King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Sunt sigura ca fiecare ne dorim ca totul sa fi fost o gluma proasta si ca Michael sa apara viu si nevatamat. Si sunt sigura ca toata lumea ar fi fericita si copiii si fanii.
Din pacate e doar un vis. Hai ca am luat-o pe ulei.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ah, si am mai citit una tot pe acel site, despre copiii lui. Cica sint sclipitori copiii, si intelectual, dar si artistic. Dar sint asa pentru ca au fost conceputi printr-o selectie a genelor (v. fascinatia fata de Hitler si arienii lui) din familia lor de artisti (mamele biologice fiind totusi Debbie pentru cei mari si Grace, bona, pentru cel mic, ca sa le dea aspect fizic placut, blonzi, dar a vrut si unul mai brunet)... acum chiar ca te doare capu'... Intr-o noapte numai din astea am citit... Si m-as mira sa nu apara peste citiva timp ca de asta nu-l ingroapa, ca de asta i-au pastrat creierul, ca vor sa-l cloneze... Ca de, de la Elvis incoace au mai evoluat si teoriile astea conspirationiste...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Wow nelia esti tare!!!asta da teorie a conspiratiei, am vazut pe youtube cate ceva, sincer am crezut si eu in sufletul meu ca e totul un banc foarte prost, dar imaginea din ambulanta cu tubul de oxigen la gura si tipul care incearca sa il resusciteze ma obsedeaza, imi dau seama ca This is it! .Uf ce vis urat...

If you wanna make the world a better place
Take a look at yourself,and then make a change( man in the mirror)
http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si acum, vorbind serios, nimic nu poate fi exclus... dar ma gindesc asa: chiar daca am presupune ca a fost asa, adica o disparitie planuita in ideea unei reintoarecei pe scena de neuitat pe 13 iulie... nu cred ca s-a gindit sau a putut sa prevada cineva un asemenea impact al mortii lui. Dar dupa ce de doua saptamini lumea e intoarsa pe dos, dupa tot ce s-a intimplat pe mapamond din aceasta cauza... cred ca, si daca ar fi fost asa, nici sa vrea nu ar mai putea sa se intoarca.

Din punctul meu de vedere, eu sint convinsa ca a murit, numai ca, intr-un fel, el stia ca va muri si datoriile facute in ultima vreme nu au logica pentru ca stia ca moartea lui va putea sa le acopere pe toate si sa mai ramina si ceva, si nu putin, la copii. Chiar daca nu a fost sinucidere, cred ca tot asa o putem numi, daca intr-adevar era atit de bolnav si dependent de medicamente, sa se bage in 50 de concerte sau chiar si 10 pentru cite semnase initial. Bineinteles ca ramine in picioare si varianta cealalta, ca era desfigurat intr-adevar la fata din cauza zecilor de operatii estetice avute, dar ca, in rest, sanatatea lui era acceptabil pentru cei 50 de ani si in cazul asta se pot lua in calcule ori un accident (superdoza se poate lua si din greseala, iar eu cred ca era oarecum dependent de medicamente, pentru ca prea multa lume spune asta) ori crima din motive pe care nu le stim acum si probabil nu le vom sti niciodata.

Iar despre viata lui personala si copiii lui... am si aici multe de spus. Desi ma fascineaza viata lui si il inteleg foarte bine in multe din actiunile intreprinse in ea si chiar nu-l judec prea aspru... ceea ce cred si presupun nu e numai de bine, asa ca, mai bine ma opresc aici. Prefer sa scriu despre muzica si dansul lui... pentru ca asta va ramine peste ani si ani.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Totusi, s-au sinucis vreo 14 fani dupa moartea lui, daca ar fi facut o gluma (tare proasta) pt marea revenire din 13 iulie, desi nu cred ca mai era nevoie, biletele s-au vandut in cateva ore, un milion de bilete!!!, deci revenind daca ar fi planuit asta, vazand cata durere a lasat in urma si cati mor datorita lui/mortii lui, ar fi iesit cumva inapoi, nu cred ca ar fi rezistat sa ramana ascuns stiind ca astfel oameni care-l iubesc renunta la propria viata daca el nu mai e. S-ar contrazice cu conceptiile lui de viata, cu iubirea lui pt oameni (in my heart I feel you are all my brothers, zice chiar melodia zilei).

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Pe mine ma seaca rau de tot ca toti bat apa in piua ca e oarecum vina lui ca lua doze mari de calmante. OK, el le lua, clar ca intrase intr-un cerc vicios cu calmantele si singur nu putea iesi, insa cei din jur nu au reusit sa il scoata din asta!!! Oarecum, pentru ca avea nevoie de calmante e de inteles...la cate a indurat. Eu cred ca as fi luat-o razna dupa primii 20 de ani, sa trec pri atatea traume psihice, fara sa vb de cele fizice.
Insa nu cred ca nu ii putea reduce doza medicul care ii facea injectiile. Sau ii face altceva inofensiv in loc si functiona autosugestia. Sau intre 10 calmante ce le lua, 3 erau calmante si restul vitamina C.....sau gaseau un psiholog super bun care sa il scoata din temerile astea...
Probabil ca or fi incercat cei din familie tot ce era posibil. Insa in mintea mea trista nu pot concepe acum ca dau oarecum vina pe el....ca lua muuuulte calmante. Sunt mult mai vinovati cei care au asistat de pe margine, sau care au mai si dus un trai regesc de pe urma acestei situatii.

Mai bine mai ascult o data Heal the World ca sa ma calmez. Ca oricum cred ca zic numai tampenii de suparare.

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am editat mesajul de inceput al subiectului si am pus acolo lista cu melodia zilei, cu trimitere la videoclip pe youtube cand dati click pe titlul melodiei.
Astfel putem tine o arhiva la indemana si stim si ce s-a pus deja ca sa nu ne repetam (desi la un moment dat e posibil).
Sper sa va placa.
Va pup, noapte buna Michael, noapte buna fetelor, sa aveti un weekend linistit si frumos!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

o particica mica-mica crede altceva. deranjeaza ?




...si eu cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

motanik


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:




Have you seen my Childhood?
I'm searching for the world that I come from
'Cause I've been looking around
In the lost and found of my heart...
No one understands me
They view it as such strange eccentricities...
'Cause I keep kidding around
Like a child, but pardon me...

People say I'm not okay
'Cause I love such elementary things...
It's been my fate to compensate,
for the Childhood
I've never known...

Have you seen my Childhood?
I'm searching for that wonder in my youth
Like pirates in adventurous dreams,
Of conquest and kings on the throne...

Before you judge me, try hard to love me,
Look within your heart then ask,
Have you seen my Childhood?

People say I'm strange that way
'Cause I love such elementary things,
It's been my fate to compensate,
for the Childhood I've never known...

Have you seen my Childhood?
I'm searching for that wonder in my youth
Like fantastical stories to share
The dreams I would dare, watch me fly...

Before you judge me, try hard to love me.
The painful youth I've had

Have you seen my Chïldhood...






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput