King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 84

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

M-am uitat la tot ce ati mai pus... si pe linga ele, am mai vazut si altele, in principal discursuri de-ale lui cu diferite ocazii sau prezentari.

Eu nu am dat prea mare importanta la acea vreme acelei scurte aparitii in public din Londra, asteptam concertul si ma gindeam cu emotii la el, speram sa-i iasa bine si sa se retraga linistit si cu zimbetul pe buze si in suflet, pentru ca merita... Dar acum, dupa ce l-am vazut vorbind in ani diferiti, cu ocazii diferite, sint ferm convinsa ca la Londra, la conferinta de presa, ceva nu era in regula cu el (poate ametit de medicamente, poate foarte bolnav, poate chiar nu era el, tare diferit si de imaginile de la repetitii, unde chiar parea ok). Ascultindu-l vorbind, mi-am dat seama ca el avea intotdeauna mesaje puternice de transmis, vorbea usor si frumos, niciodata nu a citit un rind, asa cum am vazut ca fac multi artisti nominalizati. Discursurile lui erau bine gindite si pregatite, gesturile la fel, nimic nu era intimplator in aparitiile lui.

Niciodata, dar absolut niciodata, MJ nu a vorbit atit de putin, nu a facut gesturi atit de largi, necontrolate oarecum, netransmitind nici un mesaj puternic, si de fapt nici de altfel, cum facea de obicei. Singurul gest in care l-am recunoscut a fost cind a dus mina la gura, are el un gest specific pe care il facea atunci cind vorbea... dar nu si cind l-a dus la inima, miscarea a fost mult prea larga, prelungita, de obicei era mult mai scurta si hotarita. Si cind a spus ca isi iubeste fanii din adincul sufletului... Incep sa cred ca intr-adevar era dependent de medicamente si foarte bolnav din aceasta cauza, sau invers.

Aseara am vazut concertul lui din 2001, cred ca asta este ultimul show... Incepe de aici, sint mai multe parti, merita vazut:





CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Neata fetelor!
Iar am citit si vazut o gramada de lucruri interesante postate de voi
Eu ma tot gandesc ca a fost totusi un om fara noroc in viata sentimentala. Raman la ideea mea ca daca ar fi ramas cu Lisa Marie, sau daca s-ar fi casatorit cu Diana Ross sau, in fine, daca ar fi avut o sotie care sa il iubeasca si sa il sprijine nu s-ar fi ajuns aici. Sau macar daca familia ar fi fost mult mai aproape de el, daca l-ar fi inteles si l-ar fi ajutat la timp, putea sa scape de dependenta de medicamente. Cum spunea Lisa Marie in interviul ala care mi-a placut mie f mult, el avea un "talent" in a atrage jigodii in jurul lui, oameni care doar aparent ii vroiau binele.
Atitudinea familiei la memorial, ca sa ajung si la subiectul asta, mi s-a parut si mie bizara. Am urmarit si eu daca se prelinge macar la unul dintre ei o lacrima pe langa ochelari. Si nimic! Cand a vorbit Paris am plans de sarea camasa de pe mine! Abia m-a potolit barbata-miu,asa tare m-a impresionat. De unde frate atata stapanire de sine la membrii familiei Jackson??? Chiar la toti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

'Neata fetelor!

Mihutza11 este "Hot di tat" melodia zilei, asa cum am mai spus-o si ieri (a naibii Naoama ) si uitandu-ma again and again la clip, studiind la lupa miscarile lui Michael, ma uit ca vrea sa para macho, dar are atitudine de adolescent care vrea numai sa impresioneze. In rare momente e intr-adevar masculin total, fractiuni de secunde, in rest, copil!

Nelia super concertul aniversar din 2001, l-am descoperit si eu acum cateva luni si l-am sorbit pe tot, mai ales interpretarile lui Michael, ca cei care ii canta melodiile nu prea reusesc sa se ridice nici la jumatatea interpretarii lui...deh...
Imi plac in special melodiile cantate cu fratii lui, degaja atita forta si siguranta!

Sweetmelon (sau cum se zice aici "Zuckermelone" ) si eu m-am tot gandit ca s-a aruncat cu toata inima in bratele Dianei Ross si nu a primit acelasi raspuns, sau poate si-a pus el prea multe sperante si ...iarasi...a fost dezamagit.







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

M-am uitat la tot ce ati mai pus... si pe linga ele, am mai vazut si altele, in principal discursuri de-ale lui cu diferite ocazii sau prezentari.

Eu nu am dat prea mare importanta la acea vreme acelei scurte aparitii in public din Londra, asteptam concertul si ma gindeam cu emotii la el, speram sa-i iasa bine si sa se retraga linistit si cu zimbetul pe buze si in suflet, pentru ca merita... Dar acum, dupa ce l-am vazut vorbind in ani diferiti, cu ocazii diferite, sint ferm convinsa ca la Londra, la conferinta de presa, ceva nu era in regula cu el (poate ametit de medicamente, poate foarte bolnav, poate chiar nu era el, tare diferit si de imaginile de la repetitii, unde chiar parea ok). Ascultindu-l vorbind, mi-am dat seama ca el avea intotdeauna mesaje puternice de transmis, vorbea usor si frumos, niciodata nu a citit un rind, asa cum am vazut ca fac multi artisti nominalizati. Discursurile lui erau bine gindite si pregatite, gesturile la fel, nimic nu era intimplator in aparitiile lui.

