GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Wow, Mada se apropie momentul cel mare.Iti tinem pumnii sa mai stea bebelina la caldurica.
Cu toate astea eu scot agitatele de pe acuma









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetele!
Noi ne pregatim de drum deacum!In WE suntem in sanul familiei.Abia asteptam!Avem emotii mari!
Mada sa de DD sa stea cumintica bebelina la caldurica ,pina la termen!Tu stai cumintica si nu te agita prea mult!Stai mult intinsa la racoare si relaxeaza-te ca sa ai rezerve de energie!Unde nasti?
Eu nu scot agitatele dar iti dau un si
Miha si tu mai ai destul de putin...nici nu stii cand zboara timpul!Mie mi-e dor de perioada !Bucura-te de frumusetea fiecarei etape ca asa se duce timpul...de nu se poate!Amalia ce zice?Mai are rabdare?
Fetele lipsiti cam mult!
Cred ca si noi o sa lipsim...multisor,pe drum facem vreo 3 sau 4 zile ca ne oprim si in Timisoara la niste verisori,si apoi acasa am sa intru pe net de la ai mei ca noi nu avem net,si nici nu ne punem doar pt o luna!
Pupici la toata gasca!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Da Alina trece timpul vazand cu ochii.Amalia se obisnuieste cu gandul, nu intreaba cand vine, dar e tot mai incantata, mai ales ca astazi tocmai ce mi-a sosit o scoica auto si il plimba deja pe Matei
Plus de asta imi face o reclamaaaaa, la toata lumea spune ca "mama are o burta mareee ca are o coca mica in ea".Ce mai eo strengarita si o smechera
Drum bun si va asteptam. Abia astept sa facem o intalneala.

Mada cum te mai simti?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Miha marturisesc ca sunt dusa ...Abia acum am vazut pozele voastre!Chiar ma intrebam mereu cum de nu ai poze la semnatura....chioara de eu nu vedeam ca ezista acolo bre fotograful al mic
Amalia e super de dulce si are niste ooooki si un nasuc
si o guriiitza....ce sa mai e frumoasa toata!Si seamana cu mami de nu se poate,deci si mami e frumoasa!Si sa nu fie de deochi lui mami nu i-a crescut decat burtica restul nu!Nu ca mine ca sunt cat china!
Super!M-am delectat!Sa va dea DD muulta sanatate si fericire!
Cu intalneala zic DAAA din toata inima!Sper sa o rezolvam!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Anna,cu intarziere ii doresc LA MULTI ANI Ioanei,sanatate si tot ce e mai bun pe lume!Astept si eu poze.Distractie placuta in concediu!
Alina,drum bun si sa auzim de bine!
Eumada,va fi bine,sper ca bebe sa stea in burtica pana cand vrei tu
Miha,am admirat si eu printesa si burtica
Noi suntem bine,am avut ceva emotii cu un scaun negru al lui Alex,era suspect de hemoragie digestiva,a tinut regim cateva zile si in urma analizelor a reiesit ca nu are nimic.Probabil ca a mancat multa zmeura si capsuni si i-a iritat stomacelul.Acum am lasat-o mai moale cu astea.Ioana e si ea energica,noaptea parca se trezeste mai des si daca nu ii dau san e jaaale,abia astept sa dorm si eu o noapte fara sa ma trezesc deloc.
Va pup pe toate!
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

La multi ani cu mare intarziere pt.Ioana,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea... eu mai greu cu netu` in ultima perioada, sotul meu a facuto pe dulgherul la niste dulapuri si praf cat cuprinde, amu` am terminat.
As vrea sa o vad si eu pe Amalia dar nu stiu cum, am dat click pe numele ei si imi apare o poza mica, mica...
Stefanel al meu creste frumos si sanatos, a inceput sa zambeasca mai des, sta mai mult treaz, isi tine binisor capul, tine jucariile daca i le fixez in manuta (isi da serios cu ele in cap ).
La sfarsitul lunii vom merge la mare desi am ceva emotii,e cam micut pentru 3 luni...
Am postat si niste poze facute ieri.
Alina, daca vreau sa sterg o poza din album, cum fac?
Va pup ca s-a trezit frumusetea


http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?vhost=community&start=60

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Ramona,mda,e micut,dar macar n-ai stres cu mancarea ,ca e la purtatorCa sa o vezi pe Amalia,da click dedesubt,acolo unde apare imaginea aceea cu maimutoiul care face poze.Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Iulia, si acum se trezeste Ioana noaptea pt.papa la san? Ioi, eu am zis ca poate scap pe la 5 luni. Ma simt cam obosita, suge putin noaptea, adoarme iar cand il asez in patut iar se trezeste, uneori il mufez cu suzeta dar nu merge intotdeauna...
Am vazut pozele cu Amalia si Ioana, Doamne sunt asa de frumoase, vreau si eu o fetita... nu stiu daca mai vreau un bb e cam greu sa scresti copii singura iar ei sa-l vada pe tati 2-3 luni pe an.

http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?vhost=community&start=60

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ne-am intors si noi din vacanta! A fost nesperat de bine, ma refer la faptul ca Ioana s-a comportat super ok, nu ma asteptam, sincera sa fiu...adica si drumul a fost ok, a stat in scaunelul ei, am mai distrat-o eu ca sa-i captez atentia, a si dormit, am mai si luat-o in brate ca deh, atata timp, se plictisise mititica. Apoi la mare iar a fost bine, a papat, a dormit bine, mult mai bine decat acasa, a adormit in fiecare zi in carucior, ceea ce acasa se intampla foarte rar, se vede ca i-a priit briza marii, alergatul pe nisip si masajul valurilor A mancat o gramada de nisip, deja la un moment dat nici nu ma mai impacientam cand o vedeam ca duce mana la gura, mai rau era ca ducea si scoici, si mucuri de tigari, si samburi de piersica, adica aproape tot ce se gaseste prin nisip. Nu am putut sa ma asez si eu la plaja nici macar 5 minute in toate zilele astea, am stat numai dupa ea, dar deh, asta este, o sa vina si vacanta noastra luna viitoare si imi iau revansa atunci.
Am tot promis ca pun poze si nu am mai reusit, dar tura asta o sa ma tin de cuvant. Sunt restanta si cu pozele de la ziua Ioanei. Va anunt cand.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am uitat sa multumesc tuturor pt urarile si gandurile bune la adresa Ioanei!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput