King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 86

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Iar legat de Diana Ross... cind s-au cunoscut ea il numea bebelusul ei, era un copil, era era o femeie in toata firea si o artista consacrata.
http://www.youtube.com/watch?v=fJWz_kgZuMg&feature=related

Daca MJ, ca mic artist, a crescut in admiratie fata de aceasta superfemeie (pentru ca asta este Diana Ross, o voce superba, o femeie adevarata si un prieten de nadejde), iar cind a crescut, adolescent fiind sau chiar tinar care abia incepea viata, a trecut de la admiratie la dragoste, nu o condamn pe Diana Ross ca nu a acceptat sa se casatoareasca cu el. Ea este o femeie puternica si cu multi ani mai mare decit MJ, avea nevoie de un barbat la fel linga ea. Dar cred ca au ramas prieteni de suflet pina in ultimul moment, cel putin asa imi place mie sa cred.





CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

fetele am si eu o intrebare: voi cum ati modificat semnatura in sensul ca ati schimbat caracterul si culoarea( nu gasesc ) , nu dati cu rosii plz

If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with. – Michael Jackson



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

anka77 o "aranjezi" cand raspunzi la un subiect cu fonturile, culorile si ce mai vrei de la raspunsuri. si apoi copiezi tot "codul" ala care se formeaza la profil, semnatura si apesi pe vizualizare semnatura ca sa vezi cum arata. daca nu iti place il mai modific inca o data in fereastra unde raspunzi la subiect si iar il copiezi. tot asa pana reusesti si iti place.

sper ca m-am facut inteleasa. is blonda de felul meu.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Cat de frumos e



_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

anka77 o "aranjezi" cand raspunzi la un subiect cu fonturile, culorile si ce mai vrei de la raspunsuri. si apoi copiezi tot "codul" ala care se formeaza la profil, semnatura si apesi pe vizualizare semnatura ca sa vezi cum arata. daca nu iti place il mai modific inca o data in fereastra unde raspunzi la subiect si iar il copiezi. tot asa pana reusesti si iti place.

sper ca m-am facut inteleasa. is blonda de felul meu.






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale


sar`na mult


you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson


http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana
[br...............


Si inca ceva....dar sa nu ma certati. Ma gandeam ca ar fi o dovada de respect daca i-am cumpara cantecele si nu le-am lua de ici si colo. Dar, pe de alta parte, el a murit si nu-i mai servesc banii la nimic. Iar familia lui nu se prea poate lauda ca a vut grija de el.




Draga moana, iti raspund eu pt ca ma simt vizata de observatia ta, data fiind cererea mea de mp3-uri. Hai sa iti spun de ce am cerut: aveam chef sa mi le trag pe telefonul mobil ca sa le ascult (tare la casti) in drumurile mele, ca eu circul cu metroul, busul si trenul, deci am timp cu duiumul (in telefonul meu mobil exista numai Queen si MJ)
Altfel, am toate albumele lui pe CD, cu exceptia lui Invincible, plus dvd-ul cu concertul din '92. Am cumparat tot ce am gasit, si am de gand sa mai cumpar, ca am vazut mai nou niste selectii cu melodii (5 cd-uri la un loc).
So, eu mi-am facut "datoria" fata de opera lui, chiar dinainte de a disparea Michael.




PS: multumesc fetelor care mi-au dat mp3-uri si cory pt lamuririle cu programelul!



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia si eu cred la fel despre chestia cu Diana Ross, ca nu prea avea cum sa fie ceva durabil intre ei, din cauza diferentei de varsta.
Cat despre Michael dansatorul, povestea Janet odata ca obisnuiau de mici sa danseze impreuna in casa, ea "fiind" Ginger Rogers si el Fred Astaire



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

rall imi place ipostaza din filmulet.ma tot uita la fel de fel de filmulete sau foto cu el si in fiecare ii descopar o alta si alta ipostaza, care mai de care mai frumoasa.e in acelasi timp dulce, jovial, timid, profesionist, elegant si ...ce mai, are picatura aia de "vino'ncoa". mie imi tot rasuna in cap faza aia cu "e ceva in privirea ta care il atinge pe fiecare in parte..."

danat

cat despre cumparatul cd-urilor as vrea sa spun ca "Dar, pe de alta parte, el a murit si nu-i mai servesc banii la nimic." eu nu pot privi lucruile asa. Clar toti am cumparat cd-uri de ale lui si o sa mai cumparam in continuare (eu topai pe scaun in asteptarea dvd-urilor cu inregistrarea repetitiilor - pe care sa le cumpar evident) insa nu poti gandi ca banii nu ii mai folosesc la nimic. pana la urma cumperi cd ca forma de respect pentru munca si talentul lui. eu cand dau banii pe un cd la asta ma gandesc, in nici un fel la cati bani ajung in buzunarul artistului sau cum ii foloseste. si chiar daca am gandi asa, are niste copii care au ramas in urma si care au nevoie de bani ca sa traiasca, nu ca sa mearga in vacanta in bahamas. moana nu interpreta ca am dat cu rosii. cu cel mai drag si cald ton am spus asta pentru ca asa o gandeasc. si sunt varsator, si nu pot sa tac daca am ceva de spus ca simt ca mi se opreste ceva in gat. sa ma ierti te rog daca te-am suparat cu raspunsul meu. nu asta e intentia


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu refuz sa mai citesc tot felul de barfe si scenarii legate de moartea lui. Pina nu s-o sti iceva absolut clar si oficial, nu mai ma intereseaza ce, cum, cand si din cauza cui. Sunt deja ametita si nu imi place batutul asta al apei in piua de catre toti nemincatii care fac bani de pe urma vietii si mortii lui.

Pe de alta parte: azi mi-a sunat telefonul pe care pusesem ca ton de apel "Wanna be startin' something"> Noutate pt sotul meu, caci abia azi am obtinut mp3-ul si am putut sa il am in telefon, dupa cum stiti deja.
Ei, si a inceput sotul meu o mica "teorie a chibritului" cum ca nu e deja prea obsesiv? Ca toata ziua citesc, ascult Michael...ca totusi....sa nu devina ceva psiho . Am dat si eu diverse replici, ca el stie ca ORICUM ascultam si pina acum si-l admiram si imi placea (de 25 de ani nene!!!!) asa ca, na, e normal sa sufar ca nu mai este...sa ma "mangai" cu muzica lui....
Ma rog, nu am ajuns la nici o concluzie ...sunt suspecta deja





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Ha, Dana, si pe mine ma cam suspecteaza sotul de diverse obsesii, cica, mi-a zis aseara, cand ma uitam la clipurile puse aici....Zice, gata, sa las omul sa se odihneasca linistit, auzi...si eu i-am zis ca ce, eu ascult muzica, care e problema, el nu asculta formatia preferata?

Mergi la inceput