King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna dimineata fetele! Nu am timp sa citesc acum articolul (Doamne, cat o sa am de recuperat cand ma intorc), dar am citit comentariile voastre.
1. copiii. Evident ca biologic nu-s ai lui. De ce a folosit donator si nu sperma lui- putem doar sa speculam. E imposibil ca din 3 copii ai lui nici unul sa nu fie macar mulatru. Si mai ales, Paris are ochii albstri. Niciodata nu poate iesi dintr-un negru si o femeie alab copil cu ochi albastri. Michael era negru, familia era de negri, nu aveau in genotipul lor gene de ochi albastri. Si pentru ca ei sa se manifeste, ambii parinti trebuie sa "aduca" in combinatie gena de oki albastri.

Dar am mai spus: e irelevant cine e a donat. EL este tatal lor.
Punct.

2. homosexualitatea.
Ei si? Cu ce schimba asta omul si artistul care a fost el? Freddie era si el homosexual, dar sincer, daca as fi avut ocazia m-as fi impiedicat de el macar o data de doua ori...

3. accesul copiilor la medicatia lui
Se pare ca nu aveau acces. PUtem sa ii reprosam ca nu a avut grija de el, dar nu putem sa-i reprosam ca nu si-a protejat copiii.


si acum, asa ca o continuare fireasca , propun pentru azi:





Acum plec la bagaje. Revin joi. Va pup si sa ascultati MJ si pentru mine!



I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Maraki, nu-i bai. Michael e atat de mare si cu o cariera atat de vasta incat putem sa vorbim despre el la doua subiecte in acelasi timp.


Aaaa, citeam pe la comentariile la un clip de-al lui ca de fapt traieste in Jamaica Acum o saptamana era in Ungaria. Astept cu interes sa aflu ca suntem vecini de palier



I am alive and I am here forever

Michael Jackson



sawadikaa !!
nu cred sa-l vezi pe palier, dar uita-te bine ca poate se plimba cu tuk-tuk-ul.

si sa-ti mai zic ceva : tatal lui Michael are ochi albastri.a zis Michael in interviul cu bashir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Maraki, nu-i bai. Michael e atat de mare si cu o cariera atat de vasta incat putem sa vorbim despre el la doua subiecte in acelasi timp.


Aaaa, citeam pe la comentariile la un clip de-al lui ca de fapt traieste in Jamaica Acum o saptamana era in Ungaria. Astept cu interes sa aflu ca suntem vecini de palier



I am alive and I am here forever

Michael Jackson



sawadikaa !!
nu cred sa-l vezi pe palier, dar uita-te bine ca poate se plimba cu tuk-tuk-ul.

si sa-ti mai zic ceva : tatal lui Michael are ochi albastri.a zis Michael in interviul cu bashir



Sawat dii kaa sabai dii mai


Joe Jackson, asta?
http://www.phillynative.com/images/Jackets/Big%20L%20and%20Joe%20Jackson.jpg


N-am inteles de ce ai pus citatele mele? Am spus ceva ce nu trebuia?



I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Va mai amintit de 3T (formatie formata din copiii lui Tito - fratele lui Michael)? Mi-a placut mult albumul lor (Brotherhood), atunci cand a aparut - in '95. MCM si M6 erau indragostiti de ei




Vocea lui Michael de la sfarsitul lui 'I need you' e atat de... deasupra! E de ajuns sa cante el si intreg cantecul se muta la un cu totul alt nivel. Adica, melodia ar putea trece neobservata ca fundal.. dar nu si atunci cand canta Michael. Parca abia atunci o auzi...



Ce frumusei sunt baietii astia...nu am stiut ca Tito are asa baieti
Si ce frumos cantau cu Michael...super!!!



Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cory am inteles ce ai vrut sa spui.. dar eu m-am referit ca biologic Debbie chiar e mama lor, asa au zis cei de la CNN..
uite am gasit si un link: http://www.cnn.com/2009/SHOWBIZ/Music/07/11/jackson.custody/index.html?iref=newssearch



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Buna din nou fetelor!
Am revenit din saptamana de concediu la mare si am reusit de aseara pina acum sa citesc si subiectul de la generale si asta nou de aici. Ma bucura ca ati scris atit si imi place ideea cu melodia zilei

Sper sa nu ramana totusi nevizitat subiectul de la Generale (mie una mi se pare cam ciudat sa vorbesc in doua locuri despre acelasi subiect). Ma rog, pareri si pareri, nu conteaza asa mult.

