Albinutze de Mai-Iunie 2009(3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

relusha in spital mi-au spus ca pe sani sa ma dau neaparat cu o crema care contine "lanolina" (=sper ca asa-i spune si pe romaneste ) la mine a facut minuni

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Relusha, la mine a functionat super lanolina de la Bioclin, vezi daca gasesti in farmacii la voi. Si am stat aproape tot timpul dezbracata prin casa . Garmastanul nu a mers.
Si stiu ca Deea zicea de un spray cu propolis, eu n-am gasit atunci, da' cica face minuni.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

LauraOana, nu ma refeream la ce spune preotul daca il tund, ma refeream daca ii creste lui parul pana in septembrie sa nu fie chelut cand il vad bunicii...

M-am uitat pe net si eu cred ca il pun bine, dar lui nu ii sunt buzitele intoarse in afara, el tine buzitele ca si cum ar fi suparat...o sa mai incerc si alte pozitii la alaptat, sa vedem ce iese pana la urma.... sanii nu imi sunt tari, cu toate ca a mancat ultima data acum 5 ore si am baut cam 1 litru de ceai, poate ca nu mai am nici laptic asa de mult...

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citind din urma, am vazut ca ati discutat de dormitul pe burta. Nu se recomanda dormitul pe burta la bebelasi cel putin pana la 6 luni, datoita sindromului mortii subite a sugarului. Copiii care dorm pe burta au risc mai mare de deces datorita SMSS, dati un search pe google. Si SMSS nu are nici o legatura cu sufocarea, practic nu se cunosc cauzele. Dar se presupune ca daca dorm pe burta au un somn mult mai profund si "uita" sa respire. Tot din acelasi motiv se recomanda dormitul in aceeasi camera cu parintii, pentru ca isi regleaza respiratia cu cea a parintilor.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Carmina crema de galbenele e cu propolis... am stat asa si eu cu sanii goi si ma udam cu lapte de la mine...

am mai citit pe net ca ar fi bine sa port sutien de alaptat, asa ca acuma am sutienul pe mine sa vedem nici asa nu e mai bine....nu mai stiu ce sa fac... eu vreau sa alaptez, vreau asta pentru puiul meu, dar nici nu cred ca voi putea suport sa alaptez plangand...

mai intru sa va spun cum ne vom descurca acuma la alaptatul asta... trebuie sa se trezeasca Radu ca doarme de aproape 4 ore....

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Relusha

LauraOana, nu ma refeream la ce spune preotul daca il tund, ma refeream daca ii creste lui parul pana in septembrie sa nu fie chelut cand il vad bunicii...


unde dai si unde crapa

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Lauraa am trimis poza cu Matei pe mailul comun!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

neata
relusha, nu stiu cat de bine e sa lasi laptele tau pe sani, pt ca el fermenteaza, eu stiu ca inainte si dupa alaptat trebuie spalati sanii cu sapun si apa calduta si dati cu cremuta. La mine a functionat bine lanolina, pe care nu o stergeam inainte de alaptat, pt ca ea crea un strat protector intre sfarc si saliva acida a bebelului, apoi dupa, spalat iar si un strat nou de cremuta care se absorbea pana la urmatorul alaptat. Si tot asa pana s-au obisnuit sanii cu bebe si am renuntat la cremuta. Acum doar ma jeneaza ca ma apuca puternic cu gingiutele, dar la asta nu exista remediu

fetelor, am si eu o intrebare. Desi m-am uns toata sarcina cu cremuta cu unt de cacao de la palmer's, spre final m-am umplut de vergeturi si poate pare ciudat, dar cred ca am cateva care au aparut chiar in timpul nasterii, pt ca nu le aveam. Ce sanse am sa scap de ele, sau macar sa le estompez? Zici ca sunt o zebra, am cumplit de multe. Voi nu aveti?

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alinutza.............din fericire eu nu am nici o vergetura de la sarcina..poate celalalte fete te pot ajuta cu un sfat


relusha.............felicitari pentru alaptatprotectiile de la avent sunt foarte bune..inceraca cu ele,dar vezi sa pui si bebele corect la san ca sa suga ..poate si din cauza asta te doare asa de tare

mami de Miruna(29 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

alinutza eu toata sarcina m-am dat cu crema anti vergeturi de la vichy...acum nu stiu daca crema a fo de vina, sau pur si simplu am eu tesutul foarte bun, dar nu am nici o ruptura, din cite am citit pe prospect cica ajuta si sa retraga cit de cit vergeturile daca le ai deja...cit de bine functioneaza nu stiu...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput