se iubeasca mult si sa iasa embrionasi lipiciosi.

tuturor si o zi luminata

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Moniland si Elenada, incep cu voi ca sunteti pe ultima suta de metrii, multumesc mult de incurajari si de tot. Va doresc sa fie bine si fara surprizeeeeeeeeeeeeeeee sa stea piticii cuminti ca acum vine timpul sa-i stranga mami si tati in bratica!
Nastere usoara fetelor!


Alrak, draga mea, m-ai emotionat, sa te trezesti tu cand eram eu acolo in "focuri" esti asa de draguta, multumesc, m-ai emotionat mult sa stii. A fost cred ... bine, din productia stiuta erau doar 2 capabili cica, ceilalti 2 nu erau suficient pregatiti si unul era numai lichid fara nimic inauntru (baietii astia se joaca de mici, se ascund, ma pacalesc, ca-s 5, si de fapt sunt doi...) Ne-am bucurat ca-s doi buni si de la laborator a zis ca erau de calitate si sigur facem treaba buna cu ele. Asa ca acum repaus si sper sa-mi treaca durerile de burtica si sa vina ziua de maine sa ne comunice la telefon cand e intalnirea cu gemenii.
Da draga si pestii sunt in perioada asta "loviti" de hormoni.

Dana Bebe, esti aici, tu sa ma incurajezi, merci mult, a fost... bine, acum ma doare un pic dar trece.

Alina Iuliaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ai vazut ca bebe cel viteaz a asteptat-o pe mama lui? Si asa ramaneti 8 luni si ceva, ei sa vezi tu ce norocos e puiul asta al tau.

Ellanik, merci mult de tot de urari, sunt mult mai bine cand stiu ca fetele ma asteapta sa le povestesc ce am facut, voi ma ajutati sa stau linistita si calma la pat...
Mai ai castraveti? baga, baga la gramada ce-ti place, trebuie sa fie ceva care-i place si lui mofturica, nu?

Alina Oprea, merci stai ca te prind din urma acuma, ia sa ma vezi, vedem maine ce au facut cele 2 oulete si poimanine le iau acasuca.

Deliaaaaaaaa, ma auzi: cotcodacccccccccccccccccccc, cot-cot-cotcodaccccccccc
merci si bafta si tie, esti bine?

Doamne ajuta fetelor!!!!


va pup, castelana fara ouale ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:


Miruna, draga mea, uau ce frumu esti, par facut, suvite, il cred pe sotu' ca..... iti da tarcoale, ei asa sa vezi ce FIV reusit urmeaza.
Pana atunci relax cu sotul, chiar si pe ploaie, nu? nu se zice ca ori numeri bani, ori.... care bani ca merg direct la FIV, nu? asa ca bucurati-va de perioada asta cand inca mai aveti de copilarit.
Si... draga mea accept oferta pentru a ne incuscri, de ce nu?
Sper sa iasa creti, ca daca nu ii incretesc eu, la cat i-am asteptat, mama lor ce o sa le fac, buclucasi copii astia mai. Mofturi de mici, eu ii chem, ei nimic, eu ii strig, ei se fac a nu auzi, dar lasa ca-i prind eu... si ii ciufulesc (bunica-mea nu ma batea dar tot ma smotocea de par un pic )
Ma bucur ca te gasesc asa mai bine la spirit, si stii ceva, daca esti la biroul zgarcitilor aia care nici statui nu fac, trateaza-i cu indiferenta si sa nu-ti pese!! De acum incolo doar tu contezi si sotul tau, aveti treaba!!!!! Lasa-i pe ei sa se agite tu sa-i privesti de parca ar fi transparenti si sa le razi in fata, mereu, uite asa.

te pup si Doamne Ajuta


te pupa castelana soprana de cotcodac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Castelana felicitari. Tinem pumnii sa iasa doi embrionasi frumosi care sa stea 9 luni la tine in burtica.

Multa bafta tuturor sa veniti cu teste pozitive. Pupici



elena +36 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 zile

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 36 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia21

Castelana,astept vestile cotcodacioase.Bafta muuuuuuulta!!!!!

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321


Am vazut acum ce frumusete de baiat ai tu, felicitariiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!
Sunteti asa de frumosi toti, ai o familie foarte frumoasa, felicitari!


castelana in plin cotcodacit

Mergi la inceput