Rugaciune ortodoxa pentru a dobandi prunci (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

multumim de urari

da ce putina lume pe aici
deja s-a plecat in concediu?
din 160 sau 200 cate suntem cu topate doar cateva mai scriem ... ce se intampla????

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Cami spun si eu LA MULTI ANI printesei tale. Sa creasca mare, frumoasa sanatoasa si sa va bucurati de ea.
Victorita ma bucur ca ti-ai gasit linistea. Iti doresc in continuare multa liniste sufleteaca pentru bebe care va veni.
Camy_pus sarcina usoara, ma bucur ca ne vizitezi.
Le asteptam si pe celelalte gravidute si mamicute sa ne mai scrie.
Livsy multumim pt noul capitol. Doamne ajuta sa auzim vesti mai bune.
Alrak Doamne ajuta.

Tuturor va doresc un sfarsit de saptamana cat mai linistit si cu roade duhovnicesti.

Doamne ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

pt Alina, Adrian, Cosmin, Andrei, Irina Maria, Maria Alexia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

neata si de la noi

azi suntem mai optimisti pt ca fata noastra implineste 5 luni

LA MULTI ANI ANTONIA IOANA TEODORA!
TE IUBIM MULT!
SA FII SANATOASA SI CREDINCIOASA!

DOAMNE AJUTA!

multumesc celor care mi-au trimis PM

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!


LA MULTI ANI, ANTONIA! sa fii sanatoasa, cuminte si sa-i bucurii pe parinti toata viata!

Ne rugam pt Alina si Adrian.

Apropo de aniversari, tot astazi implineste si galusca mea 1 ANISOR SI JUMATATE.
Avem poze de ieri de la Pestera Sf Ap Andrei si de la Manastirea Dervent (astazi nu am facut poze, cu toate ca azi e ziua ei), am avut vreme frumoasa, pe drum a mai picurat..dar azi a plouat mult. Deci, mai bine ca am fost ieri, si nu azi.

..si ca sa nu scriu alt mesaj, scriu tot aici:
Fetelor azi m-a durut burta rau de tot , ca la CM aveam dureri..CM tb sa vina pe 15, de ce oare m-a durut? Imi aduc aminte de sarcina trecuta, ca tot asa am avut dureri, aproape de CM..cine stie, poate e un pruncusor, ce eu mult mi-l doresc. Doamne Ajuta!

ALBUM
8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Alina, Adrian
Marina cum se simte dupa operatie?
Cosmin, Andrei, Maria Alexia.

Ioanact La multi ani micii galusti!! M-am uitat la pozele tale, fetita e tare frumusica si asculatoare si credincioasa, un pui de om. Un pupic din partea mea pt ea.
Cami La multi ani pentru Ioana Antonia Teodora!!

Fetelor, voi stiti ca luna asta incep FIV?! Am niste emotii... cu toate ca am mai trecut prin asa ceva dar sper ca data asta sa fie ultima oara sa nu mai trebuiasca o alta data si sa devin mamica cu ajutorului bunului Dumnezeu si a Maicutei Sfinte si tuturor stintilor.
Am pregatit nume pentru baietelul meu care sper ca va fi ca pentru fetita am deja numele pregatit, adica l-am visat, sunt nebuna nu?!

Va doresc sanatate fetelor si un weekend placut. Pupici la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Ioanact - Doamne ajuta ca in burtica ta sa fie un samburel de viata. Un test ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Ioanact Bunul Dumnezeu v-a binecuvantat cu un ingeras frumos, de fapt toti sunteti frumosi, mi-au placut mult pozele postate.
LA MULTI ANI pentru IOANA, sa fie sanatoasa si Bunul Dumnezeu s-o aiba in paza Lui. Sa fiti fericiti.
Daca pe 15 ar trebui sa-ti vina CM-ul, poate este cu ochisori. Incearca luni sau marti sa faci un test. Doamne Ajuta sa fie BB.
carmelly Bunul Dumnezeu, Maicuta Domnului si toti Sfintii sa te ajute ca acest FIV sa fie cu reusita.
Este firesc sa te gandesti la BB si sa visezi, cu cat crezi mai mult si cu cat te visezi( cu ochii deschisi sau chiar dormind) si te vezi cu prunculetul in brate , cu atat esti mai aproape de acest moment.
Tin pumnii stransi si ma rog pentru reusita ta.

sandaa, multumesc pentru gandurile bune, sa ne ajute Dumnezeu.

tuturor si va doresc o duminica placuta si binecuvantata.

Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Alina, Adrian
Marina cum se simte dupa operatie?
Cosmin, Andrei, Maria Alexia.

Ioanact La multi ani micii galusti!! M-am uitat la pozele tale, fetita e tare frumusica si asculatoare si credincioasa, un pui de om. Un pupic din partea mea pt ea.
Cami La multi ani pentru Ioana Antonia Teodora!!

Fetelor, voi stiti ca luna asta incep FIV?! Am niste emotii... cu toate ca am mai trecut prin asa ceva dar sper ca data asta sa fie ultima oara sa nu mai trebuiasca o alta data si sa devin mamica cu ajutorului bunului Dumnezeu si a Maicutei Sfinte si tuturor stintilor.
Am pregatit nume pentru baietelul meu care sper ca va fi ca pentru fetita am deja numele pregatit, adica l-am visat, sunt nebuna nu?!

Va doresc sanatate fetelor si un weekend placut. Pupici la toate.






sper din inima ca FIV-ul sa reusesca...Doamne Ajuta!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

22+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monimo spune:

cami iti scriu luni dimineata pe adresa ta dupa ce trec pe la posta.
Alrak draga citind ce scri tu...intrebandu-te daca ti primita rugaciunea facuta din pat din motive medicale..imi amintesc de mine in toamna cand eram operata la cluj de endometrioza ascultam la telefon prin casti slujba si citeam despre Sf Nectarie pe care de putin timp il decoperisem si se nimerise sa fie si ziua lui...9 noiembrie..ce m-am bucurat...cred ca numai pentru rugaciunile Sfantului asa cum le-am facut din pat... m-a simtit asa de bine si mi-am revenit atat de repede...cel mai repede din salon...
daca sufletul tau e cum cred .... curat si se roaga sincer....acuma ca esti in situatia asta DD stie prea bine si vede...cand veni putea vei sta si in genunchi
oameni cu mainile legate isi faceau cruce cu limba

LA MULTI ANI[/b[b]] pentru toti ingerasii de copii....Antonia, Ioana

carmelly doamne ajuta cu FIV-ul

Victorita ma bucur sa te aud iarasi..si ca totul merge bine..mare e puterea lui Dumnezeu

Acatistul Sf Necatarie in fiecare zi pentru toti bolnavii nostri
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipicah spune:

Doamne ajuta!
Primul gand de rugaciune se indreapta spre Alina, Adrian, Andrei, Cosmin, Irina-Maria, Maria Alexia.
Mari si minunate minuni s-au facut si la Aiud,la moastele sfintilor marturisitori! Sa ne rugam si lor fierbinte pentru cei aflati in suferinta,sa cadem cu umilinta si nadejde la parintele nostru Arsenie Boca de la Prislop,la Sf.Mare mucenic si tamaduitor Pantelimon,doctor fara de arginti,precum si la Sf.Preacuviosul pr.Paisie Aghioritul,de la a carui adormire intru Domnul se implinesc azi 15 ani!
http://www.razbointrucuvant.ro/2009/07/12/fericitul-sfarsit-al-cuviosului-paisie-aghioritul-mucenicie-adevarata-mucenicie/

Mamieea,ne rugam fierbinte si pentru sufletul tatalui tau,ce a plecat "acolo unde dreptii se odihnesc". Maica Domnului sa te mangaie si sa te intareasca! Suntem alaturi de tine si de familia greu incercata!
Azi a ajuns pomelnicul nostru la Man.Catatuia din Iasi,unde cu multi ani in urma a slujit si pr.Gherontie Puiu, aflat azi la Schitul Caraiman.
Oana,creste burtica? ca noi ne rugam si pentru smaburelul trimis de Maica Domnului!


Mergi la inceput