King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 82

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

http://www.youtube.com/watch?v=00ABPiU7JMs&feature=related

1.18-1.22. I se intampla oricui. Dar reactia este absolut adorabila.

Of....pana la urma mi-am dat seama de ce nu mai am liniste. Nu prentru ca a murit. Ci pentru ca a avut un suflet atat de chinuit cat a trait.

P.S. Absolut minunata interpretare. Imi place de mooor...




Cat poate fi de dulce.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Intrebare: cine stie mai exact, care a fost relatia dintre el si Diana Ross? Stiu ca a fost apropiata cu Jackson 5 si apoi l-a ajutat sa propulseze in cariera solo..dar in rest?
Am gasit niste clipuri in care se uita la ea ca la ...o zeita. Cred ca a iubit-o mult. Voi ce stiti?




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson





Se spune ca a fost iubirea vietii lui. Era atat de indragostit de ea, incat a cerut-o de sotie dar ea l-a refuzat.
Mare greseala.
Am gasit azi melodia "I just can't stop loving you", versiunea franceza. Superba, imi place tare mult.

http://www.youtube.com/watch?v=jAxbUztkfHM

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Buna moana,
"Morphine" a fost scris pentru HIStory, adica in 1994-1995, si nu l-au terminat atunci, asa ca a fost inclus pe albumul "Blood on the Dancefloor" in 1997.

Dana, si mie imi place mult melodia, am un folder intreg cu melodii care nu sunt pe CD-uri, si e una dintre cele care imi sunt dragi... In folderul meu se numeste "For all time"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Si inca ceva... am vazut un interviu cu el in care spunea ar vrea sa fie ca toti marii artisti, ca michelangelo, care desi a murit, si-a legat sufletul de munca lui, asa incat sufletul lui traieste si astazi... Si... a reusit http://www.youtube.com/watch?v=ruVhMi1xZyQ ascultati 2'40'', plange cu adevarat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Citat:
citat din mesajul lui danat

Intrebare: cine stie mai exact, care a fost relatia dintre el si Diana Ross? Stiu ca a fost apropiata cu Jackson 5 si apoi l-a ajutat sa propulseze in cariera solo..dar in rest?
Am gasit niste clipuri in care se uita la ea ca la ...o zeita. Cred ca a iubit-o mult. Voi ce stiti?




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson





Se spune ca a fost iubirea vietii lui. Era atat de indragostit de ea, incat a cerut-o de sotie dar ea l-a refuzat.
Mare greseala.
Am gasit azi melodia "I just can't stop loving you", versiunea franceza. Superba, imi place tare mult.

http://www.youtube.com/watch?v=jAxbUztkfHM

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



mi-ai luat-o vorba din gura, asta ma gindeam si eu: mare, mare greseala.sa-l refuze ea pe Michael.mintea mea nu e in stare sa proceseze asa ceva.din pacate, nici eu nu stiu mai multe despre relatie.in wiki, Diana Ross, e trecuta ca fiind a "close friend of Michael".hmmm.
ce am citit foarte scurt (tot de acolo) despre ea :
-ca are 2 stele pe walk pf fame (cica printre foarte putinii artisti)
-e in guiness ca cea mai de succes femeie artist (s-ar fi potrivit cu Michael, asa, dupa umilele mele pareri)
-a fost casatorita cu un magnat norvegian cu care are 2 copii
-a avut o relatie cu gene simmons de la kiss
-in 78 a jucat cu Michael in "the wizz", asta stiti, si aia cu custodia la fel.

din pacate, despre relatie, nimic consistent .sper ca nu v-am plictisit, dar atit stiam si eu ca a cerut-o de nevasta.mie imi place de ea, imi amintesc ca ma fascina parul ei imens.
Michael si Diana in Speechless :


http://www.youtube.com/watch?v=zK1a3GeXXyc

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Stiti melodia asta? Eu nu ma satur s-o ascult...mi se pare delicata asa, si versurile frumoase de tot si simple. Mi-ar placea sa spuneti ce credeti si voi, daca va place sau nu... sa aveti o reactie, ca parca simt ca vorbesc in gol uneori cand postez cate o melodie cu el





Sun comes up on this new morning
Shifting shadows, a songbird sings
And if these words couldn't keep you happy
I'd do anything

And if you feel alone, I'll be your shoulder
With a tender touch, you know so well
Somebody once said, it's the soul that matters
Baby who can really tell, when two hearts belong so well?

And maybe the walls will tumble
And the sun may refuse to shine
But when I say, I love you
Baby you gotta know
That's for all time
Baby you gotta know
That's for all time

Moon shines down on this good evening
One warm kiss in the cold night air
For this good love i'm recieving
I'd go anywhere
Just as long as you were there

And maybe the walls will tumble
And the sun may refuse to shine
When I say, I love you
Baby you gotta know
That's for all time
Baby you gotta know
That's for all time

Oh, then on these quiet days
Where souls embrace
So silently
Oh, the rain may wash away
All these words that young lovers say

And maybe the walls will crumble
And the sun may refuse to shine
But when I say, I need you
Baby you gotta know
That's for all time
Baby you gotta know
That's for all time
Say that you'll never go
That's for all time
Baby you gotta know
That's for all time
.....





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson





foarte touching.nu stiam piesa.din pacate, nu ma pricep acum sa scriu ca nu mai am mult si iar incep sa pling.

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Astrojunkie, mi-au luat-o inainte, cautasem si eu acum doua saptamini informatiile despre Morphine...

Ma bateti, nu ma bateti... da' eu tot zic. Nu are rost sa-l transformam in sfint, am mai mai spus-o. MJ este MJ, cu tot ce a facut el, bun sau rau. A mintit si nu o data, dar cine nu o face? Mai ales artistii! Hai sa fim seriosi, stiti voi vreun artist care a facut publica lista operatiilor estetice? A mintit in multe privinte MJ sau mai bine ar fi sa spunem ca a ascuns acea parte de adevar care stia ca ii poate afecta imaginea si cariera.

Pentru mine MJ nu este un om care a suferit si nu s-a impacat niciodata cu el si cu soarta lui, de aceea nici nu a facut nimic ca sa se salveze, din cauza ca dezvoltarea lui s-a facut in lumina rampei. De mic a fost invatat sa arate numai ceea ce da bine, numai ceea ce se vinde, numai ceea ce crede sau are lumea nevoie sa creada din MJ. Stiti ce spuneam zilele trecute despre copiii talentati, ajunsi vedete la virste fragede... Am copii, multe dintre voi de aici aveti copii... Fata mea cea mare este o dezghetata si are stofa de artista, dar si-a ros unghiile de fiecare data cind i-am schimbat gradinita sau scoala. Sincer, pur si simplu nu pot sa cred ca un copil crescut in turnee si obligat zi de zi sa performeze, poate sa creasca un copil normal. Oricit de talentat ar fi, oricit de destept ar fi, va creste cu sechele si acestea isi vor pune in final amprenta pe viata lui. Asta s-a intimpla cu MJ, asta s-a intimplat si se intimpla cu copiii talentati atunci cind talentul lor este promovat trecind peste copil si etapele dezvoltarii lor. Din punctul meu de vedere, ca mama, ca fost copil, ca viitor social worker na, daca vreti, ca asta studiez acum, as interzice prin lege promovarea prin turnee live a copiilor sub 10-12 ani sa spunem. Presiunea, emotiile, faima sau deceptia, si multe altele care decurg dintr-o asemenea viata, pot distruge copilul, mental si psihic, total si ireversibil. E suficient ca s-a nascut cu aceasta povara - talentul, e suficient ca sufletul lui nu va fi linistit pentru ca se va zbate mereu intre dorinta de a fi copil si cea de a urma calea pe care i-o arata harul lui, si pentru aceasta inseamna sa munceasca in orele in care alti copii se joaca, totul se studiaza, chiar daca ai talent, munca e titanica mai ales atunci cind il ai... E suficient ca acest talent si capacitatea creativa il tine intr-o continua stare de agonie si extaza - actul creativ in sine. De ce si pentru ce este nevoie sa duci un copil de 5 ani pe scena sa cinte sau sa performeze intr-un public care ar speria si un adult format, sa obtina recunoastere (dar mai ales bani, pentur altii, ca la 5 ani nu stiu ce ar putea sa faca un pusti cu atitia bani), dar sa duca povara celebritatii, a faptului ca e altfel si va fi mereu asa, pe umerii lui fragili... si mai mult, sa traiasca frica inerenta ca aceasta faima s-ar putea duce la primul gest sau miscare gresita, la prima nota falsa, la primul lucru care nu mai place... sau pur si simplu... pentru ca un alt pusti a venit din urma si a inceput sa fie adulat, iar el uitat... E groaznic! Puneti-va in locul acestor copilasi, mie imi plinge sufletul pentru ei. Doua ore de repetitii, citeva ore de mers cu masina, inconjurat de adulti stresati si panicati ca totul sa iasa bine, ca e vorba de cistigat sau pierdut bani, doua ore de concert live... la 5,6... 10 ani! Ginditi-va ce fac copilasii vostri la aceste virste si veti intelege.

Acesti copii cresc si, da, obtin cu munca lor, bani si pentru ei si pot duce vieti pe care nici nu ni le imaginam noi, de aici, din lumea noastra normala si medie. De aceea spuneam ca nu-mi place sa-l vad nenorocit de la 5 la 50, ma leg cu tarie cu speranta ca macar 15 din 45 sa fi trait super si sa fi avut ce si-a dorit, sa fi fost acolo unde si-a dorit sa fie. Dar, sechelele ramase din anii copilariei practic inexsistenti si tot ce am spus mai sus atirna deja prea greu si orice ai face, oricit ai incerca sa schimbi, oricit ai incerca sa cumperi, orice ti-ai injecta ca sa scapi, sa uiti de durerea greutatilor atirnate de sufletul schingiuit.. orice ai face, nu poti da anii inapoi sa schimbi ceva. Asta se intimpla cu fiecare copil abuzat, indiferent in ce mod, indiferent pe ce cale, ba as merge pina acolo incit as spune ca nici nu conteaza cantitatea si nici durata... abuzul e abuz si copilul il va duce in suflet toata viata! Iar sfirsitul acestei vieti va fi, intr-un fel sau altul, repercusiunea fatala si tragica a acestui abuz.

De aceea nu-l vad fara pata pe MJ, dar nici nu-l judec pentru nimic din ce a facut. Pentru ca el, spre deosebire de alti copiii talentati, a ajuns pe culmi si a dat ceea ce a vrut sa dea, a avut taria sa treaca peste tot, macar un timp... sint alti copii, talentati sau nu, care sint striviti inca din copilarie, si nu-i plinge nimeni.

Edit: mi-a scapat un nu mai sus care schimba sensul a ceea ce am vrut sa spun.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cory vroiam sa iti spun de ieri, apropos de semnatura ta noua, e interesanta.

Ma gandeam, odata, ca Dumnezeu a creat miracolul asta numit Muzica, care leaga oameni si inmoaie suflete. Iar cei carora le e dat si darul de a simti si crea aceasta minunatie, sunt niste alesi!
Mare, mare binecuvantare...sa iti vina de undeva...asa...inspiratia unor melodii asa minunate
Nu vorbesc aici numai de Michael, dar si de clasici, de folclor si de multe....

Scuzati de off topic





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

daca vreti sa vedeti un interviu cu paparazzo care l-a fotografiat pe Michael in ambulanta( de fapt un coleg al lui).Am aflat de pe "hoax" si v-am anuntat si pe voi
http://www.youtube.com/watch?v=5VR-HSc2aM4

Again I say thank you
, thanks to God.
In the past I've gone from – Where is he? To here he is again.



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

nelia : tot ce scrii tu imi suna foarte cunoscut, cu diferenta ca eu nu stiu sa redau in cuvinte.multa lume nu vrea sa inteleaga ca pesoanele talentate, sint si (putin) excentrice.nu in sensul rau, dar altfel.si atunci esti taxat.pentru ca ceilalti au alta scara de valori si te judeca dupa a lor.
o alta idee care am vazut-o la tine, este ca tu cu cit mai tare iti place cineva, cu atit ii vezi mai bine defectele.ba pot sa zic ca eu pe alea ma concentrez mai abitir, pt. ca in rest nu mai e nimic de studiat, totu-i clar ca lumina zilei.
in ceea ce priveste copiii talentati, povestea e foarte lunga.eu am (putin) alta teorie, ca trebuie sprijiniti de (foarte) mici, asa ca Michael, de la virsta la care nu constientizeaza ca acesta este viitorul lor.s-ar putea uneori (daca apar alte necunoscute in ecuatie) sa fie prea tirziu.
dar pt. ca am divagat cam mult, vreau sa zic numai o idee : multa lume se leaga de faptul ca Michael nu era fericit, din diverse motive: ca a fost obligat de mic sa performe (l-am vazut in interviul lui bashir cind a zis ca cistiga la 12 ani cam 300 000 dolari/luna), ca era haituit de toata lumea, etc.eu nu (prea) sint de acord.cind aparea el, toata multimea aceea de fani era in extaz.hipnotizati cu totul.imposibil ca Michael sa nu fii simtit trairea.ajunge pentru 10 vieti asa o stare.

danat : ma bucur ca-ti place semnatura mea.si mie mi-a placut tare, ca de aceea am copiat-o .

Music is art in words.Michael Jackson's words are masterpieces

Mergi la inceput