King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Rall, cind am zis de palma care parea murdara si degete galbene, am zis-o cu un ton trist, pentru ca in lumina ultimelor evenimente si informatii legate de medicamentele pe care le lua, mi-am dat seama ca era mina unui bolnav si mina aceea ma face sa cred totusi ca a murit si nu a murit de moarte naturala, ci provocata de acele medicamente de care devenise dependent. Asta nu inseamna ca am intrat cu bocancii in viata lui... m-a deranjat un pic afirmatia ta.

Sintem aici adunate mai multe fete si fiecare il percepe diferit pe MJ. Exista o fata care a intrat aici si care banuiesc ca s-a suparat si in viata reala pentru ca nu se discuta frumos despre Michael. Poate ca o sa deranjeze ceea ce spun, dar eu cred ca exagereaza fetele care se supara pentru ca intram noi, celelalte cu bocancii in viata lui. Nu e sot, nu e prieten, nu e o persoana de linga noi... este un artist, si un artist atunci cind accepta celebritatea, accepta sau ar trebui sa accepte si ceea ce aduce ea. Iar daca e subiect despre Michael si particip la el, mi se pare normal sa vorbesc despre Michael artistul si despre Michael omul in acelasi timp... si cred ca am facut-o cit se poate de frumos, mie chiar imi place Michael Jackson. Dar nu pot sa-l vad sfint si lipsit de orice vina in soarta lui, nu pot sa-l pling si atit, ci simt nevoia sa-l respect ascultindu-i si intelegindu-i muzica si dansul, dar in rest sint libera sa gindesc ce vreau despre el. Bineinteles, in limita bunului simt, dar nu cred ca l-am depasit. Iar daca faptul ca mi-am exprimat gindurile, sentimentele, presupunerile, nelinistile, tristetile legate de el asa cum se le simt, nu asa cum ar trebui simtite presupune ca intru cu bocancii, atunci inseamna ca trebuie sa ma opresc din scris pentru ca altfel nu pot sa scriu.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

cory_box am deschis link-urile dar din pacate eu nu vb engleza si nu in teleg mai nimic de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

cory_box am deschis link-urile dar din pacate eu nu vb engleza si nu in teleg mai nimic de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

fetelor eu v-am urmarit din umbra, pentru ca sincer nu imi place sa stau si sa dezgrop mortii...am spus ce am avut de spus, l-am plans, dar cam atat..cred ca e mult mai bine sa il ascultam in intimitatea casei noastre si sa nu ne apucam sa disecam moartea unui om..oricum, o chestie mi-a atras atentia..mai oameni buni, voua vi s-ar parea normal sa isi fi inscenat moartea?? eu nu cred asa prostie, omul era bolnav si punct..dar presupunand ca ar fi asa, pai atunci ar fi foarte grav..totusi s-au sinucis oameni, altii au stat nedormiti si nemancati pe strazi, un glob intreg a fost indurerat, 3 copii au ramas pe drumuri si se trage de ei din toate partile acum...NU, asta nu ar fi ceva bun, ar fi de condamnat...Michael avea el probl lui, dar vreau sa cred ca era un om intreg la cap

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Buna dimineata fetele! O saptamana cu mult Michael va doresc!
Legat de copii la memorial, si mie mi s-a parut Prince asa, plictisit, fara nici un chef. Iar Blanket mititelul nu avea cum sa isi dea seama de ce se intampla la varsta asta. Paris mi s-a parut prezenta.
Nu mai stiu care din voi, fetelor zicea ceva de asigurarea de viata ca nu a fost incasata in intregime pentru ca de fapt traieste. Pai daca era asa, nu putea sa incaseze nimic din ea, nu? Doar daca o preschimba in altceva, dar atunci s-ar fi aflat de mult...

Cory, de unde stii tu, poate lui Michael ii place sa manac picant, asa ca o insula exotica nu suna prea rau...

Si acum mi s-a lamurit si mie misterul antigravitational al lui Michael...si eu care credeam ca se realizeaza cu magneti...
am facut varza, ies putin, dar I'll be back.


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson



Si eu ma gandisem la magneti dar pe scena nu prea se lega pt ca era impreuna cu dansatorii lui si nu cred ca ar fi nimerit toti exact in locurile cu metal La concertul History din Bucuresti, primul dansator din dreapta era sa cada in nas, a intins mana din instict dar a reusit sa se mentina aplecat.Oricum este foarte greu de realizat si cu pantofii speciali, pe mine daca m.ar tine cineva de picioare si tot nu as reusi


multumesc mult pt lamuriri

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna dimineata Michael, buna dimineata fetelor!
Incep prin a mentiona fetelor care sunt deranjate de comentariile noastre pe marginea mortii lui ca acestea nu vin decat dintr-o mare dorinta de a crede ca Michael traieste undeva, departe de nebunia lumii si e linistit. Daca vreodata s-ar descoperi ca si-a inscenat moartea (desi tot noi cele care speram sa fie asa ne indoim ca ar fi fost posibil, dar nah...asta-i sufletul omului, tot spera ca cineva drag nu s-a dus de tot...) cred ca atunci in prima instanta am fi foarte fericite si apoi am judeca decizia asta ca pe una total nefericita dpdv al fanilor care s-au sinucis, familiei care a trebuit sa treaca prin asta, banilor cheltuiti pt ceremonie, pt calatoriile fanilor participanti din toata lumea samd. Oricum am da-o n-ar fi bine, nu? :) Dar in suflete ne ramane stropul de speranta, ca oriunde ar fi acum, in lumea asta sau in alta, e linistit. Si ne citeste...

Melodia zilei, teribil de dansanta. Imi place si versiunea cu Akon.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Salutare, fetelor!

Mie nu mi-a trecut nici o clipa prin cap ca ar fi viu, am comentat doar aparitia la conferinta de presa unde si-a anuntat concertele, aparitie pe care continui sa o cred cel putin ciudata, si chiar ma gandeam "uite, mai saracu' ce facusera pastilele din el, sa se comporte atat de atipic pentru el..."

Si nu mi se pare nimic rau sa vorbim despre el ca artist, dar ca si om...Ca doar cand ne-am indragostit de el am fost atrase de el si ca om, ca barbat...(ce mai visam eu candva sa-l sarut, ba chiar sa ma casatoresc cu el), si cand comentam cat de sexy era in vreun videoclip, tot la om facem referire..Si e bine ca suntem noi, cele care l-am apreciat si iubit sa comentam si nu cineva caruia ii place sa arunce cu noroi in el...

Am citit link-urile puse de cory...Nu stiu deocammdata ce sa zic. Astept provincia, vorba aia...Sa vedem ce or mai descoperi pe viitor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Rall, cind am zis de palma care parea murdara si degete galbene, am zis-o cu un ton trist (...)Asta nu inseamna ca am intrat cu bocancii in viata lui... m-a deranjat un pic afirmatia ta.


Imi pare rau daca te-am suparat. Nu asta a fost intentia mea. Nu am spus-o nici eu pe un ton furios sau de cearta, ci unul trist.

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Nu e sot, nu e prieten, nu e o persoana de linga noi... este un artist (...) simt nevoia sa-l respect ascultindu-i si intelegindu-i muzica si dansul, dar in rest sint libera sa gindesc ce vreau despre el. Bineinteles, in limita bunului simt, dar nu cred ca l-am depasit.


Aici, da, ne diferentiem. Eu il simt ca pe cineva din familie, chiar daca nu a fost. Insa atata timp mi-am facut planurile in functie de planurile lui, am facut anumite lucururi pentru el, in fiecare an i-am serbat ziua cu alti fani, am facut tort si ne-am bucurat ascultand muzica lui, am vazut 'in grup' concerte live (au mai fost transmisii de genu') chiar daca in fata televizorului, ba chiar am lucrat un timp "pentru el" (adica editand o revista Michael Jackson). Traducere: el este o parte activa din viata mea.

Acum imaginati-va ca sunteti la priveghiul / inmormantarea unei persoane extrem de apropiate (nu vreau sa denumesc persoane gen mama, tata, copilul, caci deja intru eu unde nu imi este permis!) si auziti de pe margine un grup care comenteaza la felul in care sunteti imbracata, la oja de pe unghii, la ochelari, care sa spuna "ia uite, nici nu plange calumea, pe pariu ca era invidioasa pe mort". Asta a fost o paranteza, in dorinta de a intelege reactia mea.

Nu sunt fanatica, stiu ca nu toti il iubesc, indragesc sau macar accepta. Si nici macar nu trebuie Am spus doar ce am simtit, ca sa se inteleaga de ce sunt exagerata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Criss75, rall sunt total de acord cu voi. nu pot sa spun ca sunt impacata cu ideea ca Mike a plecat dintre noi, dar asta este viata. Toti suntem datori cu o moarte mai devreme sau mai tarziu. Acum 2 chestii sunt importante: copiii sa ajunga pe mana cuiva care sa ii iubeasca cu adevarat si sa le vrea binele ( nu sa fie interesat de banii care i-a lasat MJ in urma) si al 2 lea, care ne priveste pe noi, cei/cele care l-am admirat si iubit atatia ani si l-am considerat parte din viata noastra si din familia noastra (cel putin pt mine asa a fost, a fost fratele pe care nu l-a avut niciodata). Noi acum ar trebui sa ne preocupam (dupa parerea mea) mai mult sa ii cinstim memoria, sa purtam mai departe mesajele pe care el le-a transmis, sa facem bine. Si inca ceva, acum poate ca unele persoane nu imi dau dreptate (mai ales cele mai credinsioase), un um nu moare, ci doar un trup, sufletul lui Michael nu e mort si nu va muri niciodata, este acolo unde trebuie sa fie si se odihneste si ar fi bine sa il lasam sa se odihneasca. Nu pun pumnul in gura nimaniu, fiecare e liber sa spuna ce gandeste si ce vrea, dar cel mai important e sa ii cinstim memoria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Sincer, cred ca cel putin noi cei care l-am iubit pe Michael, ar trebui sa-l lasam sa se odihneasca in pace fara sa mai facem speculatii referitoare la faptul ca si-a inscenat sau nu moartea. Si eu mi-as dori sa fie in viata. Oare cine nu si-ar dori?


Sunt total de acord.
Sunt 17 ani de cand eu, in fiecare zi, am vorbit si am disecat fiecare miscare si fotografie de-a lui, actiune ori locatie. Pentru prima data de cand il stiu simt insa nevoia de liniste. Pur si simplu o simt. Liniste si respect.

Nu mai vreau sa ne dam noi cu parerea despre viata lui, sa facem presupuneri urate despre familie ("erau invidiosi!", "a avut timp sa se dea cu oja", "eh, de fapt n-au plans, stiu eu, de aia si-au pus ochelari", "palmele pareau murdare si avea degete galbene" ). E ceea ce l-a deranjat pe Michael cel mai mult, sa faca cineva presupuneri despre tine, despre familia ta, sa te judece, sa se bage cu bocancii acolo unde nimeni nu a fost invitat

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)


rall : pentru ca ma grabesc foarte tare si primul mesaj care l-am vazut era al tau (cam virulent, e drept) am sa-ti raspund repede :
tu crezi ca daca vroiam sa ma abtin cu oja rosie chiar nu puteam ? ai impresia ca nu stiam la ce sa ma astept ?
nu ma cunosti, dar pot sa-ti zic ca atunci cind deschid gura/calculatorul, o fac de obicei documentat, asa ca rareori mi se intimpla sa ma prinda cineva pe picior gresit.daca totusi este asa, eu sint prima care recunosc, nu ma jenez si nu ma hazardez intr-o discutie din care ies sifonata.acum insa nu e genul asta de situatie.sa revenim :
oricit iti place sau nu, ceea ce am scris mai sus , este adevarat.multumesc daca ma crezi asa de inteligenta (chiar sint, nu te inseli ), insa nu si originala (in cazul asta ma refer).am copiat si eu pe altii.si acolo sint unii care sint si pshihologi de profesie, asa ca ca ma risc sa zic ca-i cred.
Michael a murit in 25 iunie, iar memorialul s-a tinut in 7 iulie (sper sa nu gresesc, ca nu am timp sa caut).deci vreo 2 saptamini, de cind a murit tatal sau.ca femeie, pot sa-ti spun ca cea mai scumpa oja nu tine atitea zile.deci, sint proaspat lacuite. si rosii, inca o data.ca i le-a facut matusa janet, ca fetita e cocheta, whatever.aaaa, ce-i cu asta ? pai, tot ce facem noi, cum ne miscam, cum reactionam, cum ne purtam parul, cum ne imbracam, etc. sint simboluri si mesaje catre ceilalti.ca ne place noua sau nu, asta e.si lumea te judeca dupa ele.da, am auzit de mani****re, in care poti sa truchezi toate astea, dar nu e cazul la copii.ca lumea birfeste in astfel de situatii si in altele similare si ca nu ne convine, este exact din cauza ca unele lucruri sint adevarate.

aaaa, si ca era sa uit.i totally agree cu nelia, ca atunci cind alegi viata de artist trebuie sa te astepti atit la adulatie, cit si la critica.direct proportional cu ceea ce faci (trebuie sa-ti asumi faptul ca esti un exemplu, chiar fara ca sa vrei).pina si cind scrii pe net, unii te aproba, altii te dezaproba.si daca te expui, sa te astepti ca vei intilni si persoane ca mine care despica firul in 10 (si care se uita si daca oja e rosie, proaspata, cind, de ce asa, de ce atunci...).asta-i viata de artist, cind esti vesel, cind esti trist, ca sa termin totusi intr-o nota amuzanta.to be continued.

Mergi la inceput