King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

hey :)

sper ca ma primiti si pe mine,mai intarziata dar iubitoare de tot ce inseamna Michael Jackson :X :(

Hold me
Like the River Jordan
And I will then say to thee
You are my friend

Carry me
Like you are my brother
Love me like a mother
Will you be there

Oh, love

Weary
Tell me, will you hold me
When wrong will you scold me
When lost will you find me

But they told me
A man should be faithfull
And walk when not able
And fight 'til the end
But I'm only human

Everyone's taking control of me
Seems that the world's
Got a role for me
I'm so confused
Will you show to me
You'll be there for me
And care enough to bear me

(Hold me)
Show me
(Lay your head lowly)
Show me
(Softly then boldly)
Yeah
(Carry me there)
I'm only human

(Lead me)
Hold me
(Love me and feed me)
Yeah, yeah
(Kiss me and free me)
Yeah, yeah
(I will feel blessed)
I'm only human

e una din melodiile mele de suflet...cum o poti asculta fara sa te miste macar un pic :X:X

si ceea ce spune Michael la sfarsit,oh... :(
In our darkest hour
In my deepest despair
Will you still care
Will you be there
In my trials
And my tribulations

Through our doubts
And frustrations
In my violence
In my turbulence
Through my fear
And my confessions
In my anguish and my pain
Through my joy and my sorrow
In the promise
Of another tomorrow
I'll never let you part
For you're always in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Din cate am citit eu nu s-a convertit la islam. Citea foarte mult despre asta ca sa vada despre ce e vorba insa nu a apucat sa faca pasul asta. Marcel Avram (parca asa se numeste impresarul de origine romana pe care l-a avut) zicea ca avea o biblioteca imensa si ii placea sa citeasca. La fel de mult a citit si despre clonare din cate stiu eu. A fost tare entuziasmat de proiectul "oaia Dolly" si cory_box si eu iti impartasesc parerea. La banii si pozitia lui, clar nu era mare lucru. Tot prin presa straina am gasit o declaratie a unui sofer de-al lui (cine mai baga mana in foc ca e reala?!) care l-ar fi dus la un congres despre clonare. Si povestea ca era agitat si entuziasmat ca un copil mic, abia astepta sa ajunga acolo si sa afle mai multe. Indiferent daca a fost asa sau nu, clar pe langa geniul lui muzical si talentul artistic voia sa afle cat mai multe si despre alte domenii si se documenta bine. Si asta spune mult despre el!

Pe unele site-uri apare informatia cum ca Neverlandul are deja un alt prorpietar? E pe bune? Si ca practic dupa moartea lui i s-a triplat valoarea, cumparatorul platind 100 mil. Eu sunt blonda de fel si nu imi dau seama daca stirea ascunde o specula imobiliara sau e pe bune...?

Alexia pt fetita ta!
nelia mai mai ca ma faci si pe mine sa incep sa ma intreb...de conspiratii.






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:




Fara cuvinte.......ce se mai poate spune...era ...SUPERB.....era...PERFECT

[poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

Se spune,dupa cum am auzit si eu azi la stiri ca cel mic,Blanket,ar fi clona lu MJ datorita asemanarii dintre cei doi.Nu prea cred dar...hmm...oare e de rau ca-mi doresc sa fie adevarat?

http://www.youtube.com/watch?v=S5upJ1I_jDY Iata linkul catre videoclipul meu preferat :X...e genial!

hm..nu stiam cum sa pun direct vidoeclipul asa ca am dat link..dacaputei sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum fac asta v-as fi recunoascatoare...musumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Va salut !
tot citesc si-aici zilnic, ma uit la melodii, nu pot sa nu va pun intrebarea urmatoare :
de ce nu organizati in memoria lui Michael un dans , asa cum au facut cei din Stockholm ? Ca tot vreti sa va intalniti sa dansati ca el,pe muzica lui. ar fi asa greu ? Nu cred. Greu a fost pt primii, coregrafia e facuta, melodia e aleasa, mai trebuiesc cateva repetitii si o aprobare de la primarie (presupun) pt a dansa un minut intr-un loc public. Si mai cred ca data potrivita ar fi in august, cand ar fi fost aniverasea lui. ar fi super, sunt sigura ca dupa cei din Stockholm vor urma altii, si altii...
daca se face asa ceva, eu promit sa vin cu copilul, il invat si pe el pasii

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamagio spune:

Sunt noua pe aici si tot am citit prin forum si nu am indraznit sa scriu pana acum , dar cand este vorba de un geniu al muzicii si al scenei cum a fost Michael nu te poti abtine sa nu scrii cateva randuri.
Este trist ca ne-a parasit atat de repede, sincer parca nici acum nu-mi vine sa cred ca a murit eu am sa-l plang mereu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamagio spune:

ainex_po Extraordinar videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Luny ma bucur sa te vad pe aici!

bun venit si restul!

eu habar nu aveam de chestia asta cu clonarea..

azi am mai vazut ceva:
http://stirileprotv.ro/show-buzz/michael_jackson/michael-era-steril-copiii-sunt-ai-lui-klein-zice-un-iubit-al-doctorului.html

nu stiu zau cand o sa se opreasca toate astea..

Ainex vezi ca sus sub butoanele de Bold, Italic si restul ai si unul pt youtube si pui linkul intre cuvintele alea [tube ]link[/ tube].. sper ca ai inteles ce am zis..

si tot pt fetele noi: in fiecare zi cineva propune melodia zilei si apoi fiecare isi da cu parerea ce (nu) ii place.. rezumatul melodiilor se gaseste pe prima pagina..

las pe altcineva sa propuna o melodie.. ca eu am propus zilele trecute..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ati ales melodia zilei ?
ce ziceti de www.youtube.com/watch?v=cHbV-bHggu4&feature=related" target="_blank"> asta

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Vai mie imi place mult Smooth Criminal!
ritmul ala imi suna in minte in continuu.. si bineinteles ca trebuia sa vina cu ceva nou MJ.. cu ce? cu acele ghete magice cu care sa invinga gravitatia.. in videoclip s-au folosit sfori si alte nebunii.. dar trebuia pusa si in scena miscarea si atunci a venit ideea cu acele ghete:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Smooth_criminal_patent.png
http://www.shoppingblog.com/blog/6280919

iar in video-ul cu live-ul in minutul 4:10 cand vine nenea cu fumigena ei se duc pe panou cu tintele care se agata de ghete.. iar la minutul 4:22 unul din dansatori ramane putin blocat acolo..

cui putea sa ii vina asa o idee? nimeni altul decat MJ!!

- videoclipul

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput