King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mie imi place cea din 0.08 din colajul de poze de mai sus.

Mey, eu nu stiu de ce, astia spun ca e exclusiv, dar eu vazusem acum citiva ani si videoclipul cu accidentul de la Pepsi, cred ca intr-un interviu de-al lui. Nu cred ca e prima data cind e difuzat... Si mi s-a mai intimplat sa vad poze sau filmulete pe care astia le prezinta ca fiind difuzate pentru prima oara si eu le stiam... nu stiu daca sint trei vazute pentru prima oara de mine, unul cu copiii si doua de la inregistrari. De exemplu, pe cel in care danseaza in masina prietenului lui scria ca e pentru prima oara, ca e exclusiv, si eu il vazusem de ceva vreme intr-un interviu de-al lui, in care povestea cit de liber s-a simtit in vacanta... si cel cind se duce el la cumparaturi si in magazin era si bona si se da pe carutul de cumparaturi... Si cele de la Neverland. Cel putin videoclipurile melodiilor le stiam chiar pe toate. Nu va mai luati pe astia care spun ca e exlusiv sau ca e pentru prima data difuzat, ca o fac numai pentru bani. Pur si simplu iau lucruri difuzate de mult, pe care lumea le-a uitat si le prezinta in exclusivitate... Numai ca unii nu uita ce vad.

La voi e 5.37, vin mai incolo sa vad daca a propus melodia zilei, daca nu, propun eu una, care nu e chiar super frumoasa, dimpotriva, sint sigura ca nu va placea la multa lume, dar mie mi-a placut de cind am vazut videoclipul pentru ca danseaza suuuuper! Si cred ca a vrut sa spuna multe de tot cu aceasta melodie... mi se pare foarte aproape de cel pe care mi l-am imaginat eu ca e, mai ales in ultima perioada.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

nelia, e adevarat ca video-uri de la filmarile Pepsi erau si pana acum, insa nu exact acesta si parca nu atat de detaliat (sau din unghiul acesta). Despre celelalte da, erau de demult, gen cel cu dansul in masina ori cu Paris.

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Probabil ca e nou pentru ca e integral si filmat din alt unghi, nu stiu, dar mie tot mi se pare cunoscut.

Pina la urma se pare ca acea carte a lui Halperin pare a fi un mare fis, un balon umplut cu aer in sensul ca nu aduce nimic nou - am citit acum un articol in The Gazette.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu stiu cum ziceti ca ati vazut clipul cu filmarea la Pepsi caci pe unde citesc si aud Michael a interzis sa fie difuzat atata cat traieste el. Reclama o mai vazusem si eu dar niciodata imaginea cu parul lui arzand si aia care dau navala sa-l stinga si apoi el fara par in mijlocul capului.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

pentru melodia zilei.

Don't Try To Understand Me
Just Simply Do The
Things I Say


Multumim pentru linkul din pagina principala . Tare buna e poza.
anka77 m-am uitat la clipul respectiv si . Doamne cata imaginatie ca sa pui in scena un asa sentiment si sa il traiesti din plin si sa ii faci si pe cei care il privesc sa simta intens totul...Intr-adevar e ...fara cuvinte!
Am vazut si eu de aseara pozele cu picioarele lui. Sper ca acum mananca tonele de hartiie mazgalita cu cerneala toti cei care sustineau ca si-a albit piele de fitze sau din alte ratiuni idioate. Stiti, pana la urma am invatat in viata ca avem tendinta sa ii judecam pe ceilalti prin prisma a ceea ce suntem noi. Deci magarii care au scris ca a facut asta intentionat, probabil ca in locul lui atat i-ar fi dus capul sa faca.

Nu vreau sa ma enervez. Omul asta care avea picioarele asa, cand pasea pe scena facea minuni cu ele. Indiferent cat ar fi suferit, cand auzea muzica era de neoprit in a transmite buna dispozitie si dragoste, multa dragoste....in toate formele ei.

Michael.

Ma uit acum la linkul cu poze ca l-am pierdut pe drum.



Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, Motanik, probabil ca asa este, e un pic mai mult in cel difuzat acum. Dar daca el a spus sa nu fie difuzat, de ce o fac acum? Ajung din nou la intrebarea pe care am pus-o atunci cind au inceput sa apara filmulete si poeze cu copiii, de data asta cu fata clara. Nu ar trebui sa fie lasati sa difuzeze lucruri pe care el nu a vrut sa le arate, macar din respect. Eu una chiar nu tin neapart sa-i vad nici scalpul ars, desi m-am uitat o data rapid la noul filmulet, nici picioarele, daca or fi ale lui... nici nu am dechis pozele, mi se pare dezgustator ce fac.

Imi place sa citesc despre viata lui, sa aflu cine a fost in realitate, dar nici chiar asa... exista o limita a bunului simt in orice... Am vazut ieri un filmulet in care unul care i-a inchiriat o casa lui Michael descria viata lui si a copiilor in acea casa. Omul parea sincer si spunea ceea ce trebuie sa spuna, dar cea care il intreba, reportera, desi e mult sa o numesc asa, il intreba: nu-i asa ca lasa o mizerie de nedescris in urma - nu, totul era curatat cu profesionalism, MJ era un adevarat gentleman; cum dormeau - MJ dormea in dormitorul lui si copiii, toti trei, intr-un dormitor alaturi. Aveau paturi separate copiii? - Da, aveau paturi separate, dar apropiate pentru ca era un dormitor pentru un singur pat, dar dormeau fiecare in patul lui, mereu in aceeasi camera si le placea asa, stateau seara si citeau si se simteau bine impreuna. Dar MJ dormea sigur in dormitorul lui? - Da, cind ma duceam pe acolo, l-am gasit intotdeauna in dormitorul lui si copiii in dormitorul de alaturi. Etc.... ce rost aveau aceste intrebari? Ce voia acea duamna reporterita sa demonstreze? Ca MJ dormea cu proprii copii in pat... Si? Si sotul meu doarme cu toti trei. Ca cei trei copiii dormeau impreuna? Inca o data... si????

Sincer, mi-a placut sa vad una din casele in care a stat, unde isi bea cafeaua, unde dormea, unde dormeau copiii... sa mi-l imaginez in toate acestea, nu e un om oarecare, ci un mare artist... si cred ca pe undeva, desi eu spun ca nu, am si o bucatica de stofa de fan in mine. Imi plac filmele biografice despre artistii si geniile pe care le iubesc, imi place sa aflu cum erau, ce faceau, unde scriau etc. Dar atit, cind se intra cu bocancii in viata unui om, deja nu ma mai intereseaza. M-au deranjat foarte tare acele intrebari ale celei care lua interviul.

Am cautat un filmulet despre cum a fost facuta melodia zilei si nu am gasit. Stiti ceva? Imi place mult sa vad filmarile la videoclipurile lui, sa vad cum s-a muncit, nu numai rezultatul final.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Am revenit. Am vazut super colajul de foto. bulinuta si eu zic ca e la 2.07.

Am vazut si reclama la pepsi. intr-adevar a avut de suferit mult. E groaznic cand ai o arsura mica, dar la un astfel de nivel, cred ca e foarte dificil de indurat. Nu vreau sa mai vad a doua oara partea asta din reclama.

Aveti idee cumva ce semnificatie avea faptul ca isi punea banda aia alba pe degete uneori? N-am reusit sa aflu si sunt tare curioasa la ce il ducea cu gandul. Stiu ca "banda" de pe mana dreapta semnifica lupta importiva saraciei. insa chestia cu degetele bandajate, n-am gasit-o inca.



Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu am citit doua lucruri: degetele, trei dintre ele, au fost arse atunci cind a dus mina la par si le-a purtat bandajate un timp, pina s-au vindecat... apoi, ca si faptul ca purta o singura manusa, a devenit un simbol si un fel de a se imbraca. Multe din ce avea Michael pe el erau simboluri, unele numai de el stiute. In alta parte am citit ca si manusa si bandajul degetelor vine de la faptul ca incerca sa ascunda aspectul inestetic al pielii din cauza de vitiligo... Dupa parerea mea, artistii au tot felul de lucruri proprii care ii diferentiaza de toti ceilalti si pentru mine sint simbolurile lui: palaria, ochelarii, manusa, pantalonii mai scurti si ciorapii albi, degetele bandajate... il definesc, cind le vezi impreuna sau chiar separta, gindul iti fuge automat spre MJ!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, si pe mine m-a scarbit asta, ca parca abia asteptau sa scoata pe piata filmuletul asta. Dar ca ne place sau nu, orice e legat de Michael zilele astea vinde la greu, fie ca e pix sau interviu vu soferul.
Imi pare rau ca mass media nu tine cont de nimic, pt ei nu exista limita bunului simt, pt ei exista stiri de senzatie care le asigura multi bani. Si restul nu mai conteaza.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Uitati, poza de aici spuneam ca-mi place, dar nu o gasesc. Inca nu am gasit-o pe cea cui bebele, dar o gasesc eu.
http://www.nme.com/news/daily-gossip/46140

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput