King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Daria, multumesc pentru mail.

Despre melodia de azi, nu spun nimic, abia acum o descopar.......si imi place mult.......

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

daca am inteles bine melodia zilei este "childhood" ? o sa fiu sincera.spre rusinea mea, am ascultat-o prima oara de la moartea lui Michael.asa ca nu ma simt in masura sa comentez.cind mi-am sters playlist-ul de pe ipod si am zis ca-l refac numai cu Michael, m-am gindit totdata sa fac si putina organizare in albume cu piesele favorite.cu ocazia asta, am observat o multime de melodii (mai ales din perioada cind era teenager) care le stiam foarte putin si care desi nu ajuns hituri, nu-s rele deloc.dar eu am refuzat sa le ascult (cam asa si cu childhood).si da, omul asta a lucrat enorm.
si oricum vad ca adrianka a explicat foarte frumos, nu cred ca mai e ceva de zis.
acum sa-i raspund la cine a intrebat care e reactia sotilor la faza cu Michael.eu una am noroc ca sotul meu il place foarte tare.asa ca, nu am nicio problema in directia asta.acum desigur ca si el mi-a zis sa-l mai las in pace pe Michael (dar cu voce mai moale) si asta mai mult pt. ca virgula cam escaladase situatia si ca o fecioara controlata ce e el, nu prea ii placea.si va mai zic un secret, el cam aduce cu Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

N-am citit, acum incep, dar ca sa fiu sigura ca apuc sa raspund vreau sa-i spun lui Cory_box ca nu fac misto constant... Nu, chiar ma pasioneaza asemenea teorii, ma rog, nu sint chiar pasiunea vietii mele, dar atit timp cit totul e posibil, imi place sa citesc despre scenariile pe care le fac oamenii dupa ce vedetele dragi lor mor. Pe de o parte, toate aceste teorii conspirationiste vin din dorinta lor ca acei artisti sa mai fie pe undeva, undeva, vii si bine-mersi, e mai usor asa decit sa stii ca nu mai exista deloc, pe de alta parte... exista tot atitea sanse sa fie adevarate sau sa aiba un simbure de adevar ca si in cazul in care le consideram aberatii si adevarul e unul singur: au murit, s-au dus, a ramas ceea cea au creat.

Kay, asta am zis inca din ziua in care am vazut poze cu copiii lui cind erau mici, nemaivazute pina la moartea lui. Nu mi-a placut si tot ce stiu sau presupun ca nu i-ar fi placut nici lui ma intristeaza. Dar daca mergem pe mina teoriilo de mau sus, atunci totul face parte dintr-un plan bine pus la punct si atunci ma mai consolez.

Glumesc si eu, dar adevarul este ca nu-mi place ca sint copiii expusi si chiar exploatati, adica a murit MJ dar acum exista trei imagini de muls: trei copii frumusei foc, crescuti bine, destepti si talentati pe deasupra. Sper sa fie destul de puternici copiii, asa par. Ieri cind ati vorbit despre copii, voiam sa va spun ca m-au surprins taria lor. Sa apari atit de relaxat in fata a milioane de oameni, mestecind guma si avind o atitudine cit se poate de normala pentru niste copii de virstele lor e un semn de tarie. Si asta dupa ce ai stat ascuns de ochii presei atitia ani, stiind cine este tatal si ducind povara celebritatii alaturi de el (daca dati find pe youtube, veti gasi filmulete, unele facute cu celulare, cu MJ in multime, sa vedeti cum reactiona multimea sau cum se aduna cind aflau ca sint pe undeva... si copiii treceau prin asta, mergeau noaptea in magazine deschise numai pentru ei, pentru ca pur si simplu nu puteau iesi altfel din cauza presei, dar si a fanilor - eu inteleg ca-l iubesti, dar nu-l sufoca cu dragostea lui, mie mi se pare asa, o isterie colectiva aceste manifestari in prezenta unui star iubit).

Ma duc sa citesc pina imi termin cafeaua... ah, melodia zilei, da, imi place, dar nu e preferata mea, e o balada frumoasa si cred ca si sincera, dar nu e o capodopera, are altele care chiar sint.

Eu de citeva zile mi-am propus sa obserb fenomenul MJ, sa depistez influenta lui in muzica celorlalti, in dans, in felul in care se distreaza oamenii... si am ramas surprinsa sa constat ca sint multe melodii de-ale lui, transformate, adica abia le recunosti, dar cu ritmul si cu cuvintele lui. De exemplu, copiii mei se uita la un desen animat la televizor si la un moment dat maimutoii de acolo incep sa cinte Beat it, dar abia l-am recunoscut.

Nu stiu daca s-a propus o tema, dar ca sa nu o uit, voiam sa va spun ca imi place la nebunie stilul lui de a se imbraa in ultima perioada. Mi se pare atit de chic si de aritocrat! Si imi mai place ca isi imbraca copiii ca pe niste copii, nu cum fac unele vedete, sau parinti in general, sau copii ajunsi vedete, care arata ca niste adulti in miniatura. Hai, ca am trecut de la una la alta...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Marami si Alexia27, la multi ani pentru fetite!

Mihuta, si mai adauga ca el crede ca daca fiecare copil ar fi lasat sa-si traiasca copilaria, ar fi mult mai bine pe acest pamint, lumea ar fi mult mai buna in general. Si ne invita pe toti sa ajutam copiii sa-si traiasca copilaria, sa nu le furam nimic din ea (traducere aproximativa). Si vreau sa spun ca da, cred cu tarie aceste lucruri, de aceea devin foarte indulgenta fata de actiunile si faptele oamenilor atunci cind aflu ca nu au avut o copilarie fericita. Orice abuz, orice rau facut asupra copilului la o virsta frageda (chiar si cel care nu pare atit de rau la prima vedere sau pe care unii copii il iau asa cum vine, dar altii, mai sensibili, nu - cum ar fi daca rizi de fizicul lui sau de un gest pe care il face), mai ales lipsa de afectiune, pot avea niste consecinte dramatice in dezvoltarea copilului si in viata adultului de mai tirziu... Mult mai groaznice si dramatice fata de cit sint pregatiti parintii, adultii sa accepte...

Stiam interviurile alea, nu stiu ce nu-i placea frate la el, ca era atit de frumusel asa cum era... nu ca barbat neaparat, eu nu l-am perceput niciodata ca barbat (dar asta e alta discutie), ci ca om.

Hai, ca ma duc sa ma ocup de ploduti, sint singura cu toti trei si eu stau si scriu despre MJ. Cea mare il place, il stie, dar cei mici habar nu au de ce nu le da ma-sa de mincare. Mai vin si io...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Va mai amintit de 3T (formatie formata din copiii lui Tito - fratele lui Michael)? Mi-a placut mult albumul lor (Brotherhood), atunci cand a aparut - in '95. MCM si M6 erau indragostiti de ei




Vocea lui Michael de la sfarsitul lui 'I need you' e atat de... deasupra! E de ajuns sa cante el si intreg cantecul se muta la un cu totul alt nivel. Adica, melodia ar putea trece neobservata ca fundal.. dar nu si atunci cand canta Michael. Parca abia atunci o auzi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Fetelor, am rascolit netul de cateva zile in cautarea unei anumite poze cu Michael. Si n-o gasesc. E vorba de o poza in care Michael tine in brate un bebelus. Poza e facuta din profil, Michael poarta palarie. Nu stiu cum sa o descriu mai bine. Daca m-ati putea ajuta v-as fi foarte recunoscatoare.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nelia, multumesc de urari!

Mai fetelor, voi ma trimiteti pe campii cu teoriile astea conspirationale. Am cautat acum secvaenta de final cu citatul de la semnatura mea (am facut modificarile care trebuiau facute), da acum nu-mi da pace ca nu stiu o chestie: cand anume a spus Michael ca e "alive and here forever"? Cu ce ocazie, ce interviu, ma rog, cand?
Ca daca a n-a spus-o niciodata decat acum la memorial...mai bine ma duc la culcare inainte sa-l cred pe caisa ala care stie ca Michael traieste in jamaica.


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Apropo de teoria conspiratiei, mi-am luat revista Ok si am citit in ea ca deja fani din intreaga lume declara ba ca l-au vazut in Argentina, ba ca a trecut granita in Mexic, ba ca ar fi in Bahrain, ca si-a inscenta moartea pt a scapa de datorii, ca filmarea aia din elicopter arata clar (!?) cum trupul se ridica de pe targa, cu tot cu cearsaful alb peste, ca autopsia a fost facuta pe un look alike bolnav in faza terminala operat sa arate ca Michael samd.
Ce-ar fi...

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

criss75 poate o regasesti intre acestea
http://www.moonwalker.3x.ro/copii.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Fetelor, am rascolit netul de cateva zile in cautarea unei anumite poze cu Michael. Si n-o gasesc. E vorba de o poza in care Michael tine in brate un bebelus. Poza e facuta din profil, Michael poarta palarie. Nu stiu cum sa o descriu mai bine. Daca m-ati putea ajuta v-as fi foarte recunoscatoare.


Poate e asta: http://mjjpictures.free.fr/dangerous/various/misc/034.jpg ?

Si aici, in Bucuresti, f multe poze cu/langa copii:
http://www.mjjpictures.com/dangerous/various/bucharest/bucharest.html

Insa e posibil sa nu, mai sunt cateva... una in care are o camasa rosie, alta o camasa in patratele. Are foarte multe fotografii cu copii

Mergi la inceput