buna

buna | Autor: myrellageo

Link direct la acest mesaj

o sa fac si restul analizelor care mi le-ati spus voi.sotul ink nu a facut spermograma.astept sa termin eu tratamentul cu duphaston.si apoi va face si el analiza.mi-a dat sa fac 3 luni tratament.din ziua a15-a pana in ziua25.mai am luna asta si termin.intr-adevar cred k o sa schimb si medicul pt k vad ca nu prea isi da interesul si cred k nici ea nu stie ce am(doamna doctor julieta petrescu de la policlinica batistei)nu am mai avut nici o nastere nici un avort.tocmai asta e problema ca de cand mi-am inceput viata sexuala nu am ramas niciodata insarcinata desi am incercat asta de 1 an jumate.acestea sunt rezultatele analizelor:fsh 16,6 testosteron 0.98 prolactina 32.42 progesteron 17,1.si am facut si eco transvaginala:uter -pozitie RVF contur regulat,endometru:ecogen masoara 9-10mm grosime.miometru:omogen .dimensiuni uter:67/41/52mm ovar drept:masoara32/23/20mm vol:8,1cmc prezinta cca5 floiculi de5-6mm periovariani se vizualizeaza lama de lichid transsonic de 13-14mm grosime. ovar stang:retrouterin masoara 34/20/24mm vol:9,0cmc prezinta(<1m)foliculi in evolutie de8mm maxim col uterin masoara 30mm lungime...cam astea sunt analizele care le-am facut acum daca stie cineva cam ce inseamna si daca este cv grav va rog sa imi spuneti si mie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

In primul rand testele se interpreteaza in functie de reactivi asa ca nu poate sa iti spuna nimeni daca sunt bune sau nu daca nu ai pus limitele min si max. Si hai sa iti dau un sfat: nu mai amanti spermograma! Eu sunt cel mai bun exemplu: am facut toate testele posibile si imposibile, toate in parametrii; nu intelegeam de ce nu raman gravi, pana am facut spermograma dezastru!!!! nici la IA nu sunt prea multe sanse, asa ca go for it!

Mergi la inceput