King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Daaa, am vazut pe net despre Bravo Legende si am si sunat-o pe mama sa mi-o cumpere daca o mai gaseste. A iesit azi pe piata se pare.

Nelia, am citit azi The Sun si ma gandeam la tine, ca ne-ai povestit despre nenea ala si cartea lui, povesteau si astia despre ea. Ba mai mult, dadeau fragmente in care se povestea, se pare, despre relatiile homosexuale ale lui Michael cu un actor si un tamplar, despre escapadele lui la moteluri ieftine, imbracat in femeie. Cred ca sunt mizerii menite sa aduca multi bani, chiar daca Michael a fost gay nu cred ca ar trebui sa iasa detalii picante la suprafata acum, viata lui intima trebuia si trebuie sa ramana intima.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ah si sa nu uit, tot in Sun am citit ca porducatorii AEG sunt in pregatiri pt un tribut adus lui Michael pe 02 Arena, nu s-a stabilit data inca (ma gandesc la 29 august insa) dar numele de pe lista includ Leona Lewis, Usher si Justin Timberlake. Nu se vrea ceva sobru ci un spectacol unde sa se celebreze muzica lui Michael, invitatii probabil cantand coveruri la melodiile lui.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Ah si sa nu uit, tot in Sun am citit ca porducatorii AEG sunt in pregatiri pt un tribut adus lui Michael pe 02 Arena, nu s-a stabilit data inca (ma gandesc la 29 august insa) dar numele de pe lista includ Leona Lewis, Usher si Justin Timberlake. Nu se vrea ceva sobru ci un spectacol unde sa se celebreze muzica lui Michael, invitatii probabil cantand coveruri la melodiile lui.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building



Pacat ca nu l-au celebrat cand inca era in viata. Ar fi trebuit sa faca un asemenea concert probabil anul trecut cand a implinit 50 de ani. Poate i-ar fi dat incredere in sine, forta sa renunte la medicamente. Nu stiu, hai ca am inceput sa aberez. De fapt ce vroiam sa subliniez e ca omul trebuie apreciat atat timp cat e in viata. Dupa ce moare poti sa faci orice, ca ...oricum e mort.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Buna
Am recuperat ce ati scris, n-am apucat insa sa vad toate linkurile.
Despre Black or White ce pot sa spun decat ca e confirmarea pt a mia oara ca era un adevarat entertainer. Cand are momente in care ii flutura camasa descheiata.....pe mine m-a dat gata. Nu stiu de ce imi starneste chestia asta a lui asa sentimente, insa imi place la nebunie.

I'm Not Going To Spend
My Life Being A Color
Clar as putea zice ca a abordat toate culorile din lume daca pot spune asa. Oricum, personalitatea lui transforma totul de fiecare data in culori calde si placute. Cand te uiti la el si il asculti nu poti vedea altfel viata decat intr-o culoare naturala, calma, calda si plina de dragoste. Nu s-a multumit sa fie ceva bine definit si banal. E un buchet ales de culori rare.


raman in zona sa recuperez linkurile pe care le-ati pus.





Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

Buna.

Eu nu am intrat in weekend si abia am reusit sa citesc toate paginile. Ce pot sa (mai) spun… Sa il tinem cat mai mult aproape de noi prin cuvinte frumoase! Pacat, pacat, pacat, o MARE pierdere! Chiar daca cei vinovati vor plati, nimeni si nimic nu il va readuce printre noi.

Pt. ca tot am stat pana la ora asta (si e trecut de 12), propun ca melodia zilei sa fie melodia mea de suflet ‘Will you be there’.
Auditie placuta…



Hold Me
Like The River Jordan
And I Will Then Say To Thee
You Are My Friend

Carry Me
Like You Are My Brother
Love Me Like A Mother
Will You Be There?

Weary
Tell Me Will You Hold Me
When Wrong, Will You Skold Me
When Lost Will You Find Me?

But They Told Me
A Man Should Be Faithful
And Walk When Not Able
And Fight Till The End
But I'm Only Human

Everyone's Taking Control Of Me
Seems That The World's
Got A Role For Me
I'm So Confused
Will You Show To Me
You'll Be There For Me
And Care Enough To Bear Me

(Hold Me)
(Lay Your Head Lowly)
(Softly Then Boldly)
(Carry Me There)

(Lead Me)
(Love Me And Feed Me)
(Kiss Me And Free Me)
(I Will Feel Blessed)

(Carry)
(Carry Me Boldly)
(Lift Me Up Slowly)
(Carry Me There)

(Save Me)
(Heal Me And Bathe Me)
(Softly You Say To Me)
(I Will Be There)

(Lift Me)
(Lift Me Up Slowly)
(Carry Me Boldly)
(Show Me You Care)

(Hold Me)
(Lay Your Head Lowly)
(Softly Then Boldly)
(Carry Me There)

(Need Me)
(Love Me And Feed Me)
(Kiss Me And Free Me)
(I Will Feel Blessed)

[Spoken]
In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?
In My Trials
And My Tribulations
Through Our Doubts
And Frustrations
In My Violence
In My Turbulence
Through My Fear
And My Confessions
In My Anguish And My Pain
Through My Joy And My Sorrow
In The Promise Of Another Tomorrow
I'll Never Let You Part
For You're Always In My Heart.

PS Nu am reusit sa pun videoclipul, desi am pus tube la inceputul link-ului si /tube la sfarsit (intre paranteze drepte) . Imi zice 'illegal use of youtube tag'. Mai trebuia ceva ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La mine merge.
Superba melodia zilei - 14 iul.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

si in playlistul meu se numara de o atentie deosebita, imi place sa cred ca a fost asteptat de un intreg alai de ingeri cand a facut pasul spre celalalt taram si nu doar ingerii sunt acolo ci si noi cu tot sufletul, suntem aici si acolo pentru tine Michel. Nu exista om pe lumea asta sa nu-i inteleaga mesajul fie el si surdo-mut cred ca a atins atatea inimi cu melodia asta, atata sensibilitate si atata caldura www.youtube.com/watch?v=jR629vEkaIU" target="_blank"> Lumina lina, Michael!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Superba melodia zilei de azi...cate sensibilitate si versurile...m-au sufocat,cat de frumos...iar el este,offff...inca doare

I'll Never Let You Part
For You're Always In My Heart





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Superba melodia de azi, inca un strigat de ajutor al dragului Michael, din pacate neauzit de nimeni.


If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile...

That's the time you must keep on trying
Smile, what's the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

A mers si la mine link-ul ... de la serviciu (de acasa nu a mers).

Ati vazut ca in final plange . Traieste fiecare vers din cantec, ce OM, ce SUFLET!!!

Mergi la inceput