Eu una l-am ascultat de multe ori pe Michael in masina, am albumul History in auto si inca un album de "Best Ballads" cu el, unde sunte reunite multe multe melodii deosebite cu el.
Abia astept sa mai gasesc in magazine cate ceva, ca erau goale rafturile , si sa imi mai cumpar dvd-uri mai ales.

Cat eram in concediu am reusit sa prind doar TVRi acolo pe satelit si am gasit ceremonia de pe 8 iulie, transmisa deci de televiziunea nationala, unde erau rand pe rand invitati diversi indivizi care isi dadeau cu pararea (urasc stilul asta ) despre omul Michael. Si m-am enervat, scarbit etc cand a venit madam Marina Almasan (nu stiu daca v-o mai amintiti de prin anii '90) care a povestit experienta ei din '92 cand a fost pe urmele lui MJ cand a venit prima dat in Ro. Printre altele, povestea distinsa doamna ca la conferinta de presa a fost tare dezamagita de cum era MJ fata de ce isi imaginase ea: ca era firav, avea o privire nesigura, tematoare si nu aducea deloc cu imaginea puternica de pe scena. Nu mai stiu sa redau exact cuvintele folosite de ea, dar deranjau, ca a zis asa, in deradere cumva, ca MJ nu aducea deloc cu Megastaru'...
Asta da mostra de superficialitate....pai cred ca nu il stia pe MJ dinainte deloc. Daca pe ea a frapat-o diferenta asta si a deranjat-o, mai ales!

Imi pare tare rau, ma tot gandesc, poate poate totusi e viu pe undeva, nu asa haituit si batjocorit si dupa moarte.

Mai revin...






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna dimineata Michael, buna dimineata fetelor!
Faina melodia zilei, mesajul ei clar pt toata lumea. In clip Michael merge printr-un tunel sapat in capul lui parca.

Vroiam sa va intreb ceva, vad ca deja s-a mentionat oarecum. Ca n-am dormit cu gandul sa aflu asta, deci LaToya a declarat in 93 ca Michael e un pedofil si acum declara ca ea era cea mai apropiata de el, ca aveau o relatie speciala samd. A vorbit vreodata despre perioada in care l-a acuzat? A impins-o barbatul ei sa declare ce a declarat? Cine stie mai multe, va rog luminati-ma si pe mine.

Si ce parere aveti despre ce a mai afirmat ea, ca Michael nu vroia sa se ma intoarca la Neverland, ca ura locul ala?


Cat despre parfum, tocmai am dat o cautare si am ramas surprinsa ca nu e asa scump Black Orchid cum te-ai fi asteptat poate pt cineva de talia lui Michael. Sunt curioasa insa cum miroase, am sa incerc daca il gasesc si-n magazine, si-am rezolvat si cadou pt barbat de aniversare in cazul asta


Edit: scriind data pt melodia zilei am realizat ca azi este 12 iulie si ca data totul ar fi mers conform planului, daca primele 4 concerte nu ar fi fost amanate si Michael ar fi trait, azi era marea zi pe care o asteptam. Azi la 18.30 aveam sa-l vad pe Michael, dupa 13 ani, pe scena.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27



2. homosexualitatea.
Ei si? Cu ce schimba asta omul si artistul care a fost el? Freddie era si el homosexual, dar sincer, daca as fi avut ocazia m-as fi impiedicat de el macar o data de doua ori...



Eu nu cred ca era homosexual. Chiar el a declarat ca nu e homosexual. Sunt cunoscute relatiile cu Diana Ross despre care spunea ca a fost iubirea vietii lui, de asemeni a avut o relatie speciala cu Brooke Shields.
Apoi, a fost casatorit de doua ori si in final inainte de a muri avea o relatie si apropiatii declarau ca era foarte indragostit de o femeie se presupune ca era vorba de bona copiilor.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna, fetelor!

Va spun sincer ca eu nu pot citi niciun articol despre MJ, despre copii, acuzatii, anchete etc... Pur si simplu imi fug literele in fata ochilor si mintea nu vrea sa perceapa cuvintele. Cred ca involuntar refuz orice fel de informatie... Poate pt ca orice s-ar mai spune NU MAI ARE ROST. MJ nu mai este. Ramane viu in sufletul nostru si ramane muzica lui care reflecta 100% talentul lui. Orice acuzatie de pedofilie, homosexualitate si altele nu pot sa mai distruga mitul lui.

Nu citesc nimic.... Ii ascult muzica si ma uit ca beata in ochii lui.

PS. O singura chestiune: nu inteleg de ce tatal lui e cu zambetul pe buze chiar si cand vb despre MJ mort. Sau o fi o grimasa permanenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Melodia de azi este printre preferatele mele...

http://www.youtube.com/watch?v=OZ-IC2ME7Yw&feature=related

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput