Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Flacarica... cu mare drag, dar eu cred in minuni si DD are grija, asa ca sper sa dai vestea mai curand

pupici la fete

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea dar Sf Nectarie si Maicutza Sfanta au hotarat ca el sa ne vegheze din ceruri ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Raluca, am si eu o curiozitate : cu ce ai facut stimularea, clomifen, gonal, menopur?
Madutzul nostru scump, concediu placut si odihnitor, pentru corp, minte si suflet .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Fetelor dragi,

Ma uit la ce mi-ati scris si nu imi vine sa cred ca toate gandurile bune sunt pentru mine. Am fost la Medsana sa imi fac BHCG si primesc rezltatul acum dupa 14.00. Abia astept!!

Magdita draga, am facut stimulare cu clomifen primele doua inseminari, a treia cu puregon si acum cand nu am facut inseminarea tot cu clomifen. Aveam endometru mic la ecografie, foliculi care nu mai cresteau si un chist care tot crestea. De asta nici nu am putut sa mai fac inseminarea.

Daca vreti sa ma mai intrebati, sunt sigura ca mai sunt lucruri pe care am omis sa le scriu,va raspund cu tot dragul.

Incepusem sa fac masaj contra celulitei, imi masa si burtica cu o crema naturista si pentru ca ajungeam foarte obosita la masaj imi facea si masaj de relaxare si putina reflexo. Nu m-am dus special la reflexo si nici nu am facut de mai mult de 5 ori vreo 20 min. M-am spalat si cu Tantum Rosa intre CM si ovulatie, nu stiu sa va spun daca am mai facut ceva special in afara faptului ca m-am relaxat si mi-am propus sa iau o pauza.

Chiar am citit mesajul pe care i l-am trimis domnului doctor in care ii spuneam ca nu mai fac inseminarea ca nu mai pot si ca vreau sa iau o pauza. Inainte de a incepe stimularea, m-am invitat intr-o zi la el la o discutie si am stabilit sa mai facem inseminari si daca nu FIV. I-am spus ok, doar ca am nevoie de o pauza cu concediu si cu toate si mi-a zis ca e o idee foarte buna. Am luat pauza putin inainte si uite ca a fost foarte bine...

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna fetele,

Felicitari Raluca sa fiti santosi si tu si bebe

Sper ca sa fiu mai activa acum, am scapat de facultate si acum o sa intru cu forte mari pt. a-mi reliza visul de a fi mamica cat de curand. Eu sunt la al 2 cm dupa diphereline si sper sa fie si ultimul, sotul opert de varicocel acum o luna si sper sa de-a si el rezultate bune.

Magdita

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

BHCG 1932,04 e ok, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Raluca, super valoareeee !!! Ce ma bucur pentru voi !!! Felicitari taticului fericit !!! Deci ai ramas cu clomifen, super tare !!! Bravo, bravo, bravo !!! La valoarea asta, ce ai zice de niste gemeni ?



Gabitule, ma bucur ca revii printre noi. Doamne ajuta sa primesti Darul in curand .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Iliraluca, felicitari, sarcina usoara si la termen si bb sanatos si voios ce ma bucur cand mai citesc cate o reusita

Multumesc mult fetelor pt urari ca v-at gandit la noi, va pupam cu drag

Ralu ce mai nazdravan ai tu acolo lui Tudorel acum e varsta cu cucuie multe si Nati le cam trage mama mama si nu stiu cum reuseste dar numai cu capul le ia pe toate si apoi pune mana si zice buba buba

Lucialu burtica ca tare putin mai este pana la marea intalnire

Madut concediu placut, frumos, sa va linistiti si sa va iubiti

Magdita, Aditza, Ana Alexia, Beatrice si toate fetele pe care am uitat sa le scriu



www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008 si 10 +

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, banuiesc ca multe dintre voi, in timp ce faceati tratamentul cu diphereline ati fost plecate din tzara (ma refer la perioada vacantelor). Cine v-a facut injectia in afara? Ati tradus din tzara retzeta medicala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Madutz, un super concediu ah...si sa fie cu minuni

Beatrice, eu am facut o singura injectie (ca parte din fiv) si mi-a facut-o sotzul... iar pe celelalte (care se fac in burtica) mi le-a facut tot sotul, chiar si in "deplasare", desi sunt multe fete care si le-au facut singure, inclusiv cele intramusculare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

singura?

Mergi la inceput