Niciodata, dar absolut niciodata, MJ nu a vorbit atit de putin, nu a facut gesturi atit de largi, necontrolate oarecum, netransmitind nici un mesaj puternic, si de fapt nici de altfel, cum facea de obicei. Singurul gest in care l-am recunoscut a fost cind a dus mina la gura, are el un gest specific pe care il facea atunci cind vorbea... dar nu si cind l-a dus la inima, miscarea a fost mult prea larga, prelungita, de obicei era mult mai scurta si hotarita. Si cind a spus ca isi iubeste fanii din adincul sufletului... Incep sa cred ca intr-adevar era dependent de medicamente si foarte bolnav din aceasta cauza, sau invers.

Aseara am vazut concertul lui din 2001, cred ca asta este ultimul show... Incepe de aici, sint mai multe parti, merita vazut:





CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU



Nelia, daca ai fost atenta la un moment dat, Michael ii imbratiseaza pe tipul ala si ii spune ceva la ureche.Ei bine toata lumea se intreba ca i-o fi spus d-le?Misterul a fost risipit: A fost intrebat daca exista un promter cu ce are de spus.Eu nu l-am vazut pe Michael niciodata citind din promter, maxim de pe o ciorna a citit.
Oricum ar fi fost,a fost tare ciudat. Plus faza cand se indeparteaza putin si face cu mainile ca toate visele;Since when? Ca el era super -timid cand venea vorba de speech-uri si vorba ta avea mesaje de transmis de fiacare data . Acummm... this is it....This is really it...final courtain call... bla bla Strange.

Again I say thank you
, thanks to God.
In the past I've gone from – Where is he? To here he is again.



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Cory uite link-ul nu stiu ce s-a intamplat.
Este Michael sexosul
http://www.youtube.com/watch?v=QpNB8Y7UXDU


Again I say thank you
, thanks to God.
In the past I've gone from – Where is he? To here he is again.



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fania





Foarte frumoasa melodia...si cuvintele . Ar merita sa fie transmisa, cunoscuta la nivel mondial. Un adevarat "tribut"

Cat despre "Morphine" - e clar ca se ura pt. ce a ajuns si a fost un fel de strigat de ajutor, dar...
Si ma duce cu gandul la blogul Lisei Marie

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=42291868&blogId=497035326 cand spune
"At that time, In trying to save him, I almost lost myself.
He was an incredibly dynamic force and power that was not to be underestimated.
When he used it for something good, It was the best and when he used it for something bad, It was really, REALLY bad.
Mediocrity was not a concept that would even for a second enter Michael Jackson's being or actions.
I became very ill and emotionally/ spiritually exhausted in my quest to save him from certain self-destructive behavior and from the awful vampires and leeches he would always manage to magnetize around him."

Trebuie sa ne bucuram ca a ales sa isi foloseasca forta in bine. Dar el s-a pierdut, si asta e cel mai dureros.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nu v-au placut bebelusii "mei" de aseara? Ii stiati?


Rugaminte la voi toate: aveti mp3-uri cu Michael, va rog??? As vrea si eu cateva daca imi puteti trimite pe email! Pliiiz

Am incercat sa convertesc niste clipuri de pe youtube in mp3 dar nu mai merge cum faceam inainte cu vixy, asa ca nu am nici un mp3








Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Nu v-au placut bebelusii "mei" de aseara? Ii stiati?


Rugaminte la voi toate: aveti mp3-uri cu Michael, va rog??? As vrea si eu cateva daca imi puteti trimite pe email! Pliiiz

Am incercat sa convertesc niste clipuri de pe youtube in mp3 dar nu mai merge cum faceam inainte cu vixy, asa ca nu am nici un mp3



Am Greatest Hits. Sunt 34 de melodii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Anka, aoleeeeeeeeeeeeeeeeu Privirea aia in camera de pe final ma omoara!
Danat, super bebelusii, stiam eu ca uitasem de ceva! se potrivesc f bine cu ritmul. Sigur i-ar fi placut mult asocierea.
Mp3-uri nu am, imi pare rau. Dar sunt sigura ca la un google gasesti din plin. Uite un site unde gasesti la sigur
http://www.emp3world.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Nelia, am vazut concertul pus de tine, toate partile. Concluzia: dansa de rupea scena in doua! Cred ca dupa 2001 a inceput declinul sanatatii lui. In momentul ala n-ar fi fost prea tarziu daca ii pasa cuiva cu adevarat de el. Acum se dau toti frati iubitori si distrusi de moartea lui, dar de ce n-au fost acolo pentru el cand a avut atata nevoie?

Mergi la inceput