Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici13

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Felicitari proaspatului crestin! Viata lunga si frumoasa sub pavaza lui Dumnezeu!

Multumim fetelor de felicitari. De duminica strengaritei mele nu ii mai tace gurita... a devenit o mare vorbareata.

Unde au disparut restul? Mirela, Valy, Mihaela unde sunteti cu piticii vostrii?

Johanna mami de strengarita Karla Luiza
pozele noastre http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Buna fetelor,noi am lipsit cate zile si din cate se vede nici voi nu prea ati fost prezente,ce va mai fac puii?SoriLea sa-ti traeasca,,crestinul,,noi am mai crescut putin am facut noua luni suntem mare de acum vrem sa o luam la picior singurel si ne cataram ne agatam de orice ca sa ne ridicam.

printul meu:http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/?action=view¤t=470020e4.pbw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Si noi am lipsit o vreme.Am trecut prin multe dar acum suntem bine.Naoki a fost iar internat de 2 ori,astmul asta nu ii da pace.De cate ori raceste,nu mai poate respira.Acum urmam un tratament mai tare,Sa vedem ce rezultate va da.
Luna aceasta am facut 2 anisori,am pus poze pe blog.
Pepina ma bucur asa mult pentru fetita ta.Lasa ca nu mai ai mult si o vei lua acasa.
Ayla felicitari pentru dintisori.Doamne,e dulcica foc printesa ta.
Fug sa citesc cate ceva din urma si revin.(pana nu se trezesc gemenii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello dragutelor! Am revenit si eu dupa cateva zile nu foarte bune.Sambata am reusit sa fac o mastita cu febra si "tot tacamul" ca am ajuns la urgente unde am stat 6 ore pana sa ma vada un medic
Acum sunt mai bine, dar iau tratament cu antibiotic.
Dennis e ok, il las in ritmul lui cu mancatul si avem pace.
Dodo, i-am dat Infacol, sa fie de la el sa fie de la ranitidina? nu stiu, conteaza ca e mai bine.
Valy, sa fie sanatos printul tau sa creasca mare mare...e un dulce

Ayumi, imi pare rau de Naoki, sper sa fie bine si sa nu mai aveti probleme.
Sorilea, felicitari cu ocazia botezului, sa cresteti mare si sanatos.Mamaa ce dolofan e Razvanel. Pupici pe obrajori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ayumi, nu ai incercat ceva tratament homeopat pentru astm? Eu stiu caz care s-a rezolvat cu tratament in salina. Bietul prichindel asa mic si se chinuie cu astmul!

Mihaela ma bucur ca ai trecut cu bine peste mastita si ca Denis e bine.

Pepina ce face corcodusa?


Johanna mami de strengarita Karla Luiza
pozele noastre http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Joklk,asta facem acum,un tratament homeopat.Japonezii se bazeaza foarte mult pe asta.Am cumparat acum un aparat pentru aer salin,cred ca este foarte bun.L-am luat din Romania,sa vedem daca ne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Buna fetelor,nu am mai scris demmultr,am avut niste pb.si ne pregatim si noi pt.botez care o sa fie luna viitoare,dar v-am urmarit postarile si ma bucur pentru voi si pitici vostri care vad ca au progresat.Sorilea felicitari pt.botez sa-ti traiasca razvanel,sa fie sanatis si sa va bucurati de el.Dalma ti-am citit povestea,m-a mpresionat mult,ai dat dovada de tari si putere multa sa treci peste tot,toata stima.SA fie sanatoasa pitica ta si D-zeu sa o ocroteascaNoi ne ducem din2 in 2 sapt.la control la ochisori,a mai regresat putin si trebuie tinuta sub control,speram sa fie bineavem si noi acum 3,100kg si e o mancacioasa.pepina ma bucur mult pt.corcodusa ta,D-zeu a avut grija de ea .VA pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetelor.Vad ca e cam liniste pe aici,ce mai faceti?Eu duminica am fost foarte fericita,am stat toata ziua cu micuta noastra.E o grasunica si o frumoasa.prima data mi-a fost frica sa o tin in brate,dar apoi m-am invatat si nu o mai dadeam jos.Ma bucur ca e bine,e cumintica,evolueaza bine,cred ca pana la botez face si ea 4kg.
Am pus poze noi,sa ne vedeti ce mari ne-am facut.Va pup pe toate si astept noutati de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ayla, la multi ani Luanei sa creasca mare, sanatoasa si sa va bucurati de ea! Un gand bun si pentru Alma!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza
pozele noastre http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk

Ayla, la multi ani Luanei sa creasca mare, sanatoasa si sa va bucurati de ea! Un gand bun si pentru Alma!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza
pozele noastre http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157

Multumesc mult Johanna!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput