King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Motanik l-am ascultat si pe 27...nush ce sa zic, e prea scurt ca sa imi dau seama.

Rhoneea am citit si discutiile acelea ulterioare dar nu m-am lamurit, de fapt sunt si mai in ceatza, ca am vazut ca se vehiculeaza ideea ca site-ul ar fi al lui MJ, ceea ce mi se pare total aiurea. Daca am inteles eu bine...

Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Faptul ca zice sunt Michael si apoi rade si zice ca de fapt e Don (Dom)...
Nu stiu ce sa zic. Nu ma indoiesc insa de faptul ca pot exista oameni care sa-l imite f bine. Vedem si pe la tv diferiti care imita persoane publice din Ro atat de bine incat daca ai inchide ochii si nu ai vedea cine vorbeste ai zice ca e chiar persoana imitata.

Citesc si pe site comentariile oamenilor de acolo si cred ca toate chichitele pe care le gasim izvorasc din refuzul mintii noastre de a crede ca Michael chiar nu mai e. Ne agatam de orice amanunt doar-doar ne putem alina durerea si putem spera ca el inca este printre noi.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Salutare, fetelor!

Nu e ceata in Cipru, dar eu simt ca si cum ar fi..si una din aia deasa...Nu stiu ce sa cred, am citit si eu pe site-ul ala, haox si vazandu-le argumentele, ai tinde sa crezi...
Cam asa am simtit si cand am citit "Codul lui Da Vinci", de Dan Brown...
Parca ai crede, pentru ca argumentele sunt logice...Oricum ceva nu se leaga, clar...dar ce???Si acum nu vorbesc de "Codul lui Da Vinci", ci de Secretul lui Michael Jackson...Adevarul nu avem cum sa-l aflam, ca altfel nu s-ar fi angajat atata lume sa pastreze si sa joace o piesa de teatru, daca e adevarat ce se vehiculeaza pe site-ul respectiv...

Ganditi-va la Usher, care a izbucnit in lacrimi si a ingenunchiat in fata mamei lui Michael...Usher e un artist in ascensiune,are nevoie sa fie credibil in fata publicului, ar fi facut el circul asta daca nu credea ca Michael e chiar mort?
Sau confesiunile in lacrimi ale lui Brooke Shields...Bine, se poate presupune ca fiind actrita....poate plange la comanda...

Parca suntem intr-un roman politist...Astept continuarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Hm, numai mie nu imi suna deloc a Michael?
Nici #1 si nici #19. Da, ii sunt copiate inflexiunile si accentele, dar... dulcetea si finetea din vocea lui?

O singura scuza ar putea fi legatura telefonica proasta, dar nici asa. Vocea lui Michael e mult mai calda, o puteti auzi si la Janet, Rebbie, La Toya (surorile lui).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

sunt atatea intrebari si mult prea putine raspunsuri.
poate asa este, totul izvoraste din refuzul mintii de a-i accepta moartea, ne-am transformat in detectivi, ne agatam de nimicuri, cine stie...


Again I say thank you
, thanks to God.
In the past I've gone from – Where is he? To here he is again.



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Buna fetelor! Iar a trebuit sa recuperez cateva pagini bune, ca am cam ramas in urma!

Ce pot sa spun ...m-ati zapacit intr-un mare fel.
Imi doresc ca toata treaba asta sa fie o mare minciuna si dragul de Michael sa stea bine mersi sub umbrelute si cu un cocktail de fructe exotice in mana (asa il vad eu ,deh ).
Dar ceea ce facem noi aici pe DC sunt doar scenarii, in care imaginatia si dorinta noastra de negare sunt alimentate de tot felul de articole, mai mult sau mai putin reale.
Nu mi-o luati in nume de rau, dar ar fi extrem de multe persoane care tb sa fie partase la aceasta conspiratie ( dr., personalul din casa, familia, medicii din ambulanta si cei din spital etc) si nu cred ca un secret de asemenea amploare putea/poate fi tinut de atatea persoane, cazand toate deacord cu fiecare amanunt in parte.

Va pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Si daca am avea certitudinea ca e viu undeva, sincer cate dintre noi l-ar mai iubi cu patima dupa ce ne-a facut sa suferim atat la "moartea" lui?


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Si daca am avea certitudinea ca e viu undeva, sincer cate dintre noi l-ar mai iubi cu patima dupa ce ne-a facut sa suferim atat la "moartea" lui?


.. eu il iubesc oricum

Referitor la gesturile neobisnuite ale lui MJ de la conferinta de presa care anunta concertele de la O2, ele erau de fapt 'pozitii' pentru camerele foto. Fiecare ziar si revistuta a publicat fotografii de acolo, iar Michael poza. Isi cunostea meseria foarte bine

Ah, inca o chestie. Eu cred ca daca Michael si-ar fi planuit si inscenat propria moarta, ar fi iesit mult mai bine, n-ar fi mai existat nici un dubiu... Omul era un perfectionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

si eu

Again I say thank you
, thanks to God.
In the past I've gone from – Where is he? To here he is again.



http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu ma indoiesc ca as fi la fel de patimasa. L-as iubi, da, dar as fi si suparata.
Imaginea unui Michael care se foloseste de durerea unei lumi intregi pt a vinde mai multe albume nu se potriveste cu imaginea omului grijuliu, iubitor pe care o am deja despre el. Pt ca retragerea din ochii mass mediei o putea face fara fast, asa cum am zis a mai stat retras si pana acum. Nu era nevoie sa faca atatia oameni sa sufere, sa renunte la propriile vieti, sa isi dea peste cap tot sa ajunga acolo la capataiul lui, sa piarda bani samd. Michael nu putea fi asa de indiferent la asta, toata viata lui a luptat pt oameni, pt binele oamenilor, nu i-ar fi supus acum la asa chin.

Sigur insa, e ca atunci cand copilul ti s-ar imbata la o petrecere si ar face un accident cu masina pt care nu avea permis. Nu te mai intereseaza cate legi a incalcat si cate griji ti-ai facut pe drumul catre spital, singurul lucru care conteaza e sa il vezi sanatos, sa-l iei in brate si sa-i spui cat il iubesti.


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput