Mamici de zmeurici de iulie-august (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lucialu, bine ca ai gasit geanta, dar sa o folosesti mai tirziu, nu prea curind
nici eu nu mi-am masurat in viata mea burta pina acum ca v-am auzit peo voi. nici nu stiam ca am metru in casa, dar am gasit in trusa de cusut. mie dr nu mi-a masurat nicidoata burta,asa se face??

eu la prima nastere stiu ca am avut nevoie de adeverinta. oare tine de spital?

Patricia s35 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

pogos eu am fost pe 7 la medic la control si chiar am intrebat de acea adeverinta mai ales ca maternitatea din brasov e chiar in centrul orasului si eram la 2 minute de servici,iar el mi`a zis ca nasterea si lauzia sunt asigurate indiferent daca sunt angajata sau nu.deci nu e obligatorie.probabil depinde unde nasti,pt ca sa difere de la oras la oras ....sau cine stie?!eu zic ca`i mai bine sa intrebi sa te linistesti si sa nu ai parte de vreo surpriza neplacuta cand e sa vina clipa.
am tot intrat sa vad ce face pooh,saraca....sa speram ca nu are dureri....dar oare nu`i pot face o injectie de dilatare?ca de existat stiu ca exista asa ca....ufff,sper de dimineata sa aud ca a nascut!
acum sa va povestesc de la cununie...eram programati la 12:00 si era 11:55 si noi faceam ture cu masina ca nu gaseam loc de parcare.invitatii ne asteptau in fata primariei si noi ne invarteam....intr`un final,a luat nasul nostru masina s`o parcheze ca a zis ca fara noi nu poate avea loc cununia.ajunsi la primarie,am mai asteptat vreo 15 min-chiar daca a avut loc miercurea erau multe cununii-intr`un final ne`a chemat,ne`a intrebat daca ne`am razgandit si inauntru cu noi mai era un nene cu un aparat foto si o legitimatie.eu dimineata la coafor am fost atentionata de catre un baiat de acolo despre acel domn care se baga,face poze ,apoi iti zice cat te costa.cnad a inceput cununia in sine,ne`a facut poze,la iesire...cu invitatii,iar apoi ne`a luat separat,ne`a aratat pozele,a zis ca ne costa 6 lei/poza +6 lei cd`ul.in fine,o data avem cununia,am zis las asa.
apoi la pensiunea unde am tinut petrecerea am avut parte de o mancare multa si delicioasa,de invitati de pe care curgeau apele de la dans si satisfactia ca toata lumea a fost multumita pe deplin-inclusiv personalul.ne`am lungit pana la 3 si un pic dimineata,incepuse o ploaie...si cu toate ca dormeam practic pe mine a trebuit sa conduc pana acasa.oricum pot sa zic ca a fost o zi reusita,azi am luat pozele si maine le bag in calc pentru a le pune si aici.si acum sunt foarte obosita,dar macar a meritat.aaa,pana si bebe a stiut ca e cununia noastra si a dansat in burtica mai toata ziua.partea mai nasoala a fost ca toata ziua am avut maini pe burtica,intrebari de tot felul...ufff....cam asta a fost la cununie.a fost frumos...nici acum nu realizez ca e adevarat,chiar radeam ca daca e sa ma intrebe cineva cum ma cheama voi spune numele de fata pana ma obijnuiesc.
acum va pupic.va doresc noapte buna si ma duc la nani ca mor!!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

buna seara fetelor

am trimis inca o data materialul cu suportul de curs pentru primul ajutor...sper sa nu se evapore

Ayda m felicitari...bebe Andreea Teodora bine ai venit pe lume!!! Sa fii sanatoasa, papacioasa si sa-ti bucuri mereu parintii Ayda recuperare usoara

Pooh agitatele lucreaza in continuare...hai bebe de pooh

patricia ai o burtica scumpa tare...cred si eu ca o sa-ti fie dor de ea. Eu sincer nu...ma deprima rau vergeturile care au aparut..nu mai spun ca dupa operatia de cezariana cred ca o sa pot juca X si 0...ma incurca foarte mult in miscari

Elenada tare frumusica te-ai facut...si tuns si vopsit, gata de intalnirea cu bebeii

Lucialu sa-ti fie de bine cumparaturile..te-ai aventurat putin astazi, hai?

auziti...cred ca zmeuricile noastre s-au vorbit si au complotat sa ne dea tot felul de senzatii tari..si la mine bebelul are program artistic si se misca de ma trec transpiratiile...mai nou s-a smecherit si in loc sa stea ca orice bebel..contorsionist...incearca sa-si intinda piciorutele in stomacul si pieptul lui mami. Si pe langa faptul ca imi provoaca cateva contractii nedureroase de toata frumusetea...mai nou ma doare si stomacul.

buburuza bafta multa maine la doctor...tin pumnii sa "reziste colul"

flosideea felicitari si casa de piatra

Alinutza s36 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Buna seara, doamnelor!

Am facut si eu dusulet, dupa o zi care a trecut f repede. Si acum incerc sa gasesc ceva la tv pe care sa adorm, dar din pacate...

Incep sa ma manance f putin sanii. Voi folositi o crema anume ptr sfarcuri, inainte de nastere, ptr pregatire ceva? Maine o sa ma duc sa imi iau niste tetine dinacelea ptr alaptat, sa fie ca cine stie ce reactie o sa am la alaptare

Va doresc o noapte cat mai odihnitoare!!! (avem nevoie )

Pupici

36 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

Nico29_79 mie doctorul Lemnete nu mi-a mai zis sa fac nici un fel de analize...eu oricum cred ca el de fel nu prea se bazeaza pe ele, lucru care m-a nelinistit la inceput...acum m-am obisnuit

am facut doar prin doctorul de familie analizele de sanga, glicemia si sumarul de urina...si totul e ok

mai urmeaza doar o intalnire cu doctorul in care sa punem la punct detaliile pt nastere si apoi ne vedem la spital cand o sa nasc...sper doar din tot sufletul sa ma asiste el la nastere sa nu fie in concediu sau ceva

35 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

MC2008, eu ma dau cu garmastan am inteles ca poti sa te dai si cu bepanthen

Meleea 37


Luni 13 iulie ne prezentam la spital

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

http://picasaweb.google.ro/meleea9/CameraALEX?authkey=Gv1sRgCMzs7o-x8ar4Hg#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilucaci spune:

Fetelor, eu nu pot sa dorm, dimineata merg la spital pt cezariana si am niste emotii..
Abia astept sa imi cunosc zmeurica si sa o tin in brate.
Dar parca stie ca e ultima noapte la mami in burtica, face niste miscari cum nu prea o facut pana acum, sau cel putin nu asa mult timp. In seara asta cred ca am eliminat si dopul gelatinos, ca am gasit pe hartie o secretie ciudata si transparenta, cu totul altfel ca pana acum.
O sa va tin la curent cu noutatile ca o sa am net la spital, doar sa fiu capabila maine ...


Cami 38+ Maya Raisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

Camilucaci, operatie usoara si refacere si mai usoara !



Inteleg ca nu poti dormii ,eu nu dorm de vinerea trecuta cand mi-a zis sa vin luni ,dar deloc ,ma mai ia ziua putin somnul si mai adorm cate o ora doua,ca altfel....

Meleea 37


Luni 13 iulie ne prezentam la spital

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

http://picasaweb.google.ro/meleea9/CameraALEX?authkey=Gv1sRgCMzs7o-x8ar4Hg#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:


Eu tot pe aici, am mai pregatit o geanta (cu ce iau la mutare ca nu o sa iau tot acum),mai raman lucrurile sotului ,cele pe care le foloseste zilnic....Am calcat pt sot cate ceva,nu multe 2 tricouri si o pereche de pantaloni ,sa mai treaca timpul pana dimineata. UFFFF nu mai am rabdare deloc....

Meleea 37


Luni 13 iulie ne prezentam la spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata!
M-am trezit sa merg la baie si treaza am ramas.
GOOOOOOOOOO CAMIIIIIIII!!!Nastere fara probleme si BB de nota 100!
Meleea mai bantui? Bepanthenul e ok,pt rani,etc.Diferenta e ca nu poti alapta copilul daca il folosesti. De-asta e bun garmastanul si purelanul de la Mustela.Am garmastanul akizitionat,dar il las pe mai tarliu,am ramas tot pe oloi de masline inca.
Patricia,eu o pregatesc sa fie facuta,dar normal ca vreu peste minim 4s sa o folosescSi corse dupe voi,care sunteti mai mari cu 1sGlumeam cu invidiile,dar sa recunoastem ca e minunat cat ai luat numa.Masuratarea cu tzanti daca o face med fam. la mine se ezpliga de ce nu am beneficiat,ca nu ma duci la eaGineco nu e curios de de-astea,doar de kileFaci asi eu ciorba de perisori,ca am pasta de la sarme special pusa de o parte
Giova nu te mai necaji acum cu geanta,da-o in palarie.Bine ca sunteti acasa.Si nici cu kilele lui BB Edi fata de BB Marco.Este el mai micutz dar asa m-ai inmuiat la inimioara cand ai spus ca trage voiniceste din tzitzica si te ajuta la detensionare.Mance-l mama pe el de pui papacios si harnicutSper sa miros si eu a lapte
Alinutza m-o mancat,recunosc.Asa ca m-am aventurat o tarica.Mi-a trecut,volens nolens cu contractiile :(( Multe multumiri pt material!L-am gasat si l-am pastuit in documentele bebelusesti. Fain bouncer! Si noi vom lua,dar nu ma grabesc ca poc si dupa ce vine BBita,ca oricum in prima luna stam in patut.Hiiii ce tare!Am caruselul deja pt patut,dar patut iocIntai potcoava,apoi si calul.Tre sa merem sa dam comanda. Velcome in clubul talpicilor in stomac,offf!
App de ziua de ieri. Inainte sa ies din casa v-am spus ca nu eram tocma ok dar trebuia sa merem.Bine nici la limita nu eram ca sa fiu inconstienta plecand de-acasa.Asa ca am luat nospa si gyni.Mi s-a facut rau la Metro si nu am mai cumparacit nik altceva.Am cumparat o cafa mica si o apa si cu chiu cu vai mi-am revenit in masina,ca sa citesc acum ca gyni scade tensiunea...si la mine oricum e micaDeci atancion pt cine nu stie si foloseste gyni.
O zi minunata tuturor! Deja am scos carnea macinata sa-mi fac o tura de spaghetine
aaaa Ylla cand ai timp,vazut in poze BB la baita.Si vazut ca statea cu capul pe o parte direct pe prosopelul din caditza. Vreau si eu un instructaj,te rog: nu-i intra apa pt ca statea pe o parte si nu tre tinut de cap? Ca asa e mai usor de imbaiat cum statea BB tau.
Tre sa ma uit si la un dvd cu imbaierea,sa ma edific,ca-s varza
KISSES


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput