King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Motanika, ma gandesc daca n-ar fi bine sa treci pe prima pagina si membrii fanclubului Michael Jackson.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna fetelor, ma alatur si eu clubului Michael Jackson. Este o idee buna sa treceti membrii fan clubului pe prima pagina. Imi pare tare bine ca exista aceasta sectiune la forum, Mike chiar merita asta. sa va spun in cateva cuvinte si povestea mea, am 27 de ani si il port pe Mike in suflet din '92. Sunt inca bulversata de disparitia lui si as vrea sa incercam sa facem ceva pt a-i cinsti memoria. O sa va spun mai multe din ce avem in plan pe parcurs. Vroiam sa va propun si eu o melodie pt zilele urmatoare. Este vb de You are not alone. Oricum el este alaturi de noi acolo de sus si ne va auta in lupta pe care o ducem fiecare. Eu de ex am facut acum 12 zile o inseminare in Ungaria, si sunt sigura ca Mike de acolo de unde este a avut o contributie. Este pt prima data intr-un an si jumatate cand imi gaseste un medicul un folicul pe cm natural. El iubea copii mai presus de orice si cu siguranta se va ruga pt noi cele care ne chinuim sa dam viata unui suflet nevinovat.
Va pup si ma bucur ca m-ati primit in grupul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sint si mai trista! Am citit acum ca mama lui MJ e suparata ca e vorbit barbatu-sau de rau! Ca cica el nu a facut nimic rau, nepotii il iubesc, ca ceea ce a facut a fost in continuarea educatiei data de ea copiilor lor. Of, nu-mi da mie copilasii aia sa-i cresc!?! Sint in acelasi mediu in care a fost si tatal lor si bine nu are cum sa le fie. Asa cum nu le nici copiilor-vedete de peste tot din lume. Talentul e talent si sint de acord sa fie exploatat, pentru ca altfel moare necunoscut. Dar aceasta exploatare trebuie sa fie facuta tinind tot timpul copilul in centru, nu banii! Cind e adult si devine celebru peste noapte, se poate ca acesta sa gaseasca singur metode de a trai cu faima, dar cind esti copil, esti direct responsabil de soarta lui, mai ales cind parintele e cel care il impinge.

Noi avem aici un talent, un copil care s-a lansat la 12 ani intr-un domeniu greu pentru un artist adult, darminte pentru un copil: jazzul (iubirea mea numarul 2!). Si atit de incintata sint ca tatal ei se ocupa de ea (ambii parinti sint muzicieni, poate de aceea), dar fata isi vede de scoala ei, studiaza si muzica paralele, si, printre picaturi, avem si noi sansa sa o vedem. Acum are 15 ani si are concerte, dar totul cu masura... Ea cinta jazz, dar poate aborda orice gen de muzica, absolut orice, are o voce su-per-ba!!! Sincer, cred ca e singurul copil al carui talent este exploatat nu pentru bani, ci pentru simpla placere a ei de a cinta, si a noastra, celor care iubesc muzica, de a o asculta.

Va pun o inregistrare de la un concert gratuit, in aer liber, in ploaie libera mai bine spus, ca a ascultat-o lumea sub o ploaie torentiala, nu a plecat nimeni acasa pina nu a terminat... Concert la care am fost si eu saptamina trecuta. Si mi-a placut ca la al doilea bis a zis ca mai cinta doar un cintec, ca nu o lasa tata sa cinte mai mult, stiti voi cum sint parintii, ca trebuie sa dorm si sa-mi conserv vocea. Bravo tati de copil super-super-talentat! Asa se procedeaza! Fata aceasta are toate sansele si timpul sa fie si celebra, adica sa-si puna in evidenta talentul incredibil cu care s-a nascut si pe care il fructifica cu multa, multa munca, sa aiba si scoala, si cunostinte solide de muzica, si copilaria ei (citeam intr-un interviu cu ce-i place sa se joace si ca parintii ei sint cei care, in ciuda programului incarcat, i-au spus mereu ca un copil de virsta ei trebuie sa aiba minim 2 ore de joaca si relaxare pe zi)...

Asta cred ca si-ar fi dorit si Michael, asa cred ca ar fi putut sa fie un om total implinit si nu un om trunchiat, cu atitia demoni interni care i-au sfisiat viata, cum frumos scria cineva intr-un interviu. Asa ar trebui sa se procedeze cu totii copiii talentati... Din pacate, si in trecut si acum, nimeni nu face asta. Parintii sint atrasi in cursa asta a swou-ului cu orice pret, a mentinerii faimei cu orice pret, trecind peste copil, peste nevoile lui, peste virsta lui... Eu i-as da in judecata pe toti, ginditi-va ca toti marii talentati mici au sfirsit-o rau! Toti!

http://www.youtube.com/watch?v=mbjk9EdEgYw&feature=related

Aici e site-ul ei: http://www.nikkionline.ca/

Daca doriti sa o ascultati, sint o gramada de filmulete cu ea cintind... O ador! Si sper sa reuseasca sa se mentina pe o linie plutitoare toata viata ei, indiferent de urcusurile si coborisurile carierei. Are atitea exemple triste in urma ei, lumea nu mai are nevoie de inca un copil distrus!

Am simtit nevoia sa fac aceasta paranteza, mai mare ce-i drept, ca sa intelegeti de ce sint furioasa si trista pentru soarta lui Michael Jackson si, din pacate, a prea multor artisti care au avut aceeasi soarta. Si nimeni nu plateste niciodata, ei mor, si altii se imbogatesc de pe urma acestor talente, chiar si dupa moartea lor. Intr-o capsula a timpului eu as face o sectiune speciala in care as pune aceste vieti si in care as atrage atentia: nu faceti ca noi, ca ii distrugeti!!!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

rall: britney spears chiar mi-a placut cindva, si-acum uneori ma mai scapa cite un ooops! i did it again (pentru ca se potriveste in context, nu de alta).dar come on, mi se pare o insulta sa fie linga Michael.
tot oarecum nepotrivit mi s-a parut si sa-l vad pe Michael linga usher (dar pe el il scuzam, ca a plins la ceremonial si stim ca-l iubeste tare-tare).dau mai jos un link cu Michael feat.chris tucker& usher, pe care in mod sigur l-ati vazut; nu-i nimic, puteti eventual sa-l revedeti ca Michael e foarte dragut aici; mai la final se si trinteste pe jos, probabil de tare ce se distreaza :

http://www.youtube.com/watch?v=p_8t-e-F2qs&feature=PlayList&p=EF3D96907B697D88&playnext=1&playnext_from=PL&index=10

o sa va intrebati ce mai am si cu usher.pai, absolut nimic, dar e prea tinerel, si dupa parerea mea anumite persoane nu pot sta linga Michael (nici din greseala) decit dupa ce au o cariera (una solida, vreau ca sa spun).ori asta se stie ca inseamna ani (care sa valideze ca opera lor a rezistat timpului).si asta daca se apuca de timpuriu de treaba (ca Michael la 5 ani).si cind zic cariera ma refer la stevie wonder, freddie mercury, quincy jones, kenny rogers, paul mccartney, mick jagger, slash (care au facut duet cu Michael).dar probabil ca Michael le-a facut o favoare la tinerele talente gen timberlake (numai sa nu si-o fi luat in cap).ok, justin e bun, cinta super (sexy back e preferatul meu), dar nu e Michael, sa fie clar (il copiaza cu mai mult sau mai putin succes).
dar Michael a mai lucrat cu foarte multi altii (donna summer), nu numai cintareti (eddie murphy), oare cum se explica ca nu au venit nicicare la ceremonial ? foarte ciudat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

nelia : abia acum am vazut ca ai scris.chiar ma intrebam unde ai disparut.mamaaa, dar ce mic ai scris.precis ca e ceva mai dubios, este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

cory_box, dar stii de ce se trinteste pe jos? Eu stiuuu!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

cory_box, dar stii de ce se trinteste pe jos? Eu stiuuu!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




De ce ?de ce? ;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Sint si mai trista! Am citit acum ca mama lui MJ e suparata ca e vorbit barbatu-sau de rau! Ca cica el nu a facut nimic rau, nepotii il iubesc, ca ceea ce a facut a fost in continuarea educatiei data de ea copiilor lor. Of, nu-mi da mie copilasii aia sa-i cresc!?! Sint in acelasi mediu in care a fost si tatal lor si bine nu are cum sa le fie. Asa cum nu le nici copiilor-vedete de peste tot din lume. Talentul e talent si sint de acord sa fie exploatat, pentru ca altfel moare necunoscut. Dar aceasta exploatare trebuie sa fie facuta tinind tot timpul copilul in centru, nu banii! Cind e adult si devine celebru peste noapte, se poate ca acesta sa gaseasca singur metode de a trai cu faima, dar cind esti copil, esti direct responsabil de soarta lui, mai ales cind parintele e cel care il impinge.

Noi avem aici un talent, un copil care s-a lansat la 12 ani intr-un domeniu greu pentru un artist adult, darminte pentru un copil: jazzul (iubirea mea numarul 2!). Si atit de incintata sint ca tatal ei se ocupa de ea (ambii parinti sint muzicieni, poate de aceea), dar fata isi vede de scoala ei, studiaza si muzica paralele, si, printre picaturi, avem si noi sansa sa o vedem. Acum are 15 ani si are concerte, dar totul cu masura... Ea cinta jazz, dar poate aborda orice gen de muzica, absolut orice, are o voce su-per-ba!!! Sincer, cred ca e singurul copil al carui talent este exploatat nu pentru bani, ci pentru simpla placere a ei de a cinta, si a noastra, celor care iubesc muzica, de a o asculta.

Va pun o inregistrare de la un concert gratuit, in aer liber, in ploaie libera mai bine spus, ca a ascultat-o lumea sub o ploaie torentiala, nu a plecat nimeni acasa pina nu a terminat... Concert la care am fost si eu saptamina trecuta. Si mi-a placut ca la al doilea bis a zis ca mai cinta doar un cintec, ca nu o lasa tata sa cinte mai mult, stiti voi cum sint parintii, ca trebuie sa dorm si sa-mi conserv vocea. Bravo tati de copil super-super-talentat! Asa se procedeaza! Fata aceasta are toate sansele si timpul sa fie si celebra, adica sa-si puna in evidenta talentul incredibil cu care s-a nascut si pe care il fructifica cu multa, multa munca, sa aiba si scoala, si cunostinte solide de muzica, si copilaria ei (citeam intr-un interviu cu ce-i place sa se joace si ca parintii ei sint cei care, in ciuda programului incarcat, i-au spus mereu ca un copil de virsta ei trebuie sa aiba minim 2 ore de joaca si relaxare pe zi)...

Asta cred ca si-ar fi dorit si Michael, asa cred ca ar fi putut sa fie un om total implinit si nu un om trunchiat, cu atitia demoni interni care i-au sfisiat viata, cum frumos scria cineva intr-un interviu. Asa ar trebui sa se procedeze cu totii copiii talentati... Din pacate, si in trecut si acum, nimeni nu face asta. Parintii sint atrasi in cursa asta a swou-ului cu orice pret, a mentinerii faimei cu orice pret, trecind peste copil, peste nevoile lui, peste virsta lui... Eu i-as da in judecata pe toti, ginditi-va ca toti marii talentati mici au sfirsit-o rau! Toti!

http://www.youtube.com/watch?v=mbjk9EdEgYw&feature=related

Aici e site-ul ei: http://www.nikkionline.ca/

Daca doriti sa o ascultati, sint o gramada de filmulete cu ea cintind... O ador! Si sper sa reuseasca sa se mentina pe o linie plutitoare toata viata ei, indiferent de urcusurile si coborisurile carierei. Are atitea exemple triste in urma ei, lumea nu mai are nevoie de inca un copil distrus!

Am simtit nevoia sa fac aceasta paranteza, mai mare ce-i drept, ca sa intelegeti de ce sint furioasa si trista pentru soarta lui Michael Jackson si, din pacate, a prea multor artisti care au avut aceeasi soarta. Si nimeni nu plateste niciodata, ei mor, si altii se imbogatesc de pe urma acestor talente, chiar si dupa moartea lor. Intr-o capsula a timpului eu as face o sectiune speciala in care as pune aceste vieti si in care as atrage atentia: nu faceti ca noi, ca ii distrugeti!!!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




nelia : am ascultat fetita, e foarte talentata si probabil ca are sanse mari sa se realizeze.
dar, in regula cu ce ai scris, e muuult mai complicat probabil de crescut un copil talentat.e rau si daca il obligi sa munceasca de mic (in directia dezvoltarii talentului), dar e rau si daca il indemni sa faca altceva (pt. ca tu nu stii cu ce se "maninca" chestia respectiva).e clar ca tatal lui michael era un tiran, insa daca s-ar fi purtat frumos cu el, eu nu vad o chestie tocmai rea ca i-a incurajat talentul de mic.acum, in mod sigur ca numai talentul urias al lui Michael l-a scos din anonimat, dar faptul ca a ajuns megastar se datoreaza in parte si faptului ca s-a ocupat de muzica foarte de timpuriu (Jackson 5).va rog sa nu-mi sariti in cap ca nu am vrut deloc sa scriu ca taica-su e de treaba, nici vorba, numai ca pina la urma asa prost am explicat ca asa reiese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

cory_box, dar stii de ce se trinteste pe jos? Eu stiuuu!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




nelia : habar n-am. de ce se arunca pe jos ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

scuze nelia : acum am vazut ce prostii am scris : am vrut sa zic in legatura, nu in regula

Mergi la inceput